Dodaj aplikacje do domyślnego konta gościa na Lollipop


10

Podoba mi się funkcja konta gościa w Lollipop, ale chciałbym dodać aplikacje do konta, aby gość mógł korzystać z więcej niż tylko rodzimych aplikacji Google, które mam dostępne na moim urządzeniu. Wiem, że to działało w KitKat z „nowym użytkownikiem”. Czy nie jest to możliwe tylko w przypadku użytkownika „gościa”? Czy muszę do tego utworzyć nowego użytkownika? Czy są jakieś wady posiadania konta „twardego gościa” do tego celu na urządzeniu? Jak duży wpływ na procesor / baterię / pamięć?

(Nexus 7 2013) Android 5.0.1

Odpowiedzi:


1

Bez problemów, jeśli zarejestrujesz się przy użyciu nowego konta Google dla gości. Utwórz identyfikator użytkownika gościa dla usług Google w sesji gościa i użyj sesji gościa jako zwykłej sesji.

Chociaż dzieli pamięć urządzenia (dla zainstalowanych aplikacji), ale nie pamięć RAM. Dlatego też wykorzystanie pamięci RAM obu sesji jest dla siebie osobno zarządzane!

Próbowałem tego. podczas gdy moje konto pokazywało 1 GB za darmo, przeciwnie gość pokazywał 1,8 GB za darmo!

Oddziaływania:

Google jest inteligentny, a ta funkcja została teraz ulepszona w Lollipop niż w Kitkat. Więc nie martw się, wszystko jest skutecznie zarządzane przez system.


1
Aby wyjaśnić, co masz na myśli, tworząc identyfikator użytkownika-gościa dla usług Google? Czy będę mógł udostępniać aplikacje? Czy też będę musiał zainstalować nowe instancje w tym zmodyfikowanym gościu? Czy zamiast pobierać, czy użyje pobranych danych aplikacji na innym koncie?
Ev0oD,

@ Ev0oD Tak przez „identyfikator gościa” Miałem na myśli, załóż nowe konto google; np. „abcdefguest@gmail.com” lub cokolwiek, co pamiętasz. W ten sposób możesz umożliwić swoim użytkownikom pobieranie aplikacji z PlayStore. Ponadto twoje konto główne i konto gościa w żaden sposób nie będą ze sobą współdziałać. Tak więc ostatecznie tworzysz zupełnie inny zestaw użytkowników podobny do Microsoft Windows!
sud007

2

Wydaje się, że dodanie ograniczonego użytkownika jest tym, czego szukasz.

Powinno to działać w tabletkach Lollipop.

Po utworzeniu takiego konta możesz wybrać, które z zainstalowanych aplikacji będą używane przez to konto.

Niestety wydaje się, że ta funkcja nie istnieje na smartfonach Lollipop .

Istnieje jednak obejście, które może również odpowiadać Twoim potrzebom.


O tym wspomniałem w pytaniu, mówiąc „nowy użytkownik” w KitKat. Wiem o tym, ale nie zachowuje się jak gość, ponieważ zachowuje stan (jak gdyby był współwłaścicielem urządzenia). Stwierdziłem także więcej pytań, które pozostawiłeś bez odpowiedzi.
Ev0oD

@ Ev0oD Dodałem link do mojej odpowiedzi do obejścia. Tam też opisałem wpływ pamięci. I IMO musisz utworzyć do tego kolejne konto.
Nils,

Przez wpływ na pamięć nie miałem na myśli wymagań dotyczących pojemności pamięci, ale narzut pamięci RAM. Ale doceniam wysiłki
Ev0oD
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.