Nexus 5 Lollipop przechodzi w tryb odzyskiwania podczas próby aktualizacji do wersji 5.0.1


12

Używam LG Nexus 5 Lollipop (ręcznie instalowany 5.0) i zrootowany za pomocą TWRP.

Po prostu idę powiadomienie, aby zaktualizować do wersji 5.0.1 . Ale podczas pobierania i instalowania telefon automatycznie przechodzi w tryb odzyskiwania TWRP, a jeśli zrestartuję się od tego momentu, nic się nie stanie. Muszę ponownie pobrać aktualizację i tak dalej ...

Ręczne ładowanie boczne adb nie działa z powodu odzyskiwania TWRP. Próbowałem również sideload z wewnątrz TWRP, nie działa.

Zasadniczo, jeśli spróbuję adb sideload, na ekranie Fastboot pojawia się błąd: nie znaleziono urządzenia. (Uwaga: jeśli używam polecenia adb, gdy jestem podłączony do komputera w normalnym stanie telefonu, polecenia adb działają poprawnie. Nawet program ładujący bootujący adb.)

Zaktualizowano: po udzieleniu poniższej odpowiedzi, jeśli również utkniesz jak ja podczas adload sideload, zaktualizuj sterowniki w ten sposób: https://www.youtube.com/watch?v=wXtbAMarHQw

Jeśli napotkasz błąd: zamknięty podczas adload sideload, wpisz następującą komendę: adb usb a następnie wpiszadb sideload UPDATE-SuperSU-v2.40.zip


Prawdopodobnie możesz spróbować sideloadingu aktualizacji zamiast wziąć OTA.
Pramod Karandikar,

ok spróbuje zaktualizować ręcznie
STEEL

Aktualizacja: Ręczne ładowanie boczne adb nie działa. cus odzyskiwania TWRP. także próbowałem sideload z wewnątrz TWRP, nie działa. Zasadniczo, jeśli spróbuję adb sideload, na ekranie Fastboot pojawia się błąd: nie znaleziono urządzenia. (Uwaga: jeśli używam polecenia adb po podłączeniu do komputera w normalnym stanie telefonu, polecenia adb działają poprawnie. Nawet program ładujący bootujący adb.)
STEEL

@STEEL Zrób to jeszcze raz, ponieważ po wybraniu opcji fastboot& adbsterownik musi zostać ponownie zainstalowany apply update from ADB. TWRP miga po pobraniu aktualizacji z boku.
IronBlossom,

Ok, teraz utknąłem na adb sideload UPDATE-SuperSU-v2.40.zip. Daje mi błąd: zamknięty
STAL

Odpowiedzi:


13

Spróbuj użyć tej metody:

https://gist.github.com/eyecatchup/ec0a852428c19705380e

Wysławiajcie tego faceta oczywiście.

EDYTOWAĆ:

Kroki opisane w tym dokumencie zakładają, że Android SDKdo zainstalowania na komputerze i adb, fastbooti android.[bat|sh]być w PATHzmiennej!

Pobierz OTA zip z serwerów Google na swój komputer.

http://goo.gl/dx2JoM -signed-hammerhead-LRX22C-from-LRX21O.785a2f7a.zip

Zmień nazwę pobranego pliku zip na „update.zip” (bez cudzysłowów (a jeśli korzystasz z systemu Windows i znane rozszerzenie pliku jest ukryte, upewnij się, że nie skończysz na update.zip.zip)).

Do tego samego folderu pobierz najnowszy flashowany plik SuperSU.

http://goo.gl/XRK49m -UPDATE-SuperSU-v2.40.zip

Do tego samego folderu pobierz najnowszy obraz odzyskiwania TWRP dla młota.

http://goo.gl/XhAOt7 -openrecovery-twrp-2.8.2.0-hammerhead.img

Do tego samego folderu pobierz archiwum tgz obrazu fabrycznego 5.0 z serwerów Google. http://goo.gl/Z8ITiM -hammerhead-lrx21o-factory-01315e08.tgz

Z archiwum 5.0 tgz wypakuj

recovery.img

boot.img i

system.imgpliki do tego samego katalogu, w którym znajdują się pliki do pobrania. (Wskazówka: na przykład w programie 7zip możesz „wewnętrznie” otwierać archiwa w archiwum i wyodrębniać tylko potrzebne pliki. To samo jest oczywiście możliwe w przypadku narzędzi wiersza poleceń.)

Aktualizacja platform-toolsi toolsmenedżera SDK.

Podłącz swoje urządzenie (oczywiście możliwe debugowanie USB) do komputera.

Po powrocie do terminalu uruchom następujące polecenia (wpisz tylko te wiersze, które poprzedzone są „>”, ale bez wpisywania „>”!).

# Make sure the device is recognized
> adb devices

# Boot into bootloader mode
> adb reboot bootloader

# In bootloader mode, make again sure the device is recognized
> fastboot devices

# Flash stock LRX21O recovery image
> fastboot flash recovery recovery.img

# Flash stock LRX21O system image
> fastboot flash system system.img

# Flash stock LRX21O boot image
> fastboot flash boot boot.img

Po potwierdzeniu ostatniego flashowania użyj 'Recovery mode'klawiszy regulacji głośności, aby wybrać i potwierdzić przyciskiem zasilania.

Gdy zobaczysz małego Androida leżącego z czerwonym trójkątem ostrzegawczym, zwiększ moc, a następnie zwiększ głośność, aby przejść do opcji odzyskiwania.

Po przejściu do opcji odzyskiwania wybierz apply update from ADBponownie za pomocą klawiszy głośności i naciśnij przycisk zasilania, aby go wybrać. Gdy urządzenie powie, że oczekuje na polecenia, wpisz z wiersza poleceń komputera:

adb sideload update.zip

Po pomyślnym zainstalowaniu aktualizacji OTA wybierz reboot bootloaderponownie opcję odzyskiwania za pomocą klawiszy głośności i naciśnij przycisk zasilania.

Z powrotem w trybie bootloadera wpisz z wiersza poleceń komputera:

fastboot flash recovery openrecovery-twrp-2.8.2.0-hammerhead.img

Gdy lampa błyskowa zostanie potwierdzona, użyj klawiszy głośności, aby wybrać „Tryb odzyskiwania” i potwierdź przyciskiem zasilania.

Teraz w menu odzyskiwania TWRP wybierz 'Advanced' > 'adb sideload'. Sprawdzić zarówno opcję, clear 'Dalvik-Cache'a 'Clear Cache'i przesuń suwak, aby uruchomić tryb sideload. Gdy urządzenie powie, że oczekuje na polecenia, wpisz z wiersza poleceń komputera:

adb sideload UPDATE-SuperSU-v2.40.zip

Po zakończeniu potwierdź, aby ponownie uruchomić system. Skończone. Misja wykonana.

Jesteś teraz na 5.0.1 z niestandardowym odzyskiwaniem, zrootowany i możesz odebrać od miejsca, w którym opuściłeś.

PS: Pierwsze uruchomienie, jak zawsze, zajmie kilka minut.


Spójrz teraz, spieszyłem się, przepraszam.
IronBlossom,

TWRP sprawia kłopoty. Mogę to zrobić ręcznie. Na ekranie szybkiego uruchamiania adb nie działa. Nie znaleziono urządzenia.
STAL

1
Nie wiem, dlaczego jest to przegłosowane, ale taka jest droga!
Andrea Baccega,

1
@AndreaBaccega Thanks! Mam nadzieję, że ludzie dokładnie wykonają te kroki, ponieważ działało to dla mnie (tylko aktualizacja plików binarnych nie działała, ale uruchomiła się normalnie, z nienaruszonymi danymi. Później zaktualizowałem pliki binarne ręcznie). Poprzednio: LRX210,TWRP.
IronBlossom,

4
Każdy, kto zanegował odpowiedź, powinien skorzystać z iPhone'a. ;) Żartuję, ale poważnie .. Ta odpowiedź jest poprawna. Wiem, odkąd to napisałem. : P Jest to metoda młota saneczkowego, ale będzie działać uniwersalnie dla wszystkich z poprawnie skonfigurowanym systemem.
eyecatchUp
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.