Czy istnieje sposób na usunięcie danych osobowych z mojego telefonu, który został już skradziony?


19

Mój telefon został skradziony. Nie chcę, aby złodziej miał dostęp do moich danych osobowych, takich jak połączenia, SMS-y i informacje zapisane w treści telefonu. Czy jest jakiś możliwy sposób, aby usunąć te informacje z mojego telefonu?


1
Przykro nam z powodu kradzieży telefonu. Jeśli możesz ustawić na nim PlanB i zlokalizować swój telefon, uważaj na działania podejmowane przeciwko złodziejowi.
Dunhamzzz

Odpowiedzi:


20

Tak długo, jak w telefonie pozostanie poziom naładowania baterii i nadal będzie on włączony i podłączony do sieci telefonicznych, możesz używać jednej z aplikacji do czyszczenia telefonu, które wyraźnie reklamują, że można je zdalnie zainstalować i używać po kradzieży telefonu.

Z szybkiego wyszukiwania w Android Market istnieje PlanB, który został zaprojektowany do tego celu:

Plan B to aplikacja „znajdź mój telefon”, którą pobierasz PO Utraceniu telefonu.

Plan B to ostatnia szansa na znalezienie brakującego telefonu.

Jest to pierwsza i jedyna aplikacja „znajdź mój telefon”, którą pobierasz PO Utraceniu telefonu. Posiadanie Lookout na telefonie to najlepszy sposób na ochronę telefonu i szybkie odnalezienie go, ale skorzystaj z Planu B, jeśli zgubiłeś już telefon i nie masz zainstalowanego Lookout.

A Phonelocator Pro to taki, który reklamuje to:

  • Można zainstalować po zgubieniu telefonu. Zainstaluj tę aplikację na swój telefon ze sklepu Android Market zdalnie. Wyślij słowo „PLlocator” na swój telefon w wiadomości SMS. Odpowiada z powrotem pozycją telefonu. W tym słowie rozróżniana jest wielkość liter, więc pamiętaj, aby wysłać dokładnie to słowo „PLlocator”

Wow, bardzo fajne korzystanie z funkcji push Market.
Mateusz

2

Tak, jeśli zainstalowałeś w tym celu aplikację (oczywiście nie w twoim przypadku) lub jeśli twój telefon ma taką funkcjonalność. Jeśli nie wiesz, czy go posiadasz lub nie wiesz, jak go używać, zadzwoń do swojego operatora i zapytaj. Będą najlepiej wiedzieć, co zrobić z skradzionym telefonem.Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.