Mój telefon z Androidem jest całkowicie zresetowany, jaki jest najlepszy sposób na odzyskanie usuniętych danych?


9

Osoba w sklepie telefonicznym zresetowała całą zawartość mojego telefonu Motorola Moto G z Androidem, a ja nie wyraziłem na to zgody. Miałem wiele ważnych zdjęć i filmów, ale jeszcze ważniejsze były nagrania audio, które stworzyłem.

Czy istnieje jakikolwiek sposób na odzyskanie tych danych? Wiem, że został zresetowany, ale jestem bardzo zestresowany i doceniłbym wskaźnik sposobu skutecznego odzyskania części lub wszystkich danych bez włączania ich w ten proces. Nie używam telefonu i całkowicie go wyłączyłem. Wiem, że im częściej go używasz, tym bardziej zastępuje on dane. NIGDY nie miałem kopii zapasowej, głupi, wiem.

Dziękuję wam ludzie!

** Edycja: odzyskałem większość moich zdjęć i filmów właśnie przez Google+, większość z nich została zsynchronizowana! Ale jak mogę odzyskać swoje nagrania głosowe? To jest dla mnie najważniejsze. Korzystałem z tej aplikacji. https://play.google.com/store/apps/details?id=com.andrwq.recorder&hl=pl

Niestety mój model telefonu nigdy nie obsługiwał kart SD, więc nic tam nie ma.


Kiedy powiedziałem „bez uwzględnienia procesu”, miałem na myśli dane. Nie obchodzi mnie telefon, nawet jeśli oznaczałoby to rozerwanie całego urządzenia!
user208829,

Jeśli poprosisz o naprawę telefonu w oficjalnej obsłudze klienta, istnieje możliwość, że urządzenie zostało zastąpione całkowicie nowym urządzeniem, więc nie będzie śladu starych danych. Zakładałem, że zdjęcia, filmy i nagrania audio zostały zapisane w „zewnętrznej” pamięci, więc powinno tam być, chyba że z jakiegokolwiek powodu zdecydują się zresetować kartę SD . Jednak byłoby to trudne do odzyskania danych po przywróceniu ustawień fabrycznych
Andrew T.

Niestety, nigdy nie był wyposażony w gniazdo kart SD, jest to motoryzacja 1. generacji. @AndrewT. Co z opcjami resetowania oprogramowania do odzyskiwania?
user208829,

To ten sam telefon, przy okazji.
user208829

Jeśli nie jest to w ogóle możliwe, na czym opiera się ten artykuł? makeuseof.com/tag/stop-thieves-recovering-data-factory-reset @AndrewT.
user208829,

Odpowiedzi:


7

Nie ma łatwego sposobu, ale może być możliwe. Słowem kluczowym jest rzeźbienie plików (więcej linków na ten temat znajduje się w naszym tagu odzyskiwania danych wiki ).

Upewnij się, że na urządzeniu nie ma żadnych modyfikacji / zmian, a przynajmniej jak najmniej! Każda zmiana (zapisany plik itp.) Zmniejsza szanse na pomyślne odzyskanie.

Kluczowym warunkiem wstępnym jest zrootowane urządzenie lub niestandardowe odzyskiwanie.

  • Z niestandardowym odzyskiwaniem: weź utworzyć kopię zapasową
  • Zrootowane urządzenie: twórz obrazy ze swojego magazynu

Aby ręcznie utworzyć obraz, musisz najpierw ustalić, gdzie są potrzebne partycje. Twoje dane są zwykle przechowywane w dwóch miejscach: /datapartycji i twojej karcie SD. Znajdźmy, gdzie one są:

  • połączyć się z urządzeniem za pośrednictwem ( przejdź do tagu adb-wiki, aby uzyskać szczegółowe informacje, jeśli nie znasz tego), używającadb shell
  • wykonać mountpolecenie
  • na wyjściu poszukaj odpowiednich wpisów /datai kart SD
  • zanotuj odpowiednie wpisy urządzenia (zwykle zaczynające się od /dev/)

W tym momencie pomocne byłoby posiadanie pustej zewnętrznej karty SD:

  • nadal połączony przez adb shell, uzyskaj dostęp do konta root, wykonującsu
  • uruchom dd if=<data-dev> of=/sdcard/data.img(zastępując <data-dev>urządzeniem /datapartycji), powtórz podobnie dla wewnętrznej karty SD
  • wyjdź adb shell(po prostu wpisz exiti naciśnij klawisz powrotu)
  • pociągnij pliki do komputera za pomocą adb pull /sdcard/data.img data.imglub podłącz kartę za pomocą czytnika kart, aby uzyskać do nich dostęp bezpośrednio z komputera

Jeśli nie masz zewnętrznej karty SD, ale masz komputer z systemem Linux (nie mogę powiedzieć, czy działa on również w systemie Windows, ale powinien przynajmniej na komputerze Mac), możesz zamiast tego spróbować:

adb shell "stty raw; cat <data-dev>" > data.img

Spowoduje to utworzenie plików obrazów bezpośrednio na komputerze.

Teraz, gdy masz już pliki obrazów na komputerze, możesz sprawdzić ich zawartość za pomocą oprogramowania kryminalistycznego. TestDisk byłby odpowiednim narzędziem i jest dostępny za darmo, a także działa na większości głównych systemów. Aby uzyskać szczegółowe informacje na ten temat, możesz sprawdzić opcję Jeden sposób na użycie komputera z systemem Linux do odzyskiwania plików z urządzenia z systemem Android . TestDisk Wiki (patrz poprzedni odnośnik) zawiera także kilka artykułów na temat jak odzyskać usunięte pliki.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.