Konfigurowanie konta Google dla dziecka


12

Moje dzieci niedawno dostały tablety, ale mam problemy z założeniem konta. „Tymczasowo” skonfigurowałem to konto jako konto właściciela Google, ponieważ nie byłem w stanie „legalnie” założyć konta dla mojego dziecka (poniżej 13 roku życia, więc Google odmówił utworzenia konta).

Teraz używam mojego konta Google jako głównego uwierzytelnienia OpenID do wielu rzeczy, w tym tutaj na Stack Exchange, i jako moderator w jednej witrynie odkryłem, że tablet dziedziczy uwierzytelnienie z tego miejsca, a tablet mojego dziecka ma teraz moderatora „uprawnienia”. Jest to oczywiście nie do utrzymania.

Moje pytania to:

 • czy ludzie po prostu „kłamią” w formularzach Google do tworzenia kont, aby tworzyć nowe konta dla swoich nieletnich dzieci?
 • czy tworzysz nowe konto google ze szczegółami „moje” i czy tablet dla dzieci może je pożyczyć? (a jeśli mam osobne konto, czy potrzebuję osobnej karty kredytowej?)
 • czy jest jakiś system, za którym tęskniłem przy konfigurowaniu rzeczy, taki, że można uniknąć oszustwa?
 • jeśli chcę zainstalować na urządzeniu niewolne aplikacje (aby usunąć reklamy itp.), jak można „dodać” kartę kredytową do takiego konta? Czy możesz używać swojej karty kredytowej na wielu kontach?
 • jeśli kupię teraz aplikacje za pomocą konta Google, a następnie zmienię konta dla dzieci, czy będę musiał ponownie kupić aplikacje?

1
Nie jestem pewien, jaką wersję Androida posiadasz na swoim urządzeniu, ale w 4.3 istnieje koncepcja użytkowników wtórnych i użytkowników z ograniczeniami. Możesz przeczytać więcej w Jaka jest różnica między profilem ograniczonym a użytkownikiem w systemie Android 4.3? - Oczywiście jest to dodatkowa informacja, a nie odpowiedź, dlatego jest to komentarz.
Ryan Conrad

Odpowiedzi:


3

Zwykle mówimy „proszę trzymać jedno pytanie na post”, ponieważ tak działa strona pytań i odpowiedzi. Ale widzę, że tematy w jakiś sposób do siebie pasują, więc pozwólcie, że spróbuję również „wielu odpowiedzi”:

 1. Nie mogę powiedzieć za innych ludzi. Ale nie podałbym nawet pełnych / prawdziwych danych dotyczących mojego konta, chyba że jest to naprawdę wymagane (i nie widzę tego wymogu dla Google)
 2. Nie, nie zrobiłbym tego. I na pewno nie powiąż „karty kredytowej” z kontem dla dzieci (chyba, że ​​jest to karta przedpłacona specjalnie stworzona dla dziecka)
 3. Nigdy o tym nie słyszałem.
 4. Możesz albo skorzystać z przedpłaconego CC i załadować go za minimum (powiedzmy 10 USD). Możesz też po prostu użyć „karty podarunkowej”, która jest dostępna tutaj w Europie za 15/25/50 EUR (podobną wartość zakładam gdzie indziej).
 5. Tak. Kupione aplikacje są zawsze powiązane z kontem, na którym je nabyłeś.

Karta podarunkowa jest cennym wglądem (cóż, wszystkie twoje odpowiedzi są). To nie rozwiąże wszystkich rozczarowań związanych z Bożym Narodzeniem, że nie mogę z nimi grać, ale daje mi strategię. Bardzo mile widziane. Więcej poszukiwań.
rolfl

1
Z pewnością nie możemy tutaj rozwiązać granicy „13 lat”. Istnieją jednak środki, dzięki którym urządzenia z Androidem będą „dziecinne”. Nie miałbym „złego sumienia”, tworząc konto z „fałszywymi danymi uwierzytelniającymi” do użytku dzieci. Zachowaj poświadczenia i odpowiednio skonfiguruj urządzenie, powinno być w porządku. Później możesz „poluzować blokady” jeden po drugim, gdy dziecko rośnie, dzięki czemu może zabrać ze sobą „płatne aplikacje”. Baw się dobrze na wakacjach! :)
Izzy

4

Tak, musisz kłamać. Oddzielne konto google to jedyny sposób na ochronę nieletniego dziecka.

Wszystkie inne opcje mają następujące ograniczenia:

 • brak ustawień prywatności.
 • aplikacje wykorzystujące prywatne dane nie mogą być ograniczone.
 • dziecko nie może instalować bezpiecznych gier dla dzieci.
 • dziecko nie może komunikować się z rodzicem za pomocą wiadomości tekstowych.
 • dziecko zawsze korzysta z konta nadrzędnego.
 • tylko jeden wiek, więc możliwe jest tylko jedno dziecko.
 • wszystkie dane dziecka są tracone, gdy dziecko ma dostęp do własnego konta.
 • aplikacje wszystkich dzieci są również Twoimi aplikacjami.
 • dziecko nie może mieć danych kontaktowych.
 • nie możesz utworzyć strony google + dla swojego dziecka.
 • dzieci otrzymują wszystkie powiadomienia. Np. Twój prywatny e-mail.
 • itp.

Właśnie się dowiedziałem, nie kłamając. Wszystkie rysunki, listy do babci, gry i postępy w grze, zdjęcia itp. Zniknęły.


3

W zależności od wersji Androida możesz wszystko skonfigurować przy użyciu konta głównego. Następnie tworzysz drugie konto na tablecie. Od wersji 4.3 masz wybór między kontem pełnym a kontem ograniczonym.

Konto ograniczone jest kontrolowane przez konto główne. Na przykład instalujesz wszystkie aplikacje jako główny użytkownik, a następnie decydujesz, które z nich są dostępne dla ograniczonej.

Jedyne, czego nie wiem na pewno, to czy dziedziczy także uwierzytelnianie i autoryzację głównych kont.1

Wygląda na to, że Google uruchamia nowy program, Google Family Link , aby zaspokoić tę potrzebę. Zasadniczo pozwala rodzicom tworzyć konta dla swoich dzieci poniżej 13 roku życia i zarządzać nimi. Oto opis :

Aplikacja Family Link od Google pomaga ci być na bieżąco, gdy Twoje dziecko bada na swoim urządzeniu z Androidem. Family Link pozwala utworzyć konto Google dla twojego dziecka, które jest podobne do twojego konta, a jednocześnie pomaga ci ustalić pewne cyfrowe podstawowe zasady dla swojej rodziny.

Z kontem Google Twoje dziecko będzie mogło po raz pierwszy korzystać z szerokiego ekosystemu usług Google. Oto jak to działa: Po pierwsze, twoje dziecko będzie potrzebowało nowego urządzenia z Androidem Nougat (7.0) lub nowszym. Następnie pobierz Family Link na swoje urządzenie (Android lub iPhone) i utwórz dla nich konto Google za pośrednictwem aplikacji. Na koniec zaloguj je na nowym urządzeniu, a następnie możesz użyć Family Link, aby pomóc:

 • Zarządzaj aplikacjami, z których dziecko może korzystać - Zatwierdź lub zablokuj aplikacje, które dziecko chce pobrać ze sklepu Google Play.

 • Miej oko na czas na ekranie - Zobacz, ile czasu Twoje dziecko spędza na swoich ulubionych aplikacjach dzięki cotygodniowym lub miesięcznym raportom aktywności i ustaw dzienny limit czasu na ekranie.

 • Ustaw urządzenie przed snem - Zdalnie zablokuj urządzenie dziecka, gdy nadchodzi pora spania lub czas na przerwę.

Jeśli jesteś rodzicem w USA z dzieckiem poniżej 13 roku życia, możesz poprosić o zaproszenie do programu wczesnego dostępu Family Link. Po otrzymaniu zaproszenia pobierz i wypróbuj aplikację Family Link.

Niestety program wyklucza osoby takie jak ja spoza USA i osoby z nowymi urządzeniami z Androidem (które kupią urządzenie z Androidem 7 dla swoich dzieci w 2017 roku ????), ale mam nadzieję, że wkrótce się rozwinie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.