Zmień czułość obrotu ekranu


13

Często znajduję się w niewłaściwym trybie ekranu (krajobraz kontra portret) i opóźnienie przełączania jest dość denerwujące. Chciałbym, aby mój telefon był znacznie bardziej responsywny, gdy go obracam (podobny do iPhone'a) ... Czy wiesz o aplikacjach / ulepszeniach, aby to osiągnąć?


Jaki masz telefon?
Mateusz

Acer Liquid Metal (niestandardowy ROM Metalounay 1.3 - Korzystanie z ADW Launcher)
Pitto,

Aktualizacja: Jestem na Gingerounay 2.5.1 - Korzystanie z Go Launcher: ten sam „problem”
Pitto,

Odpowiedzi:


2

Szukałem tego samego i niestety nic nie wymyśliłem. To, na co się zdecydowałem, to wyłączenie automatycznego obracania i używanie go tylko w aplikacjach, w których naprawdę potrzebuję rotacji. Pamiętam, że istnieje aplikacja, która pozwala na automatyczne włączanie i wyłączanie dla poszczególnych aplikacji. Wierzę, że nazywa się to Smart Auto-Rotate.


1

Część tego, co napisał Jlehenbauer, jest poprawne, ponieważ ADW daje tylko opcję automatycznego obrotu lub utrzymania ekranu głównego w trybie pionowym lub poziomym. W zależności od tego, ile ekranów głównych oraz jakie widżety i typy widżetów, folderów itp. Masz na ekranie głównym, określi on ilość pamięci wymaganą przez ekran główny i czas potrzebny do odświeżenia, gdy obraca się on pomiędzy krajobrazem a portretem, a tym samym jak szybko to robi. IPhone nie ma widżetów (główna przyczyna), dlatego jest to szybsze. Ze względu na niektóre widżety HTC Sense blokuje ekran główny w trybie pionowym i nie pozwala go zmienić.

Obecnie używam Go Laucher, gdzie doświadczyłem tego, co mówisz - odświeżanie ekranu głównego po orientacji, jednak, jak wspomniano, możesz to przyspieszyć, usuwając widżety, zwłaszcza te przewijalne. Spróbuj ustawić jeden z ekranów głównych jako pusty, a następnie sprawdź, o ile szybciej będzie przełączał się między dwoma stanami. Jedyny raz, gdy mam opcje czułości i coś więcej niż tylko portret, krajobraz lub auto na ekranie głównym, to rom cyjanogenowy. Jednak chciałbyś szukać rootowania. Nie sprawdziłem wszystkich dostępnych aplikacji uruchamiających, więc możliwe, że znajdziesz lepszą alternatywę.

Jeśli chodzi o zabójców aplikacji - nie jest to już konieczne, chyba że masz nieuczciwą aplikację (w takim przypadku poważnie sugerowałbyś usunięcie jej kropki), wszystko, co robią, to rozładowanie baterii.


-3

Naprawdę jedyne, co możesz zrobić, to zablokować obrót ekranu z menu „Ustawienia / Wyświetlacz”, abyś nie musiał zajmować się obrotem ani nie zwalniał miejsca na urządzeniu.

Proces ten zostanie zajęty przez dostępną pamięć, więc jeśli masz wiele rzeczy do zrobienia, będzie powolny.

IPhone był wcześniej w tym szybki, ponieważ nie miał możliwości uruchamiania rzeczy w tle, a odkąd zdobycie tej umiejętności spotkało podobne potknięcie. Dobry appkiller pomoże, a od czasu do czasu znajduję usuwanie starych, nieużywanych aplikacji, co przyspiesza działanie systemu.


2
To nie jest odpowiedź na moje pytanie ...
Pitto,

poprosiłeś o sposoby, aby Twój telefon był bardziej responsywny. Uwolnienie pamięci jest najlepszym sposobem na zrobienie tego dookoła i pomoże niektórym z funkcji rotacji. Ale oprócz flashowania romu, który koncentruje się na szybkości systemu, nie można zbyt wiele zrobić.
jlehenbauer

1
„Zmień czułość obracania ekranu” i „Chciałbym, aby mój telefon reagował znacznie szybciej podczas obracania” są dość wyraźne, mam nadzieję :) Jest to po prostu związane z tym, kiedy zmieniam telefon, a ekran zmienia się z poziomego na pionowy lub nawzajem.
Pitto,

2
Jeśli nadal polecasz aplikatory, to może powinieneś wrócić do swojego
iPhone'a

1
Chciałbym móc głosować to kilka razy (szkoda, że ​​nie mam jeszcze reputacji, aby głosować to w ogóle). Po pierwsze, to nie odpowiada na pytanie. OP zapytał, jak dostosować opóźnienie między obróceniem telefonu a ekranem STARTING, aby obrócić. Po drugie, NIE polecaj programów uruchamiających. Ponadto ani iPhone, ani Androidy o średnim i wysokim zasięgu nie mają problemu z opóźnieniem samego obrotu ...
Razor Storm
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.