Jak wyłączyć dźwięk „kliknięcia” w aplikacji aparatu?


46

Kiedy robię zdjęcie, wydaje dźwięk „kliknięcia”. Ponieważ jest to zachowanie domyślne, chciałbym je wyłączyć. Czy istnieje takie ustawienie; lub jeśli znajdę + usunę plik dźwiękowy, czy będą to następstwa?

** Uwaga: szukam zasadniczo stałego rozwiązania, a nie takiego, które musiałbym ustawić / rozbroić przy każdym użyciu aplikacji. Podoba mi się pomysł rootowania lub aplikacji; ale ze względu na ludzi, którzy nie uruchamiają pamięci root-a, powolne uruchamianie aparatu, którzy nie mogą sobie pozwolić na uruchomienie innej usługi w tle, zróbmy ...

Wyjaśnienie: wyjaśnijmy, że ma to związek z Motorola Droid (według tagu, przepraszam). Cieszę się, że działa z innymi modelami telefonów, jednak o ile mi wiadomo, nie jest to opcja giełdowa (jeśli się mylę, proszę wskazać drogę) od wersji 2.0.1, 2.1 lub 2.2 w telefonie Motorola Droid. To znaczy, o ile nie odwołujesz się do ogólnej regulacji głośności, nie ma regulacji głośności / wyciszenia dla aplikacji aparatu. (Opcje ustawień aparatu to: zoom | lampa błyskowa | balans bieli | lokalizacja sklepu | ustawienia ostrości / ekspozycji).

Chciałbym naprawdę związać odpowiedź na to pytanie ukłonem: czy oprócz opcji rootowania i opcji aplikacji istnieje opcja wyłączenia dźwięku w ustawieniach aparatu / systemu? [Tymczasowe wyciszenie telefonu to kiepska opcja.]


5
Dźwięk „kliknięcia” jest wymagany przez prawo w niektórych obszarach, aby ostrzec osoby w pobliżu o zrobieniu zdjęcia. Ma to na celu zapobieganie naruszeniom prywatności.
JadeMason

Tak, myślałem, że słyszałem coś takiego, ale w przypadku aplikacji do nagrywania głosu w telefonie.
MFG

1
@bryan & @wmitsuda: co może być bardziej efektywnego w przypadku mem / speed (droid ma problemy z otwarciem aplikacji aparatu) - aplikacja lub usunięcie dźwięku lub zastąpienie dźwięku?
MFG

Odpowiedzi:


29

Będziesz potrzebował roota, aby usunąć plik dźwiękowy, ale powinien to być:

Delete /system/media/audio/ui/camera_click.ogg 

Skutki? Nie będzie już odtwarzać dźwięku? :)

Możesz też pobrać inną aplikację aparatu, która nie generuje dźwięku z kamery.


3
Jako pewna historia, dlaczego po prostu nie można go wyłączyć, aparaty cyfrowe (a zwłaszcza telefony z aparatem) zaczęły być używane przez podglądających tomów właśnie dlatego, że nie wydawały żadnego dźwięku podczas robienia zdjęć.
MBraedley,

Jestem zakorzeniony, więc dziękuję za ścieżkę. Nie ma wewnętrznego ustawienia wyciszenia lub zmiany? Może będę musiał zastąpić camera_click.ogg lekkimi szablami lub coś takiego
MFG

2
Działa dla mnie idealnie! Możesz także usunąć plik VideoRecord.ogg, aby wyłączyć irytujący dźwięk podczas uruchamiania / zatrzymywania nagrywania filmu.
Willian Mitsuda

Zmień nazwę /system/media/audio/ui/camera_click.ogg na /system/media/audio/ui/camera_click_1.ogg lub coś, jeśli chcesz odzyskać dźwięk, powróć do nazwy orignal.
Ajith,

możesz również chmod 000ten plik zamiast go usunąć
AntonioK

9

Jeśli masz zainstalowany „Tasker” , to

  1. Utwórz kontekst aplikacji dla aplikacji aparatu
  2. Utwórz zadanie, aby zmniejszyć głośność systemu do zera.

Po zamknięciu aplikacji aparatu głośność systemu zostanie przywrócona do pierwotnego stanu.


1
O chłopie. To sprawiło, że odkryłem zadanie. Całkiem niezła aplikacja.
Vivek Maharajh,

8

Kiedy jesteś w aparacie, po prostu użyj normalnej głośności, aby całkowicie wyciszyć dźwięk. To działało dla mnie na magazynie Nexus One z systemem Froyo.


więc wyciszasz dźwięk tuż przed zrobieniem zdjęcia? Czy nie uważasz, że jeśli próbujesz zrobić zdjęcie, ta metoda jest mniej niż idealna, ponieważ dodaje [czas do zera głośności] sekund do momentu, w którym próbujesz uchwycić? Pomaluj mnie niecierpliwie, ale osobiście ledwo potrafię poradzić sobie z opóźnieniami w wyświetlaniu aplikacji aparatu.
MFG

Nie, uruchamiam CyanogenMod na moim telefonie, który całkowicie usuwa dźwięk.
Wayne

4

Jeśli masz zrootowany telefon, możesz edytować default.propplik, aby przywrócić „Brak dźwięku” do menu Dźwięk migawki.

Zaloguj się do powłoki za pomocą adb (część zestawu Android SDK), a następnie przełącz się w tryb superużytkownika

$ adb shell
# su

Uwaga - w zależności od zrootowania telefonu może być konieczne potwierdzenie, że „Nieznana aplikacja” może stać się superużytkownikiem - upewnij się, że telefon jest odblokowany i ekran jest widoczny przed wpisaniem SU, a następnie zaakceptuj to po wyświetleniu monitu lub po prostu powtórzy polecenia .

Zamontuj dysk systemowy w trybie odczytu i zapisu i skopiuj plik default.prop na kartę SD

# mount -o remount,rw -t yaffs2 /dev/mtdblock2 /system
# cp /system/default.prop /sdcard/

Skopiuj plik na pulpit (użyłem SWIFTP), a następnie zmień wiersz (użyłem Notepad ++, aby zakończenia linii nie były zniekształcone), który czyta

ro.camera.sound.forced=1

do

ro.camera.sound.forced=0

Następnie skopiuj plik z powrotem na kartę SD

# cp /sdcard/default.prop /system/

Wyjdź z monitu ADB

$ CTRL + C

Uruchom ponownie telefon.

Gdy przejdziesz do aplikacji aparatu, wybierz menu ustawień, a opcja „Brak dźwięku” powinna być dostępna.

Alternatywnie po zamrożeniu partycji / system nadpisz shutter.ogg, wydając następujące polecenia

# cd /system/media/audio/camera
# cp sound0/no_sound.ogg sound3/shutter.ogg

Zabij aplikację aparatu, jeśli jest już uruchomiona, uruchom aplikację aparatu, wybierz „sound3”, a wtedy będziesz mieć cichą migawkę.

Działa na moim dostosowanym do T-Mobile-UK Sony Ericsson Xperia X10i, ale powinien działać na większości (wszystkich?) Zrootowanych telefonów z Androidem.

Jeśli faktycznie włączysz opcję „Brak dźwięku”, nie tylko wyłączysz naprawdę głośny dźwięk migawki aparatu, ale oznacza to, że podczas słuchania muzyki nie jest już cicho, aby umożliwić odtwarzanie dźwięku migawki i wydaje się, że dużo robi zdjęcia szybciej. Zmiana plików .ogg nie zapewnia tych korzyści.

Dzięki podpowiedzi zephyrix na stronie http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=713295 oraz notatce j4mm3r na temat tego, jak zrobić / system do zapisu.


1
Tylko dla informacji, ta sztuczka nie działa na Milestone Motoroli. Nie ma ustawienia „ro.camera.sound.forced” i nie ma katalogu / system / media / audio / camera.
Willian Mitsuda

W Motorola RAZR-i ustawienie nie jest ustawione w, default.propale w build.prop. Dzięki Kev i programistom
XDA

3

Przypuszczam, że to musi być nowość dla Froyo, ale w ustawieniach aparatu istnieje opcja wyłączenia dźwięku migawki.


Dobrze wiedzieć, że teraz będę musiał dokonać aktualizacji do wersji niebędącej wersją beta i użyć odpowiedniej wersji moto-droida; szkoda, że ​​właśnie kupiłem SetCPU, a kompilacja, którą VZW mdleje, to FR33, na który root jeszcze nie działa jednym kliknięciem
mfg


1

Opcja wyłączenia dźwięku migawki nie jest nowością we Froyo. Używam 2.1 Eclair na Samsung Vibrant (Galaxy S) i w Ustawieniach: [Ikona klucza] przewiń do drugiej strony, gdzie znajduje się opcja „Dźwięk migawki”, w której możesz wybrać jeden z trzech różnych dźwięków lub „Wyłącz”.


1
Nie miałem tej opcji dla żadnego systemu operacyjnego z moim droidem motorola; może jest to ustawienie dla twojego konkretnego modelu?
MFG,

Czy używasz jakiegoś ROM? Mam zapasowy Nexus One 2.2.1 i nie mam go.
kkaploon

@kkap jaka jest wersja # 2.2.1? Korzystam z wersji 2.2 FRG22D. Ciekawe też, czy wszystkie te odpowiedzi dotyczące opcji są unikalne w Nexusie, czy też brak opcji dotyczy droida.
MFG

@mfg to FRG83. Podejrzewam, że ta opcja jest częścią jakiegoś ROM. Czy ma go ktoś ze standardowej wersji Androida?
kkaploon

To musi być sprawa regionalna, jestem pewien, że zawsze miałem to ustawienie na moim starym HTC Magic od Cupcake i dalej, i nadal mam to na moim Galaxy S (International) od Eclair do Gingerbread 2.3.3, wszystkie ROM-y na wszystkich, jestem w UK.
GAThrawn

0

Ustawienie poziomu głośności na cichy (poniżej wibracji) ostatecznie wyłączy wszystkie dźwięki, w tym dźwięk dla aparatu.

Uwaga: korzystam z serii SonyEricsson X10.0

Jeśli używasz telefonu komórkowego Lenovo, proces powinien działać:

Włącz aparat -> Idź do Ustawienia -> Kliknij 3 kropki, aby wyświetlić więcej opcji -> Ustaw Snap Snap na OFF


W szczególności poprosił o „Motorola Droid” i mój drogi przyjacielu, to pytanie ma 6 lat.
Alam
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.