Który system plików Android dołącza do katalogu głównego?


23

Wiem, że Android używa FAT32 do kart SD i montuje je za pomocą BEZPIECZNIKA. Ale który FS jest dołączony do / ? Jakiś ext? ZFS?

Odpowiedzi:


30

Nie ma pojedynczo zdefiniowanego systemu plików „Android”, więc może się różnić w zależności od urządzenia. Każde FS, do którego jądro może załadować sterowniki, jest w zasadzie uczciwą grą.

Ogólnie rzecz biorąc, prawie na pewno przekonasz się, że ext4 jest najpopularniejszym systemem plików na nowoczesnych urządzeniach. Starsze urządzenia mogą również korzystać ze starszych wersji ext * lub innych systemów plików. Ponieważ wszystko jest zbudowane na Linuksie, ext4 to całkiem rozsądny wybór, z solidną obsługą jądra i dobrym doświadczeniem. O tym, dlaczego podjęto tę decyzję, można przeczytać w artykule Ars Technica na temat przejścia na ext4.

Niektóre urządzenia korzystały również z systemu plików Flash firmy Samsung (f2fs). W szczególności kilka urządzeń Motoroli, a także Nexus 9, używa f2fs. Celem f2fs było stworzenie systemu plików, który został zaprojektowany specjalnie z myślą o potrzebach nośników pamięci flash, w celu maksymalizacji wydajności na urządzeniach wykorzystujących układy NAND jako główny nośnik pamięci.

Nie oznacza to jednak, że są to jedyne systemy plików, na których Android może działać, jak zauważyłem powyżej. Biorąc pod uwagę źródło jądra i know-how, na pewno byłoby możliwe dołączenie sterowników do innych systemów plików w obrazie jądra. Android x86 obsługuje na przykład instalację w systemach plików NTFS i FAT32 .


1
Stare telefony Samsung z Androidem (wcześniejsze telefony z Androidem 2.1, takie jak i9000) również używały czegoś zwanego RFS, który był w zasadzie FAT z obsługą uprawnień w stylu UNIX.
SztupY,

RFS miał nazwę wśród większości użytkowników, którzy mieli urządzenie, które z niego korzystało ... Naprawdę dziwnie powolne .
Ryan Conrad

Ale w najnowszych urządzeniach, takich jak Amazon Fire HD 7, karty SD nie można sformatować na ext4. Huawei Ascend P7 obsługuje NTFS na karcie SD
david.perez

@ david.perez Pytanie nie dotyczy kart SD, chodzi o /.
eldarerathis,

1
@Abdul Sortuj. Wiele (być może wszystkie) systemów plików obsługiwanych przez Linuksa jest zaimplementowanych jako moduły jądra, co oznacza, że ​​można je pominąć w kompilacji lub załadować / rozładować w czasie wykonywania. Z technicznego punktu widzenia wciąż są częścią kodu źródłowego jądra, ale nie są obowiązkową częścią każdej kompilacji, dlatego obsługa może się nieco różnić między urządzeniami; zależy to od tego, czy jądro ROM faktycznie ma odpowiedni moduł dla zbudowanego i dostępnego systemu plików.
eldarerathis

4

YAFFS (Yet Another Flash File System) był ogólnie używany jako domyślny system plików dla wersji Androida do 2.3: http://www.yaffs.net/google-android

ext4 jest używany od tego czasu ze względu na obsługę wielowątkowości: https://ext4.wiki.kernel.org/index.php/Main_Page


7
YAFFS był używany tylko do wersji 2.3, ext4 był używany, ponieważ ze względu na obsługę wielowątkowości.
Overv

7
Ars Technica ma artykuł na temat przejścia z yaffs na ext4 , dla każdego zainteresowanego, w tym dyskusję z inżynierami Androida, którzy nieco wyjaśniają tę decyzję.
eldarerathis

0

Próbowałem sformatować wszystkie partycje, f2fsa kiedy sflashowałem niestandardową pamięć ROM, mogłem znaleźć, format / jest formatowany ext4fs, gdy sprawdzam, że winowajcą jest plik wsadowy, który jest dołączony do pliku ROM, faktycznie formatuje f2fspartycję ext4fs.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.