Tworzenie kont z ograniczeniami na telefonie z systemem Lollipop


13

Czy możemy utworzyć użytkownika z ograniczeniami na telefonie z systemem Android Lollipop? Wydaje się, że użytkownicy z ograniczeniami nie są obsługiwani na urządzeniach mobilnych, ale tylko na tabletach (urządzenia mobilne mają tylko proste opcje użytkownika bez ograniczeń).

Odniesienie: http://www.howtogeek.com/205301/how-to-use-android-5-lollipops-restricted-user-profiles-for-basic-parental-controls/


+1, ponieważ co jakiś czas niektóre dzieci proszą mnie, abym grał w gry na telefonie
Ivan Ferrer Villa

Odpowiedzi:


6

Chociaż nie można utworzyć kont z ograniczeniami, można uzyskać prawie taki sam efekt przy użyciu konta „normalnego”.

Oto przepis:

  • Utwórz konto, przejdź do jego właściwości i wybierz, czy chcesz, aby mógł odbierać / wykonywać połączenia telefoniczne
  • NIE loguj się na swoje konto Google podczas tworzenia tego konta
  • po utworzeniu konta wyłącz wszelkie aplikacje systemowe, których nie chcesz dla tego użytkownika i odznacz powiadomienia dla tej aplikacji. Pamiętaj, że musisz odinstalować aktualizacje, aby to zrobić (możesz później dokonać aktualizacji na oryginalnym koncie właściciela)
  • zaloguj się do Google Play, używając swojego konta właściciela
  • przejdź do wszystkich aplikacji
  • „zainstaluj” wszystkie poszukiwane aplikacje, które są już na telefonie komórkowym. To NIE spowoduje pobrania tej aplikacji ponownie, ale wydaje się, że po prostu tworzy link do tej aplikacji, aktywując ją w telefonie komórkowym dla bieżącego użytkownika (podobnie jak konta z ograniczeniami, ale bardziej skomplikowane w obsłudze)
    • nie zapomnij zainstalować żadnych aplikacji-kluczy dla kupionych aplikacji po aplikacji
  • Teraz wprowadź właściwości, konta wybierz konto Google i usuń je (tylko dla tego użytkownika)

Rezultatem będzie użytkownik bez loginu Google, ale z niektórymi aplikacjami.


Spowoduje to również utratę możliwości automatycznej aktualizacji aplikacji, prawda?
Nazwa wyświetlana

@Sarge Barszcz Pod warunkiem, że aplikacja jest również zainstalowana na głównym koncie, aktualizacje będą obowiązywać również dla wszystkich innych kont. Tylko jeśli twoje „ograniczone” konto jest jedyne z tą aplikacją, utracisz funkcję aktualizacji dla tej aplikacji.
Nils

Bardzo ciekawe obejście! Czy będzie działał również w najnowszym Pie? Jednym z głównych powodów, dla których szukałem profilu ograniczonego, jest opcja ograniczenia dostępu do ustawień, w szczególności limitów danych. Czy to wciąż możliwe dzięki temu obejściu?
haridsv

Nieważne, po prostu wykonałem kilka kroków, aby utworzyć konto i nie skonfigurowałem jeszcze aplikacji, ale widzę, że użytkownik ma pełny dostęp do ustawień, w tym zużycia danych na koncie podstawowym. Prawdopodobnie jest jakiś sposób na zainstalowanie aplikacji i zablokowanie dostępu do ustawień, ale nie będzie ona szczegółowa.
haridsv

Pomyślałem o tym podejściu nieco więcej, ale jedną dziurą jest to, że alternatywny użytkownik może zalogować się, aby grać w sklepie z innym poświadczeniem i zainstalować, co chce, więc nie oznacza to dostępu do aplikacji. Jednak tylko główny użytkownik może ustawić limity danych l, więc przy dodatkowym planowaniu i monitorowaniu może to działać.
haridsv

1

Na zwykłym Androidzie odpowiedź brzmi nie. Możliwe, że jest to możliwe przy użyciu niestandardowej pamięci ROM, ale jak sugeruje witryna, do której prowadzi łącze, profile z ograniczeniami są obsługiwane tylko na tabletach.

Na telefonie możesz skonfigurować, czy użytkownik może odbierać połączenia telefoniczne i SMS-y, ale jest to jedyna dostępna opcja.

Niestety nie znalazłem też żadnych informacji o tym, jak włączyć profile z ograniczeniami w niestandardowej pamięci ROM. Ponieważ Android można zbudować ze źródła, jestem pewien, że będzie to możliwe, ale wydaje się, że nie jest to coś, co wiele osób jeszcze badało. Nie wspominasz o tym, na którym telefonie chcesz to ustawić, ale może warto zapytać na XDA na odpowiednim forum, ponieważ mogą oni rzucić na to więcej światła.


Nie można obejść problemu? Nie chcę marnować miejsca na ponowną instalację aplikacji, które już tam są.
Nils,

Myślę, że jedynym możliwym obejściem będzie niestandardowa EOM lub jakiś hack, ale nic oficjalnego, dopóki sam Goggle nie doda obsługi ograniczonych kont
Maha

0

Zaktualizowana odpowiedź na rok 2019 - wygląda na to, że Google Family Link pozwala ci zablokować telefon z Androidem (w tym aplikacje ograniczające).

Działa poprzez utworzenie „podrzędnego” konta Google, które jest zablokowane i wystarczy zalogować się przy użyciu tego podrzędnego konta Google.

Oto przewodnik, który znalazłem krok po kroku, jak to skonfigurować https://www.howtogeek.com/205301/how-to-use-android-5-lollipops-restricted-user-profiles-for-basic-parental -sterownica/

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.