Jak mogę odblokować telefon? Zablokowałem go za pomocą Menedżera urządzeń Android, ale twierdzi, że wprowadziłem nieprawidłowe hasło


9

Mam Samsung Galaxy S3 Neo.

Bus 002 Device 042: ID 04e8:6860
Samsung Electronics Co., Ltd
GT-I9100 Phone [Galaxy S II], GT-I9300 Phone [Galaxy S III], GT-P7500 [Galaxy Tab 10.1]

Ustawienie klawiatury i języka to português.

Dzisiaj zainstalowałem Menedżera urządzeń Android i aby przetestować jego funkcjonalność, zablokowałem telefon hasłem: „abcd” (wymagane były 4 litery).

Po wprowadzeniu hasła i potwierdzeniu przyciskiem „OK” na klawiaturze telefon pokazał mi, że hasło jest nieprawidłowe. „Senha increta”.

Zresetowałem hasło po kilku próbach „123456”, a telefon ponownie załadował ekran blokady. Ponownie hasło okazało się nieprawidłowe. Próbowałem także hasła alfabetycznego: „abcdefg” - ten sam błąd.

Zmieniłem język mojego konta Google z niemieckiego na portugalski i ponownie zresetowałem hasło do „123456” i próbowałem naprawdę zrestartować telefon i ponownie odblokować kartę SIM. Ale w każdym razie nie mogę przejść przez blokadę Menedżera urządzeń Android.

Próbowałem wprowadzić hasło 35 razy źle, mając nadzieję, że uda mi się uwierzytelnić przy użyciu loginu do mojego konta Google.

Próbowałem także połączyć telefon z adb, ale nie wyświetla się w tym stanie z:

adb devices

Co więc mogę zrobić, aby ponownie uzyskać dostęp do mojego telefonu?


To tylko myśl z mojego niedawnego doświadczenia, kiedy tablet z Androidem zaczął robić coś, czego nie potrafiłem wyjaśnić: czy telefon ma udokumentowaną operację „przywracania ustawień fabrycznych”? Straciłbyś wszystko, co do tej pory zainstalowałeś w telefonie, ale jeśli ostatnio wykonałeś kopię zapasową i / lub jeśli nie dostosowałeś jej zbyt mocno, może to być do zaakceptowania.
keshlam

Odpowiedzi:


4

Testowałem to na Nexusie 5 (wersja 5.0.1) z brytyjskim angielskim. Zablokowałem urządzenie za pomocą Menedżera urządzeń, a następnie, nie odblokowując go, użyłem Menedżera urządzeń do zablokowania go po raz drugi. Następnie użyłem drugiego hasła, aby odblokować urządzenie. Tak więc powinieneś być w stanie zmienić hasło blokady za pomocą Menedżera urządzeń - wydaje się, że tylko ostatnie hasło blokady jest wymagane do jego odblokowania.

Możesz użyć jednoznakowego hasła, aby zablokować urządzenie. Może spróbujesz?

Inną rzeczą, którą możesz spróbować (zakładając, że używasz strony internetowej do zablokowania telefonu) jest użycie Menedżera urządzeń na innym urządzeniu z Androidem, aby zablokować telefon. Być może coś jest nie tak z tłumaczeniem znaków w języku wprowadzonym na stronę internetową i znakami wprowadzonymi do telefonu.

Mam nadzieję, że ktoś inny może mieć lepszą odpowiedź niż to. :(


Próbowałem éééééé jako hasła, ale telefon ponownie twierdzi, że hasło jest nieprawidłowe.
tokam

1
Powtórzyłem to. Teraz ponownie wytrzeję telefon. Jak utworzyć raport o błędzie? Na telefonicznej pomocy technicznej Google, gdzie pytam (przed pierwszym czyszczeniem) dama podała mi ten oczywiście nieprawidłowy link: support.google.com/chrome/answer/95315?hl=pl
tokam

1
Utworzyłem raport o błędzie: code.google.com/p/android/issues/…
tokam

1
@tokam Moje przeprosiny. Podałem ci niewłaściwy link - dotyczył błędów związanych z programistami. To jest to, czego potrzebujesz: code.google.com/p/android/issues/… . Sugeruję również umieszczenie jak największej ilości informacji w samym raporcie o błędzie, zamiast linkowania do tej strony. Wreszcie, warto spróbować ustawić telefon na angielski w USA i spróbować odtworzyć problem. Domyślam się, że działałoby to poprawnie, w takim przypadku miałbyś dowody, że problem jest związany z językiem.
Chris


0

Powodem, dla którego nie działa, jest to, że bieżąca wersja ADM Google nie zmienia hasła, gdy ekran blokady jest już zastosowany. Obecne rozumowanie polega na tym, że służy ono do blokowania zgubionego / skradzionego urządzenia, aby nie zmieniać hasła w przypadku zapomnienia. Więc nawet jeśli mówi, że to działa, to nie jest. Może pojawić się komunikat, który mówi:

Ponieważ Google potwierdziło, że blokada ekranu jest już ustawiona, wprowadzone hasło nie będzie potrzebne.

Choć pojawił się na ADM trochę dłużej, i szybko znika. Dzięki Google .

Co więcej, zastrzeżone przez Samsung zmiany w Androidzie również komplikują sytuację. Jeśli urządzenie jest również zarejestrowane w firmie Samsung za pośrednictwem funkcji Znajdź mój telefon (Menedżer urządzeń Samsung), należy je odblokować.

Nie ma innego normalnego obejścia. Inną opcją jest flashowanie niestandardowego odzyskiwania i odblokowywanie go za pomocą metod rootowania, w dużej mierze zależy od telefonu.


0

Miałem ten sam problem z ADM. Poszedłem na https://findmymobile.samsung.com i poszedłem chronić urządzenie (po lewej stronie). Następnie kliknąłem „Ekran odblokowania”. Zajęło mi chwilę, ale działało dobrze.


Wygląda na to, że nie korzystałeś z Menedżera urządzeń Google. Właśnie dlatego otrzymałeś głos (od kogoś, ale nie ode mnie). Nie byłem w stanie rozwiązać problemu.
tokam

To prawda. Ale pytanie nie mówiło, że należy go nie zauważyć przez menedżera urządzeń. Również ten sposób odblokowania urządzenia będzie działał, nawet jeśli został sprawdzony za pomocą menedżera urządzeń.
skifani

Jak zablokowałeś telefon? Z menedżerem urządzeń?
tokam
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.