Jak uniemożliwić Hangouts dodawanie „1” przed krótkim kodem SMS?


11

Często używam skrótów SMS, aby uzyskać saldo konta z mojego banku. Wysyłam wiadomość tekstową na krótki kod banku (w tym przypadku 728464), a mój bank odpowiada SMS-em zawierającym saldo mojego rachunku bieżącego. Robię to od dłuższego czasu bez żadnych problemów.

Niedawno zmieniłem telefony (na Nexusa 6 z Androidem 5.0.1), a teraz, gdy wysyłam SMS na 728464, pojawia się błąd (z mojego telefonu, a nie z banku) informujący, że krótki kod, który piszę, nie jest ważny. Zauważyłem w błędzie, że albo Hangouts, albo Android wydają się dodawać „1” do krótkiego kodu (patrz zrzut ekranu). Zgaduję, że to ma coś z tym wspólnego.

Jak mogę uniemożliwić Hangouts dodawanie tego „1” do mojego krótkiego kodu (co wydaje się uniemożliwiać mi wysyłanie SMS-ów)?

W razie potrzeby zaimportowałem wszystkie moje wiadomości SMS ze starego telefonu za pomocą aplikacji SMS Backup Restore i wybrałem Hangouts jako domyślną aplikację SMS.

wprowadź opis zdjęcia tutaj


Pierwsze zdjęcie: zapisz wszystkie numery telefonów w „pełnej notacji” (tzn. Z prefiksem kraju) - ale w ogóle nie korzystam z Hangouts. Może ma gdzieś opcję domyślnego kodu kraju, który możesz dostosować?
Izzy

Próbowałem wszystkie propozycje, aby osiągnąć 66402tutaj, w Niemczech - Wiadomości i tworzenia kontaktu jako 66402, +66402, +4966402, zmiana domyślnego konta źródłowego nośnika SMS, wyłączenie „połączone rozmowy” w ustawieniach oraz umożliwienie SMS Premium (która już była „pytać” ). Całkowicie nie można wysłać 😞
James B

Do Twojej wiadomości wysłałem tekst natychmiast, bez problemu, po zainstalowaniu Messengera. Został zarejestrowany jako kontakt, który utworzyłem po określeniu 66402(bez prefiksów) jako odbiorcy. Krótko mówiąc: Hangouty są super, super zepsute.
James B

Odpowiedzi:


8

Zapisz numer skrótu jako +728464. Wszyscy w Hangoutach myślą, że +7 jest prefiksem, więc nie będzie poprzedzać +1.


1
Tak, to działa, ale wciąż jest denerwujące, więc muszę utworzyć kontakt dla każdego krótkiego numeru ody, który chcę wysłać SMS-em.
Elye M.,

Utworzyłem kontakt z +7801 i Hangout zastąpił 7 na 1. Więc to nie działało. Ale kiedy utworzyłem kontakt z zaledwie 7801 i zadziałało!
mateuscb

1
+7 to Rosja, więc tak naprawdę nie jest rozwiązaniem
abatishchev

3

Znalazłem rozwiązanie, które dla mnie zadziałało: Wybierz Ustawienia -> SMS -> Domyślne konto SMS

Następnie zmień go z konta Google na „Tylko konto SMS”.

Po wykonaniu tej czynności kod kraju nie był już dodawany do mojego numeru kontaktowego SMS (nie trzeba go zapisywać jako kontaktu).


To działało idealnie dla mnie. Teraz mogłem wysłać SMS-a do Viettel i aktywować moją usługę 3G. Dzięki!
Jason McVetta,

0

Mam również ten problem i odkryłem, że jeśli wyłączę opcję „Pokaż SMS-y i pocztę głosową (Google Voice) w Hangouts”, że ten problem nie występuje. Gdy tylko to zaznaczę, problem powraca.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.