zamień wewnętrzną kartę SD na pamięć zewnętrzną


11

Chcę, aby mój zewnętrzny sd był moim wewnętrznym bez potrzeby korzystania z aplikacji. Dlatego zamiast 8 GB pamięci wewnętrznej chcę mieć 64 GB (pobrane z karty micro sd). Działa na moim poprzednim telefonie Gt-i8530, jeśli zmieniłem voldplik na ten:

# internal sdcard
{
ums_sys_path = /sys/class/android_usb/f_mass_storage/lun0/file
secure_format = enable
discard = enable
}
dev_mount sdcard1 /storage/extSdCard 8 /devices/sdi2/mmc_host/mmc0/mmc0 encryptable_nonremovable

# external sdcard
{
ums_sys_path = /sys/class/android_usb/f_mass_storage/lun1/file
supported_exfat = disable
android_secure_containers = enable
}
dev_mount sdcard /storage/sdcard0 auto /devices/sdi0/mmc_host/mmc1/mmc1

Więc teraz chcę zrobić to samo na moim nowym telefonie SM-G3858. Ale mam tylko vold:

#storage_struct = series, "/mnt/sdcard/extStorages"
#storage_struct = parallel
{
supported_exfat = yes
}
dev_mount sdcard /storage/extSdCard auto /devices/platform/sdhci-pxav3.0/mmc_host/mmc1

Teraz co muszę zmienić lub dodać tutaj, aby zamienić go tak, jak w poprzednim telefonie? Jestem trochę zdezorientowany, że a) od razu mówi tutaj extsdcard ib) że jest tylko jedna linia poleceń zamiast 2. Myślę, że powodem jest #storagestruktura?

I sugestie proszę?


Tylko dla wyjaśnienia na temat oczekującej edycji: chcesz zamienić partycje (tzn. Sprawić, by zmieniły swoje role, więc wygląda na to, że masz 64 GB pamięci wewnętrznej i 8 GB karty SD) - lub „wirtualnie scalić” je (aby się pojawiły jako pojedyncza pamięć, a nie ma już zewnętrznej karty SD)? Zakładam, że to pierwsze, ale wydaje się, że redaktor uważa to drugie.
Izzy

Proszę to wyjaśnić. Czy chcesz zamienić kartę pamięci na partycję całości / danych, czy tylko na pamięć wewnętrzną ( / storage / sdcard0 lub / storage / sdcard )? Myślę, że zrobienie tego drugiego jest zupełnie bez znaczenia.
Gokul NC

Odpowiedzi:


1

O ile nie jest dla Ciebie ważne, aby woluminy pamięci zostały zamienione, w Androidzie Marshmallow pamięć sd-card można dodać do pamięci wewnętrznej za pomocą Adaptable Storage.

Pamięć adaptowalna „umożliwia użytkownikowi skonfigurowanie karty SD jako pamięci wewnętrznej oraz przechowywanie aplikacji, ich danych i multimediów na przyjętej karcie SD”. - Źródło

Uwaga: wysoce szybka karta (UHS-1) jest wysoce zalecana, ponieważ opóźnienie i niska prędkość aplikacji będą występować przy wolniejszych / starszych kartach.

Aby użyć funkcji:

  1. Wyłącz swój telefon
  2. Włóż kartę SD
  3. Włącz twój telefon
  4. Wybierz „użyj karty SD jako pamięci wewnętrznej” (jeśli jest dostępna z opcją - powinna pojawić się jako powiadomienie)

Android skonfiguruje kartę do użytku wewnętrznego. To sprawi, że Android pokaże twoją kartę SD jako część pamięci wewnętrznej i będzie używana jako taka. Proces szyfruje również kartę, dzięki czemu Twoje dane są bezpieczne.

Uwaga: Gdy karta jest skonfigurowana jako pamięć wewnętrzna, nie będzie można jej używać jako zwykłej karty SD, FX. podłączenie go do komputera w celu skopiowania plików nie będzie działać. Aby użyć karty SD w ten sposób ponownie w późniejszym czasie, musisz ponownie sformatować kartę.


Czy można to zrobić na już używanej karcie SD? Ten, który ma już wiele aplikacji.
neves

Nie, karta zostanie ponownie sformatowana, aby działała tylko z urządzeniem. Zasadniczo nie będzie już działał jako zwykła karta SD (chyba, że ​​ponownie ją sformatujesz w tym celu), ale jako część pamięci wewnętrznej. Jednak w ramach pamięci wewnętrznej aplikacje będą automatycznie instalowane w systemie Android w razie potrzeby.
ssssaaaa

0

Większość nowych urządzeń nie ma partycji sdcard, co oznacza, że ​​zamiast mieć pamięć wewnętrzną i że tak zwana aplikacja pamięci USB jest dostępna tylko wewnętrzna ... nie oddzielają jej i tworzą tylko przestrzeń systemową. Jeśli sprawdzisz listę aplikacji w ustawieniach Pobrane aplikacje i wszystkie listy aplikacji są wewnętrznie i nie ma opcji przejścia na sd ... Zdarza się to głównie na urządzeniach z Androidem KitKat ...


0

Zależy to od używanego telefonu i używanej wersji Androida. Jeśli używasz Androida Marshmallow, istnieje coś o nazwie Adoptable storage, które można włączyć w ustawieniach. Większość telefonów ma tę opcję, więc wyszukiwanie w Internecie nie powinno być trudne.

Jeśli jednak korzystasz z jednego z niewielu telefonów, które nie zezwalają na dostępną pamięć masową, takich jak rodzina Samsung S7 lub LG G5, musisz wykonać te alternatywne kroki.

- TO SFORMATUJE KARTĘ SD, ZAPASUJE TWOJE DANE !!!

1) mieć zainstalowany adb. Smukłą wersję można uzyskać od XDA http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2317790

2) uruchom:

$> adb shell $> sm lista-dyski dysk przystosowalny

da ci to wynik: 179,64

następnie uruchom to polecenie. ostatnia liczba to% pamięci, którą chcesz jako ZEWNĘTRZNE, nie do przyjęcia. Powiedzmy, że chcesz 60% karty SD jako miejsca do przechowywania, powinieneś uruchomić

$> dysk partycja sm: 179,64 mieszane 40

wpisz numer otrzymany wcześniej po dysku: Ponadto, jeśli wystąpią błędy uprawnień, wpisz su, a następnie spróbuj ponownie wykonać polecenie

3) uruchom ponownie telefon.

Gotowe. Sprawdź pamięć w swoim urządzeniu i powinieneś zobaczyć część karty SD w pamięci wewnętrznej, a drugą na zewnętrznej

Jeśli pojawi się błąd „uszkodzony” na części karty SD pamięci urządzenia, oto jak to naprawić.

Po podzieleniu dysku na partycje i uszkodzeniu karty SD wpisz w terminalu następujące polecenie: $> adb shell sm list-volume all

Który wyświetli listę twoich woluminów, na przykład: prywatny zamontowany null publiczny: 179,1 zamontowany B5B1-140C prywatny: 179,3 niewymienny null emulowany zamontowany null

Następnie wpisz następujący tekst, zastępując 179,3 dowolnym podanym numerem dysku: $> adb shell sm format private: 179,3 $> adb shell sm mount private: 179,3

Teraz karta SD w pamięci urządzenia powinna być prawidłowo zamontowana, a przenośna pamięć nadal tam będzie.

To działało na moim LG G5 i powinno działać na S7.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.