Przeglądarka, która nie ładuje kart przez cały czas


10

Czy istnieje przeglądarka dla systemu Android, która nie przeładowuje ciągle kart podczas przełączania się między nimi? Używam Chrome na Nexusie 5 (Lollipop). I nawet jeśli nie są uruchomione żadne inne aplikacje, przeładuje każdą kartę, na którą się przełączam. Nawet jeśli mam tylko dwa otwarte.

Lub przeglądam stronę. Otwórz link w nowej karcie i kontynuuj czytanie bieżącej strony. Widzę, że nowa strona została załadowana, ale po przejściu do tej karty zostaje ponownie załadowana. A następnie przełączając się z powrotem na pierwotny, ponownie go ładuje.

To uniemożliwia odczyt na tubie, ponieważ mogę wstępnie załadować tylko jedną kartę: /

Powinienem zauważyć, że kilka dni temu zresetowałem telefon fabrycznie i nadal tak się dzieje za każdym razem.


1
To bardzo dziwne zachowanie. Na moim telefonie Chrome wydaje się odświeżać stronę, ale po prostu ładuje to, co z pamięci podręcznej wróciło do pamięci (więc działa offline).
Mateusz

Myślę, że to nie zależy tylko od przeglądarki. Pamięć RAM urządzenia również będzie miała swój udział. Osobiście uważam Chrome za najlepszą przeglądarkę mobilną wraz z następną przeglądarką.
Joaquin Iurchuk

3
@MatthewRead to zdecydowanie przeładowanie. Gdybym wszedł w tryb samolotowy, strona nie wyświetli się. Czyli wszystko pobiera ponownie.
Jan Hančič,

Odpowiedzi:


6

Okazuje się, że problem z OP pojawił się tylko w przeglądarce Chrome, a podczas korzystania z Chrome Beta działał (w pewnym sensie).


Stara odpowiedź:

Spróbuj iść chrome://flags

Poszukaj tagów „Auto Reload”, wyłącz je:

chrome://flags/#enable-offline-auto-reload
chrome://flags/#enable-offline-auto-reload-visible-only

Uruchom ponownie Chrome (używając przycisku na dole po przełączeniu flag)

Jeśli problem będzie się powtarzał, to nie dlatego, że strona się ładuje, to dlatego, że jest przerysowywana, tzn. Jest już pobrana, ale nie jest jeszcze wyświetlana użytkownikowi. Wynika to z faktu, że ze względu na wydajność Chrome nie wyświetla wszystkich kart jednocześnie.


1
Wciąż się dzieje. Widzę ładowanie niebieskiego paska postępu. Strona jest widoczna w podglądzie (podczas przełączania kart), ale potem zmienia kolor na biały i ładuje się ponownie. Przetestowałem to, ładując dwie zakładki. Poszedłem do trybu samolotowego i przełączałem się między nimi, a Chrome mówi, że strona jest niedostępna: / ffs to jest śmieszne.
Jan Hančič,

Spróbuj użyć chrome beta (z playstore), właśnie otworzyłem 5 kart, załadowałem każdą stronę, wyszedłem, ponownie otworzyłem i przełączałem się między nimi, żadna z nich nie została ponownie załadowana.
ollie299792458

Beta wydaje się działać lepiej. Ale nie dla wszystkich stron internetowych. Dzięki. Nadal nie jestem szczęśliwy, ale myślę, że to lepsze niż nic :)
Jan Hančič

Ok, jeśli jesteś wystarczająco szczęśliwy, zaznacz moje rozwiązanie małym zielonym ptaszkiem. W przeciwnym razie, które strony?
ollie299792458

Opublikuj to jako osobną odpowiedź, a chętnie to zrobię. Testowałem ign.com
Jan Hančič,

2

Okazuje się, że problemem jest (jak się wydaje) wyciek pamięci w systemie Android Lollipop. System operacyjny zużywał znacznie ponad 1 GB pamięci RAM, co powodowało, że wszystkie karty ciągle się ładowały. Zacząłem podejrzewać, gdy zauważyłem, że aplikacje również zostały natychmiast ponownie załadowane.

Po ponownym uruchomieniu telefonu problem już nie występuje. Wydaje się, że jest to znany błąd , ale nie wiem kiedy to będzie naprawione.


1
Błąd, z którym masz połączenie, został już rozwiązany (jest ustawiony na FutureRelease), dlatego powinien zostać wydany w następnej wersji. Kiedy to nastąpi, nie jest jeszcze znane.
bmdixon,

Ach tak, brakowało rozwiązania błędu, na zdrowie :)
Jan Hančič,

1

Z tego, co widziałem, Firefox, Dolphin i UC Browser pozwalają przełączać karty bez ponownego ładowania / ponownego renderowania. Podczas gdy Chrome i Opera wydają się ponownie ładować po 3 lub 4 aktywnych kartach.

Myślę, że ma to coś wspólnego z buforowaniem w pamięci RAM vs pamięci dyskowej, mogę się mylić.


0

Przeglądarka Dolphin dla Androida nie przeładowuje stron po zmianie kart


Kiedyś tego używałem, ale przestało działać, więc przełączyłem się na Chrome.
Jan Hančič

Masz na myśli, że nadal (w Dolphin) karty zostały ponownie załadowane po przełączeniu?
SE_Sucks

Nie, przeglądarka właśnie przestała działać. Nie załaduje żadnej strony. Może powinienem spróbować jeszcze raz, aby sprawdzić, czy to naprawili.
Jan Hančič

0

Spróbuj iść chrome://flags

Poszukaj tagów Włącz odrzucanie kart lub Automatyczne przeładowywanie , wyłącz je:

chrome://flags/#enable-tab-discarding

chrome://flags/#enable-offline-auto-reload-visible-only

Uruchom ponownie Chrome (używając przycisku na dole po przełączeniu flag)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.