Oznaczanie geograficzne zdjęć DSLR za pomocą Androida


9

Czy jest jakaś aplikacja na Androida, która pomogłaby mi w oznaczaniu zdjęć, które robię aparatem DSLR innym niż GPS za pomocą dziennika telefonu GPS, który może przechowywać Android?

Odpowiedzi:


3

Aplikacja GPS Essentials pozwala ustawić punkty trasy dla Twojej lokalizacji, dzięki czemu możesz ustawić punkt trasy podczas robienia zdjęcia. Następnie możesz użyć oprogramowania, takiego jak GeoTag, do oznaczania zdjęć na komputerze po powrocie do domu.


Więc muszę ręcznie pobrać bieżącą geolokalizację. Czy nie będzie stale przechowywać go ze znacznikiem czasu, takim jak Moje trasy?

2

Szukałem podobnego rozwiązania. Czy to pomaga?

Aktualizacja : Krótko mówiąc, użyj aplikacji MyTrack na Androidzie, aby wygenerować dziennik GPX, a następnie użyj GPicSync, aby użyć tego dziennika do geotagowania zdjęć.


2

Upewnij się tylko, że synchronizujesz czas w telefonie i aparacie. W razie potrzeby możesz edytować czas w plikach .gpx, ale może to trochę potrwać.

Jeśli masz inny czas w aparacie i odbiorniku GPS, możesz użyć narzędzia wiersza poleceń ExifTool do przesunięcia czasu. Dla Twojej wygody istnieje również nakładka GUI dla tego narzędzia.


Interfejs GUI można znaleźć tutaj: freeweb.siol.net/hrastni3
Papuass

1

Ta aplikacja rozwiązałaby problem ze zdjęciami z tagiem geograficznym

Ten system używa telefonu do śledzenia czasu i lokalizacji, a następnie przesyłasz swoje zdjęcia z lustrzanki cyfrowej na stronę internetową, która pomoże ci w geo tagowaniu zdjęć na podstawie informacji z twojego telefonu. Zasadniczo telefon śledzi Twoje położenie i wysyła informacje do witryny, a następnie po przesłaniu zdjęć witryna dopasowuje znaczniki czasu na zdjęciach do lokalizacji.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.