Inteligentna blokada nie działa już z zaufanymi miejscami


25

Użyłem inteligentnego zamka z zaufanymi miejscami, odkąd się pojawił i działa dobrze. Bez zauważalnych zmian przestał działać. Moja lokalizacja pokazuje na mapach dokładnie to, gdzie jestem, ale przebywanie w jednym z zaufanych miejsc wciąż powoduje, że wpisuję klucz dostępu.

Próbowałem przełączać lokalizację, dokładność, ponownie uruchomić telefon itp., Ale bez powodzenia.

Wszelkie pomysły, jak to naprawić?


To zaczęło się dziać zarówno z moją żoną, jak i ze mną dokładnie w tym samym czasie. To musi być błąd w usługach Play.
baynezy

Odpowiedzi:


3

Może to mieć coś wspólnego z tym problemem: Problem # 79735: Funkcja inteligentnej blokady (zaufana twarz / urządzenie) nie działa, gdy ekran jest wyłączony za pomocą polecenia wyłączania ekranu oprogramowania (DevicePolicyManager.lockNow)

W skrócie: Inteligentna blokada zrywa się, gdy jakaś aplikacja korzysta z „miękkiego wyłączania”, tj. Ekran jest wyłączany przez aplikację lub w jakikolwiek inny sposób, z wyjątkiem przycisku sprzętowego lub normalnego limitu czasu.

Zauważ, że w takim przypadku brakuje małego pulsującego kółka wokół symbolu blokady (na dole ekranu blokady), ponieważ wszystkie warianty inteligentnej blokady są wyłączone (np. Zaufane twarze również nie działają).


To wygląda „obiecująco”. Przyjmuję na razie :) dziękuję
chwi

1
Widzę ten problem, chociaż naciśnięcie przycisku zasilania sprzętu NIE naprawia go. Problem zaczął się dopiero kilka dni temu.
Chris

To właśnie zaczęło mi się zdarzać w ciągu ostatniego miesiąca, a mój telefon zawsze się wyłącza z powodu przekroczenia limitu czasu ekranu lub naciśnięcia przycisku zasilania. Nie mam żadnych aplikacji, które używają miękkiego wyłączania zasilania, przynajmniej nie umyślnie ...: - \
dash-tom-bang

0

Może to być problem z Twoim mobilnym połączeniem danych. Twój telefon może nie odbierać wystarczającego sygnału GPS, aby zidentyfikować i ufać lokalizacji. Spróbuj połączyć się z siecią Wi-Fi, gdy jesteś w „Zaufanym miejscu”, aby uzyskać lepsze połączenie danych. Napotkałem podobny problem i działa dobrze, gdy mam połączenie z Wi-Fi.


2
Zawsze korzystam z Wi-Fi w moich zaufanych miejscach. Próbowałem wyłączyć, ale również bez powodzenia
chwi

Mam ten sam problem przez ostatni tydzień. Konsekwentnie nie działa poprawnie w pracy, i to jest bzdura w domu. Jestem podłączony do Wi-Fi w obu miejscach.
Asmor

Zawsze chciałem, aby używał mojego połączenia Wi-Fi jako zaufanego miejsca, ale nie wygląda to tak, jak to działa, ponieważ kiedy jestem w moim Wi-Fi, myśli, że jestem w miejscu innym niż to, w którym jestem w!
dash-tom-bang

0

Wysłał mi to ananomiczny plakat;

Wyłącz zarządzanie urządzeniami z Androidem w ustawieniach / zabezpieczeniach i spróbuj ponownie Smartlock. Jeśli to znowu działa, możesz nawet przywrócić zarządzanie urządzeniem

Chyba nie chciał się zarejestrować, aby zarejestrować odpowiedź? Nie mogę tego potwierdzić, ponieważ nie będę miał telefonu przez kilka dni


To mnie nie naprawia. Znajduję coś, co wygląda tak, jak opisano w poście: Ustawienia-> Bezpieczeństwo-> Administratorzy urządzeń (Wyświetl lub wyłącz administratorów urządzeń) -> Menedżer urządzeń Android (Zezwól Menedżerowi urządzeń Android na zablokowanie lub usunięcie zgubionego urządzenia). Po odznaczeniu nadal pojawia się monit o kod odblokowujący. Ustawiłem nawet lokalizację u sąsiada, która działała w przeszłości, ale w tej chwili też nie działa.
dash-tom-bang
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.