Czy mogę korzystać z Gmaila w trybie offline?


28

Czy można pobrać nowe wiadomości e-mail z konta Gmail w trybie online, a następnie przeczytać je w trybie offline? Czy możliwe jest pisanie wiadomości e-mail w trybie offline, które będą wysyłane w trybie online?

Odpowiedzi:


22

Tak. I nie tylko skrzynka odbiorcza, ale skrzynka odbiorcza i wysłane mogą być jedynymi folderami domyślnie zsynchronizowanymi.

From within the android gmail client:
Press menu
select more
select settings
scroll down and select labels
change the number of days from which you want messages kept on the phone
change individual labels (effectively folders) to none, this number of days, or all

UWAGA: ta odpowiedź została napisana na temat przestarzałej wersji aplikacji Gmail, która z czasem zmienia się w interfejsie użytkownika. Odpowiedź nie zostanie zaktualizowana w celu śledzenia tej ewolucji, ponieważ w dowolnym momencie używanych jest wiele wersji, które zachowują się inaczej, i ostatecznie to pomysł, a nie konkretne kroki są ważne.


Dobry chwyt, stary. Całkowicie przeoczyłem to.
newuser

2
Miałeś dobry pomysł, prawie opublikowałeś go jako komentarz do swojego. Och, muszę pamiętać, żeby zabrać mój telefon z trybu samolotowego ;-)
Chris Stratton

14

O ile mi wiadomo, Gmail będzie „buforował” najnowsze e-maile. Jeśli musisz „przeszukać” lub przejrzeć etykiety, prawdopodobnie nie będziesz mógł dostać się do tych e-maili. Ale Twoja skrzynka odbiorcza (lub przynajmniej najnowsza w skrzynce odbiorczej) powinna być dostępna do przeglądania od ostatniej synchronizacji. Ponadto powinieneś być w stanie szkicować e-maile w trybie offline (i zapisywać wersje robocze), po prostu nie będziesz mógł ich wysłać, dopóki nie będziesz ponownie online.


6

Czy można pobrać nowe wiadomości e-mail z konta Gmail w trybie online, a następnie przeczytać je w trybie offline?

Tak, ale myślę, że tylko dla twojej skrzynki odbiorczej. Jeśli otworzysz skrzynkę odbiorczą w telefonie, gdy masz połączenie, i zezwolisz, aby wszystkie nieprzeczytane wiadomości rozprzestrzeniły się na Twój telefon, a następnie zamkniesz aplikację Gmail i przejdziesz w tryb samolotowy, możesz ponownie otworzyć aplikację Gmail i przeczytać nieprzeczytane wiadomości .

Czy możliwe jest pisanie wiadomości e-mail w trybie offline, które będą wysyłane w trybie online?

Tak. Jeśli zredagujesz i wyślesz wiadomość e-mail, wiadomości z napisem „Wysyłanie ...” znikną, gdy tylko połączenie zostanie nawiązane ponownie. Właśnie przetestowałem to w trybie samolotowym.


-1

Aplikacja MailDroid oferuje wiele opcji przechowywania, które umożliwiają buforowanie w trybie offline.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.