Synchronizacja ma obecnie problemy. Niedługo wróci


13

Android S4 zniknął mój „Kalendarz” w „Ustawieniach synchronizacji” na moim koncie Google. Pod kontami Google u dołu jest napisane: „Synchronizacja ma obecnie problemy. Wkrótce wróci” Jak naprawić?


2
Jak mówi „wkrótce wróci”: Poczekaj chwilę? Jak długo Twoje urządzenie jest już w tym stanie?
Izzy

To było ponad 15 godzin. Następnie otrzymałem komunikat „Proces android.process.acore został zatrzymany. Dzięki temu, na podstawie komentarzy użytkowników, fabrycznie zresetowałem urządzenie. Teraz wszystko działa dobrze ... Dziękuję
Carmel

Cieszę się, że rozwiązałeś problem! Podobnie jak w przypadku witryn SE, możesz w pełni odpowiedzieć na własne pytanie : możesz podsumować swoje kroki (takie jak zrobienie komentarza i uzupełnienie braków) w odpowiedzi? Może to pomóc innym użytkownikom, którzy mogą napotkać podobny problem. Wielkie dzięki!
Izzy

Podsumowując moją poprawkę. Sprawdziłem ustawienia kalendarza google online, aby upewnić się, że synchronizacja na urządzeniach mobilnych jest aktywna. To było. Na moim Samsungu S4 odinstalowałem kalendarz Google i kilka razy ponownie go zainstalowałem. Nadal otrzymuję komunikat synchronizacji. Więc usunąłem swoje konto Google i ponownie się połączyłem. Właśnie wtedy otrzymałem komunikat „Proces android.process.acore został zatrzymany. Na podstawie komentarzy użytkowników najlepszym rozwiązaniem byłoby przywrócenie ustawień fabrycznych. Zrobiłem to i wszystko jest dobre, z wyjątkiem utraty historii SMS-ów
Carmel

Carmel, powinieneś użyć pola Odpowiedź poniżej. W przeciwnym razie problem jest nadal oznaczony jako otwarty / bez odpowiedzi, ponieważ nie ma „odpowiedzi”. Mógłbym to dla ciebie skopiować, ale wtedy dostałbym kredyty należące do ciebie :)
Izzy

Odpowiedzi:


7

Mieliśmy ten sam problem i, krótko mówiąc, wypróbowaliśmy wszystkie odpowiedzi, które znaleźliśmy w Internecie (wyczyść pamięć podręczną, wyczyść dane, zainstaluj ponownie Kalendarz, usuń, a następnie utwórz konto Google, ale nie przywróć ustawień fabrycznych).

Problem z tym telefonem (Samsung Galaxy S3) polegał na tym, że mieliśmy ograniczone dane w tle w usługach Google Play. Po włączeniu kalendarz jest od razu synchronizowany.

Strona główna> Ustawienia> Połączenia> Wykorzystanie danych> Przewiń w dół do usług Google Play i odznacz „ogranicz dane w tle”.


Odpowiedź była związana z usługami Google Play. Ale w moim przypadku chodziło o zezwolenie na dostęp do Kontaktów. Ustawienia-> Aplikacje-> Usługi Google Play-> Uprawnienia-> Kontakty
Tom Russell

Ustawienia-> Aplikacje-> Usługi Google Play-> Uprawnienia-> Kontakty -> Włącz dla Google Play Usługi działały dla mnie.
alansiqueira27

W moim przypadku problem z synchronizacją dotyczył konta WhatsApp. Poszedłem do uprawnień aplikacji i sprawdziłem niektóre z nich. Pracował
Carlos Pinzón

7

Nie jest ściśle związany z tym problemem, ale rozwiązał mój bardzo podobny problem z synchronizacją kontaktów:

Opcja kontaktu nie była wymieniona w menu Ustawienia / Konta / Google sync Androida (wersja 6.0.1, Marshmallow).

Problem polegał na tym, że aplikacja Synchronizacja kontaktów nie miała prawa dostępu do moich kontaktów.

Aby to naprawić, zmieniłem przełącznik Ustawienia / Aplikacje / Ikona koła zębatego / Uprawnienia aplikacji / Kontakty / Synchronizacja kontaktów Google.

Potem zaczęło się synchronizować, ale otrzymałem ten sam „Synchronizacja ma obecnie problemy”.

Okazało się, że przekroczyłem limit połączeń Google API na dany dzień, więc po 24 godzinach udało się zsynchronizować.

Aby dowiedzieć się, na czym dokładnie polegał problem, podłączyłem telefon przez USB do komputera, włączyłem debugowanie w telefonie, użyłem adb logcatpolecenia z zestawu SDK systemu Android i sprawdziłem błędy / wyjątki w tym dzienniku. W ten sposób możesz także przejść do sedna problemu z kalendarzem.


4

Próbowałem WSZYSTKO. W końcu natknąłem się na odpowiedź - wyłączyłem Oszczędzanie energii (które normalnie mam włączony telefon) i hej presto, wszystko znów się synchronizuje. Tak łatwo.


Wyłączanie oszczędzania energii Ustawienia> Konto> Google> (w prawym górnym rogu) Synchronizuj teraz. Pracuje dla mnie. Dzięki
197105,

Rozwiązałem mój problem z tym kontem> Google> Synchronizuj teraz. Dzięki.
Mandar Pandit

1
Dziwię się, że komunikat o błędzie nie mówi o tym.
kmoser

1

Synchronizacja ma obecnie problemy. Niedługo wróci.

Przejdź do Ustawienia → Konta → Wymiana → Ustawienia przychodzące i zmień typ zabezpieczeń na SSL / TLS z SSL / TLS (akceptuj wszystkie certyfikaty) i gotowe. Wszystkie e-maile, kontakt, kalendarz zaczną się synchronizować.


1

Naprawiłem to, instalując Kalendarz Google. Mam już zainstalowany Kalendarz, z Gapps (potrzebny z CyanogenMod). Teraz mam zainstalowane dwie aplikacje kalendarza, obie o tej samej nazwie. Synchronizacja nagle działa, a nowy kalendarz ma nieco ładniejszy interfejs użytkownika.


Miałem zainstalowany zarówno Kalendarz standardowy, jak i Kalendarz Google, a poprawką było dla mnie wyłączenie synchronizacji Kalendarza Google w standardowej aplikacji Kalendarz.
pogoń

Zainstalowanie Kalendarza Google naprawiło problem z synchronizacją, a zarówno S Planner, jak i Kalendarz Google nagle zaczęły działać.
Sampo

0

Podsumowując moją poprawkę. Sprawdziłem ustawienia kalendarza google online, aby upewnić się, że synchronizacja na urządzeniach mobilnych jest aktywna. To było. Na moim Samsungu S4 odinstalowałem kalendarz Google i kilka razy ponownie go zainstalowałem. Nadal otrzymuję komunikat synchronizacji. Więc usunąłem swoje konto Google i ponownie się połączyłem. Właśnie wtedy otrzymałem komunikat „Proces android.process.acore został zatrzymany”. Na podstawie komentarzy użytkowników najlepszym rozwiązaniem byłoby przywrócenie ustawień fabrycznych. Co zrobiłem i wszystko jest dobre, z wyjątkiem utraty historii SMS


1
Możesz użyć aplikacji do tworzenia kopii zapasowych SMS-ów do tworzenia kopii zapasowych wiadomości SMS na dysk Google.
Lucky

Powinieneś sprawdzić tę odpowiedź jako poprawną, jeśli to właśnie rozwiązało problem.
HelloGoodbye

0

W moim przypadku błąd dotyczył mojego konta Samsung na moim GS4. Kiedy nacisnąłem „Profil” pod opcją synchronizacji, poprosiłem mnie o zainstalowanie aktualizacji, która mogła być przyczyną. Po naciśnięciu przycisku „Tak” aktualizacja nie powiodła się. Jednak po ponownym uruchomieniu telefonu aktualizacja została pomyślnie zainstalowana.

Każdemu, kto ma ten problem, radzę ponownie uruchomić telefon, a następnie (w przypadku kont Samsung) wybierz Ustawienia> Konta> Konto Samsung> Profil

Zainstaluj aktualizację, jeśli pojawi się monit. Na koniec upewnij się, że synchronizacja jest włączona na pasku powiadomień.


0

Właśnie miałem ten sam problem po aktualizacji Androida na mojej Sony Xperia Z5. I na szczęście to naprawiłem. Musiałem usunąć konto, a następnie dodać je ponownie. Myślę, że wiem, dlaczego to zadziałało, ponieważ widziałem wcześniej podobny problem (z Dropbox około 2 aktualizacji temu): w tej nowej wersji Androida dodano nową funkcję bezpieczeństwa i Exchange nie mógł automatycznie uzyskać dostępu do mojego kalendarza / kontaktów -> to nie było nie wolno. Po ponownym dodaniu konta zostaniesz zapytany, czy wymiana ma dostęp do kontaktów i kalendarza. Gdy powiesz „tak”, wszystko działa. Naprawdę uważam, że Android musi obsługiwać dodawanie nowych funkcji bezpieczeństwa do istniejących aplikacji w bardziej elegancki sposób.


0

Miałem te same problemy i wreszcie udało mi się to naprawić.

Zawsze staram się używać telefonu w trybie oszczędzania energii, aby oszczędzać baterię, po ostatniej aktualizacji miałem pewne problemy z tą funkcją, ponieważ wiele aplikacji nie działa poprawnie. Cóż, wszystko, co musiałem zrobić, to wyłączyć tryb zasilania i zsynchronizować ponownie i voila, wszystko synchronizuje się idealnie.

Mam nadzieję, że to pomoże.


0

Po prostu dodajesz do puli możliwości .... Upewnij się, że data / czas są poprawne. Wszystko, co musiałem zrobić, to dostosować i wszystko wróciło do normy.


0

Miałem podobny problem, ale z Kontaktami zamiast Kalendarza. Okazało się, że wszystko, co musiałem zrobić, to wymusić zatrzymanie (Ustawienia -> Aplikacje -> Kontakty -> Wymuś zatrzymanie) aplikację Kontakty i uruchomić ją ponownie.


0

Jeśli urządzenie jest zrootowane, usuń folder poniżej /data/data/com.android.providers.calendari uruchom ponownie. (Użyłem Total Commander.)

W przypadku problemów z synchronizacją kontaktów folder jest /data/data/com.android.providers.settings.

Przywróciłem synchronizację na moim urządzeniu, które nieustannie „napotyka problemy” od około pół roku.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.