Lollipop - wiele kont Google, ustawienie domyślne


18

Mam dwa konta Google - jedno osobiste, jedno do pracy. Dodałem konto robocze jako ostatnie i wydaje się, że jest wyświetlane jako domyślne dla systemu operacyjnego i aplikacji, które instaluję. Chciałbym, aby konto osobiste, które dodałem jako pierwsze, było domyślnym kontem Google dla tego urządzenia.

Czy mogę to zmienić bez konieczności usuwania obu kont i dodawania ich ponownie w odwrotnej kolejności?

Edytuj: aby wyjaśnić - podczas gdy każda aplikacja zapyta, którego konta chcę używać, nie o to pytam. Pytam, czy możemy zmienić, które konto zakłada, że ​​urządzenie jest podstawowe, i dla tego, które konto wyświetla jako pierwsze. Można by pomyśleć, że pierwsze konto Google dodane do urządzenia byłoby domyślnym, ale zamiast tego wydaje się, że używa ostatniego.

Odpowiedzi:


5

Wszystkie aplikacje korzystające z wewnętrznego systemu kont Google Androida powinny zapytać, z którego konta Google powinni korzystać przy pierwszym uruchomieniu.
Obejmuje to gry, ale wyklucza strony internetowe, ponieważ nie używają one żadnego systemu Android.


3
Jeśli już wybrałeś opcję domyślną dla aplikacji i chcesz użyć innej, możesz spróbować wyczyścić dane aplikacji (bądź jednak ostrożny, ponieważ spowoduje to usunięcie wszystkich danych dla tej aplikacji). Jeśli wyczyścisz dane, a następnie otworzysz aplikację, powinna ona zapytać, jaka jest wartość domyślna.
Ryan Conrad,

3

Po otwarciu sklepu Play lub dowolnej aplikacji Google, aby wybrać między zalogowanymi kontami, przeciągnij od lewej do lewej, aby otworzyć opcje, a następnie dotknij nazwy swojego konta. Zobaczysz wtedy wszystkie konta, na których jesteś zalogowany. Teraz wybierz ten, którego chcesz użyć.


3
Prawda, pytają. Najpierw jednak domyślnie przypisują niewłaściwe konto. Zastanawiam się, jak zmienić, które konto pojawi się jako pierwsze.
Deca

2

Musiałem usunąć konta, dopóki moje preferowane nie będzie na górze listy. Dodałem kilka z powrotem i moje nowe domyślne nie zostało zakłócone.


0

Cóż, najlepszym wyborem jest utworzenie kopii zapasowej aplikacji za pomocą aplikacji do tworzenia kopii zapasowych, a następnie zmiana konta i przywrócenie aplikacji. Aplikacje mogą poprosić Cię o wybranie konta teraz i możesz wybrać właściwe.

Jeszcze jednym pomysłem jest wykonanie kopii zapasowej wszystkich aplikacji i wyczyszczenie danych sklepu Play i usług Google Play oraz ponowne otwarcie sklepu Play. Teraz sklep Play zapyta, z którym kontem zsynchronizować. Możesz wybrać odpowiednie konto. Nie wiem, jak wpłynie to na inne aplikacje. Muszą zostać usunięte. Więc proszę najpierw wykonać kopię zapasową.


0

Każda aplikacja Google ma menu do wyboru domyślnego konta Google, którego chcesz używać. Jednak od czasu dodania ostatniego konta biznesowego, które zmodyfikowało twoje imię i nazwisko w kontaktach, a zatem także w nazwie konta na pasku akcji (TopMenu). Więc możesz po prostu zmodyfikować swoje imię i nazwisko w kontaktach. Myślę, że tego właśnie szukasz.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.