Jak mogę rozwiązać ten problem strefy czasowej ze zdarzeniami w kalendarzu, które rozpoczęły się po zainstalowaniu Androida 2.3?


9

Używam Nexusa One na T-Mobile w USA. Kilka miesięcy temu mój system operacyjny został zaktualizowany do Androida 2.3. Od tego czasu miałem dziwny problem z wydarzeniami w kalendarzu.

Mogę dobrze wyświetlać wydarzenia w kalendarzu, a kalendarz synchronizuje się z moim kontem Google dwukierunkowo bez problemu.

Kiedy tworzę wydarzenie kalendarza, opcja „strefa czasowa” jest domyślnie ustawiona na moją bieżącą strefę czasową, „GMT -4, wschodni czas standardowy”, podobnie jak w Androidzie 2.2. Jednak po dotknięciu opcji strefy czasowej, aby wybrać strefę czasową, istnieją dwa wpisy strefy czasowej, które pasują do mojej. Jeden to „GMT -4, wschodni czas standardowy”, drugi to „GMT -4, wschodni czas”.

Problem występuje, gdy edytuję wydarzenie. Często, gdy edytuję pozycję kalendarza, wydarzenie przeskakuje o 4 godziny do przodu, chyba że ręcznie edytuję go z powrotem. Na przykład, jeśli utworzę wydarzenie kalendarza i ustawię czas rozpoczęcia na 13:00, podczas edycji wydarzenia, które utworzyłem, ekran edycji pokaże czas rozpoczęcia 17:00. Nadal pokazuje prawidłową strefę czasową, ale dodaje 4-godzinną różnicę GMT do czasu rozpoczęcia wydarzenia. Jeśli zapiszę wydarzenie bez przywracania go do poprzedniego poziomu, przy następnej edycji powiem o 21:00. Dzieje się tak niezależnie od tego, czy wydarzenie zostało pierwotnie utworzone na telefonie, czy zostało utworzone na moim komputerze stacjonarnym, odwiedzając stronę http://www.google.com/calendar. Wydaje się, że nie ma znaczenia, która z dwóch opcji „czasu wschodniego USA” wybiorę podczas tworzenia wydarzenia w telefonie. Ten problem nie istniał przed zainstalowaniem Androida 2.3. Nie zdarza się to przy każdym pojedynczym zdarzeniu, ale nie byłem w stanie dowiedzieć się, jaki jest wspólny element między zdarzeniami niezmienionymi. Wygląda na to, że świeżo utworzone zdarzenia są mniej podatne na ten problem (być może problem zaczyna się po kilkakrotnej synchronizacji danych?)

Jeśli utworzę wydarzenie kalendarza w telefonie, a następnie edytuję je na komputerze stacjonarnym za pomocą http://www.google.com/calendar , ekran edycji na PC zachowuje się normalnie, a zmiany synchronizują się z powrotem z moim telefonem bez problemu. Ten problem występuje tylko podczas edycji wydarzeń w telefonie.

To bardzo denerwujące, że muszę cofać swoje wydarzenia o 4 godziny za każdym razem, gdy je zmieniam. Eksperymentowałem z różnymi ustawieniami, ale nie byłem w stanie dowiedzieć się, jak to zrobić. Czy ktoś wie, jak to naprawić?


Czas wschodni a wschodni czas standardowy: różnica polega na tym, czy uwzględniane są korekty oszczędności czasu.
Timbo

Odpowiedzi:


3

Miałem problem z drugim kalendarzem, który brzmi podobnie. Podczas edycji strefa czasowa uległa zmianie. Poszedłem do kalendarza i upewniłem się, że wszystkie zostały ustawione w mojej strefie czasowej. Każdy kalendarz ma zmienną strefę czasową w kalendarzach Google.


Dzięki! Odkryłem, że jeden z moich trzech kalendarzy ma strefę czasową GMT +0 zamiast mojego prawidłowego czasu wschodniego. Zmieniłem to i obejrzę to przez chwilę, aby zobaczyć, czy to naprawiło.
Joshua Carmody

1
Tak! To było to. Naprawienie strefy czasowej dla jednego kalendarza rozwiązało problem. Nie wiem, jak to się zmieniło, ponieważ najwyraźniej działało już wcześniej, ale bardzo dziękuję za udzielenie mi rozwiązania tej długotrwałej irytacji!
Joshua Carmody,

1

Sugeruję wyczyszczenie danych kalendarza i ponowne zsynchronizowanie wydarzeń z kont Gmaila.

Przejdź do, Menu -> Settings -> Applications -> Manage applications -> Alla następnie przewiń w dół do Kalendarza, dotknij go i dotknij przycisku „Wyczyść dane”. Zrób to samo dla aplikacji „Pamięć kalendarza”. Teraz wróć dwa razy (przejdź do głównego menu Ustawienia) i przejdź do Accounts & syncsekcji. Dla każdego dodanego konta wejdź i wyłącz opcję „Synchronizuj kalendarz”, a następnie włącz ją ponownie.

Po zakończeniu synchronizacji danych kalendarza spróbuj ponownie edytować istniejące wydarzenie i sprawdź, czy problem nadal występuje.

PS Może być konieczne ponowne włączenie widoczności jednego lub więcej kalendarzy w aplikacji Kalendarz, przechodząc do Menu -> More -> Calendarsi upewniając się, że te, które chcesz, są ustawione jako „zsynchronizowane, widoczne”.


1
Dzieki za sugestie. Właśnie tego spróbowałem, ale niestety to nie rozwiązało problemu.
Joshua Carmody,

1

Właśnie wymyśliłem naprawę i nie jestem technikiem. Po przeczytaniu kilku z tych postów zauważyłem, że ktoś powiedział, aby odznaczyć ustawienie w kalendarzach. Odznaczę pole „Użyj domowej strefy czasowej” po ustawieniu czasu w mojej strefie. Zadziałało, chociaż nie potrafię powiedzieć dlaczego. Mam Androida tylko przez tydzień i nie podróżowałem poza tą strefą czasową. Prawdopodobnie właśnie zaznaczyłem pole, nie zdając sobie sprawy z tego, jakie spustoszenie to spowoduje!


1

Mój Samsung S-iii / Android 4.4.2 powoduje przesunięcie o 4 godziny w moim kalendarzu perspektyw, nawet jeśli wydarzenie to zostało pierwotnie wygenerowane przez Google Holiday post ... jeśli jest to wydarzenie powtarzające się. Codziennie, co miesiąc, raz w roku wszystko, co pojawia się na moim Androidzie, które się powtarza, wyświetla zmianę. Znajdowanie i włączanie lub wyłączanie blokady strefy czasowej w moim kalendarzu Samsung lub kalendarzu Google nie pomaga. Jednak każde zdarzenie jednorazowe, takie jak wizyta u lekarza, wydaje się w porządku, niezależnie od kalendarza pochodzenia.

Więc moje osobiste obejście: jeśli muszę umówić się na jednorazowe spotkanie, robię to na swoim smartfonie bez większych obaw (jak dotąd ...). Jeśli jednak muszę opublikować powtarzające się wydarzenie, takie jak klasa, publikuję tylko pierwsze wydarzenie, z przypomnieniem w tytule, np. „Piłka ręczna, MWF”. W ten sposób następnym razem, po synchronizacji, zobaczę pierwsze wydarzenie w Outlooku, przypomni mi, żebym ponownie włączył je na moim komputerze jako zdarzenie powtarzające się.


1

Na moim telefonie z Androidem LG (Lollipop) poszedłem do Kalendarza> Ustawienia> Ustawienia kalendarza i odznaczyłem „Zablokuj domyślną strefę czasową”. To powstrzymało moje ciągłe terminy spotkań od zachodniego wybrzeża od ciągłego tłumaczenia na EST.


1

Moje perspektywy pracy wysyłają spotkanie ze strefą czasową TZID: Standardowy czas nowozelandzki POCZĄTEK: STANDARDOWY DTSTART: 16010101T030000 TZOFFSETFROM: +1300 TZOFFSETTO: +1200 (Jestem w Nowej Zelandii), więc to wygląda rozsądnie. Godzina rozpoczęcia spotkania o godzinie 19:30 w dniu 7 kwietnia 2017 r. To: DTSTART; TZID = Nowa Zelandia Standardowy czas: 20170407T193000, ale Android nie przetwarza tego poprawnie niezależnie od ustawień strefy czasowej kalendarza. Przy włączonej strefie czasowej (Nowa Zelandia) dodaje ją z przesunięciem 0, więc pojawia się jako spotkanie 8-go. Następnie mogę ręcznie ustawić strefę czasową spotkania na czas NZ, a spotkanie jest teraz wyświetlane poprawnie.

Zauważam, że spotkanie utworzone na Androidzie, na ten sam czas, ma DTSTART: 20170407T070000Z Jest to prostszy sposób na określenie daty / godziny w sposób niezależny od strefy czasowej.

Doszedłem do wniosku, że jest to błąd (niezgodność) między programem Outlook a kalendarzem Google, więc przedstawione tutaj obejścia naprawdę nie działają.


0

Odznaczenie opcji „Użyj domowej strefy czasowej” również naprawiło to dla mnie, chociaż nie wiem, dlaczego tak jest, zwłaszcza, że ​​nie podróżowałem poza domem. Teraz, gdybym tylko mógł wymyślić, jak utrzymać synchronizację kalendarza i kontaktów Google z MS Outlook, byłbym szczęśliwy.0

ustaw zegar w telefonie na odpowiednią strefę czasową - następnie zacznij tygodnie w poniedziałki - problem zostanie szybko rozwiązany przez telefon


-1

Nie wiem, jak moje wyprzedziły mnie o 4 godziny, ale naprawiłem to, zmieniając strefę czasową na zachodnie wybrzeże iz powrotem, a potem wszystko było w porządku.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.