Jak zamknąć wszystkie aplikacje działające w tle jednocześnie w systemie Android 5.0 (Lollipop)?


51

Zauważyłem, że mogę nacisnąć kwadratowy przycisk w prawym dolnym rogu, aby wyświetlić wszystkie aplikacje w tle, a następnie przesunąć palcem od lewej do prawej palcem, aby zatrzymać je ręcznie.

Ale czasami stwierdzam, że mam w tle dwadzieścia lub więcej aplikacji, więc chcę je wszystkie zatrzymać jednocześnie.

Przeprowadziłem proste wyszukiwanie w Google, ale nie znalazłem odpowiedzi.

czy jest to możliwe do zrobienia?


3
Niepokoi mnie to bez końca z powodu problemu z UX - przy ponad 20 aplikacjach do przewijania bardzo trudno jest znaleźć tę, którą chcesz. Nie dbam o to, czy zarządzanie pamięcią jest wydajne - posiadanie ponad 20 aplikacji (pogarszających się po wyświetlaniu każdej karty Chrome) sprawia, że ​​nawigacja jest okropna.
Tom Carchrae,

am kill-allpolecenie może to zrobić, choć wymaga dostępu do konta root.
Firelord

Odpowiedzi:


41

O ile wiem: nie, nie możesz.

TL; DR:

Zamykanie wszystkich aplikacji w tle jest złą praktyką. Powinieneś zamknąć aplikacje, których nie używasz często lub aplikacje, które chcesz zamknąć z powodów X. IMO, jedynym dobrym powodem do zamknięcia wszystkich najnowszych aplikacji jest to, że czujesz, że jest ich zbyt wiele i nie możesz znaleźć aplikacji z powodu bałaganu, który powoduje.

-

Funkcja najnowszych aplikacji w Lollipop wydaje się zachowywać inaczej niż poprzednie wersje. Po pierwsze, jak zauważyłeś, przycisk usuwania wszystkich najnowszych aplikacji zniknął. Co więcej, ostatnie aplikacje utrzymują się po ponownym uruchomieniu (czytaj na Android Police: lista najnowszych aplikacji nadal się utrzymuje po ponownym uruchomieniu ).

Teraz możesz je usunąć, przesuwając wszystkie karty, co, jak się zgadzam, jest żmudne. Ale jak w głównym komentarzu do cytowanego powyżej postu AP wyjaśnia:

Usunięcie wszystkich ostatnio używanych aplikacji po prostu nakłada więcej pracy na procesor, a tym samym na baterię, ponieważ zasadniczo musisz zacząć od zera przy następnym załadowaniu. Jeśli coś pozostaje na liście ostatnich i znajduje się w pamięci RAM, ładuje się natychmiast, praktycznie bez baterii lub kary za przetwarzanie minus odświeżanie zawartości za pośrednictwem połączenia sieciowego.

Zasadniczo wszyscy użytkownicy Androida (łącznie ze mną jakiś czas temu), którzy często usuwają swoje ostatnie aplikacje, używają narzędzi do zabijania zadań itp., Używają urządzenia z Androidem w niewłaściwy sposób.

Możesz przeczytać więcej o tym, dlaczego nie powinieneś używać zabójcy zadań na Androidzie (post napisany przez cybervibin na XDA), co jest mniej więcej tym samym, co sam zabijanie aplikacji. Krótko mówiąc, nieużywana pamięć RAM jest bezużyteczną pamięcią RAM. Jeśli aplikacja wymaga dużej ilości pamięci RAM, system sam zatrzyma najnowsze aplikacje, aby zapewnić nowo uruchomionej aplikacji niezbędne zasoby. Nie musisz sam ich zatrzymywać, to zadanie systemu operacyjnego.

Polecam również przeczytanie tego pytania dla entuzjastów Androida na temat tego, co dzieje się, gdy przesuwasz aplikację z listy ostatnich aplikacji .

-

Podsumowując, do dziś i, o ile mi wiadomo, nie można jednocześnie wyczyścić swoich ostatnich aplikacji w systemie Android Lollipop 5.0. Ale i tak nie powinieneś tego robić, i na pewno zespoły Google usunęły przycisk.


1
Nie wiem, czy jest to opcja tylko CyanogenMod 12, ale mam mały przycisk, aby je wszystkie wyczyścić .
Ryan Conrad

2
@RyanConrad to tylko opcja CM. Przynajmniej mogę potwierdzić, że nie ma opcji na stanie Android Lollipop. Prawdopodobnie mógłbyś to rozwinąć jako alternatywną odpowiedź? :)
Andrew T.

1
@MathieuMaree Czy istnieją inne optymalizacje, których nie znam w Lollipop? Rozumiem, że aplikacje Windows Metro będą nagrobek (zawiesić się, gdy nie są skoncentrowane i tylko za pozwoleniem, działają w tle); jednak Android nie ma takiego systemu uprawnień. Wygląda na to, że aplikacje na Androida są w stanie działać w tle, zajmując cykle procesora. Zamknięcie aplikacji działającej w tle (ostatnie) powoduje, że te programy nie używają procesora (GPS itp.), A zatem pomaga wydłużyć czas pracy baterii. Na dłuższą metę wydaje się, że zamknięcie ostatnich może być lepsze dla żywotności baterii niż konieczność ponownego uruchamiania aplikacji. Czy możesz komentować?
Mark Lopez,

1
Szukam tej zdolności, nie w celu wyczyszczenia pamięci, ale ponieważ najnowsze aplikacje / przegląd jest całkiem bezużyteczny, gdy ma w nim ponad 10 kart (obecnie mam ~ 40), a właściwie mogę wyświetlić tylko około 3,5 karty na raz.
wisbucky,

1
Poza tym udostępnianie urządzenia sprawia mi trudność, ponieważ ma tygodnie migawek historii. Pokazuje e-maile, wyszukiwania w Google itp. Sprzed tygodni.
wisbucky,

5

Wygląda na to, że ta opcja dotyczy tylko CyanogenMod 12, jak twierdzi Andrew T., że nie ma tej opcji w magazynie Android Lollipop, ale mam mały przycisk, aby je wszystkie wyczyścić.

(Kliknij obraz, aby powiększyć)

IMG: wyczyść wszystko

Działa również z Lollipop 5.0.2 na HTC One M7 z Sense 6

  1. Dwukrotne dotknięcie przycisku Początek
  2. Stuknij 3 kropki w prawym górnym rogu
  3. Przejdź do Ustawień i zmień Widok karty na Widok siatki

Po dwukrotnym ponownym dotknięciu przycisku Początek zobaczysz teraz przycisk „X”, aby zamknąć wszystkie ostatnio otwarte aplikacje.


Z pewnym prawdopodobieństwem moduł Xposed, który dodaje przycisk „ wyczyść wszystko” , może być dostępny w najbliższej przyszłości.
Léo Lam

Może kiedyś Xposed jest nieco stabilny i działa na więcej niż ARMv7 +, ale nie sugerowałbym Xposed nikomu na Androidzie 5, naprawdę, w tym przypadku
Ryan Conrad

Tak, moim zdaniem jest to wciąż praca w toku. Czy miałeś z tym problemy? Wygląda na to, że działa dobrze na moim urządzeniu, chociaż wiele modułów jest nadal niekompatybilnych.
Léo Lam

Nie z samym Xposed. Ale moje urządzenie to ARMv7, nie wszystkie urządzenia są. Niezgodne moduły to duży problem. I to nie tylko twoja opinia, to praca w toku. Deweloper powiedział nawet, że w tej chwili jest w ALPHA.
Ryan Conrad,

4

Ta odpowiedź została zasugerowana jako anonimowa edycja:

W ustawieniach menedżera zadań zmień widok z „karty” na „siatkę”. Przycisk „zamknij wszystko” pozostaje na górze, tak jak kiedyś.


Proste rozwiązanie!
Timm
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.