Nexus 5 utknął na ekranie „Lollipop w kolorowe kropki” po Hard Factory Reset


13

Właśnie zrobiłem czyszczenie danych / przywracanie ustawień fabrycznych na Nexusie 5. Wykonałem ten samouczek YouTube .

Utknąłem na ekranie rozruchowym, co było moim problemem w pierwszej kolejności, i było na ekranie rozruchowym przez 25 minut.

Czy powinienem poczekać czy zrobić coś innego?

Odpowiedzi:


8

Jeśli czekałeś zbyt długo na uruchomienie telefonu (np. Pozostawienie go na noc do uruchomienia), ale wciąż trwa animacja rozruchu, być może bootloop . Dzieje się tak, gdy telefon nie uruchamia się z powodu błędów w /systempartycji. Jako wstępny pomiar powinieneś przywrócić ustawienia fabryczne (lub wyczyścić /data), aby sprawdzić, czy to pomoże. Jeśli to nie pomoże, zainstaluj ponownie /systempartycję.

  1. Najpierw musisz sformatować swój /systemkatalog; w tym celu będziesz potrzebować niestandardowego odzyskiwania. Polecam TWRP (Nexus 5) , ale bez względu na to, jakie odzyskiwanie wybierzesz, powinieneś pobrać najnowszą wersję.

  2. Wyłącz Nexusa 5, a następnie naciśnij i przytrzymaj jednocześnie Vol-, Vol + i Power. Nie zwalniaj przycisków, dopóki nie pojawi się menu Tryb Fastboot . Nadmierna siła nie jest konieczna i może uszkodzić przyciski.

  3. Teraz będziesz musiał użyć narzędzi adb i fastboot. Otwórz terminal / cmd w folderze adb / fastboot na komputerze. Jeśli masz zestaw Android SDK , zwykle znajdują się w /path-to-sdk/sdk/platform-tools/. Alternatywnie można zainstalować narzędzie Minimal ADB i Fastboot dla systemu Windows (lub sudo apt-get install android-tools-adb android-tools-fastbootLinux) .

  4. Teraz podłącz telefon do komputera. Upewnij się, że telefon jest w trybie szybkiego uruchamiania , wpisz terminal / cmd: fastboot devicesaby upewnić się, że telefon jest prawidłowo podłączony (powinien zwrócić Ci kod seryjny). To następna komenda wykona przywracanie ustawień fabrycznych w telefonie, więc uważać, że to usunie wszystkie dane użytkownika z telefonu : fastboot oem unlock. Po wydaniu tego polecenia wpisz fastboot reboot. Zostanie wyświetlony ekran z logo Androida i paskiem postępu (może to potrwać do dziesięciu minut). Następnie telefon spróbuje ponownie uruchomić komputer. Wyłącz go, gdy logo Androida i pasek postępu nie będą już wyświetlane na ekranie .

  5. Teraz użyjemy tego pliku Recovery.img, który pobraliśmy wcześniej. Uruchom ponownie telefon w trybie szybkiego uruchamiania za pomocą Vol-, Vol + i zasilania, jak w kroku 2. Upewnij się, że jest podłączony fastboot devices. W tym samym terminalu / cmd wpisz fastboot flash recovery /downloads/recovery.img, zastępując /downloads/recovery.imgpełną ścieżkę do pobranego odzyskiwania.

  6. Po zakończeniu w telefonie użyj przycisków głośności, aby przewinąć do opcji „ Uruchom ponownie program ładujący ” i naciśnij przycisk zasilania, aby go wybrać. Po ponownym załadowaniu programu ładującego użyj przycisków głośności, aby przewinąć do „Trybu przywracania ” i wybierz zasilanie, aby go wybrać. Powinieneś zostać przywitany z nowo zainstalowanym niestandardowym odzyskiwaniem.

  7. Oto instrukcje dla TWRP: Po uruchomieniu odzyskiwania wybierz Wyczyść> Zaawansowane czyszczenie i zaznacz tylko pamięć podręczną systemu, danych, pamięci podręcznej i dalvik. Teraz przesuń palcem do opcji Wymaż . Spowoduje to wyczyszczenie wszystkich danych systemowych i użytkowników z urządzenia; dane na zewnętrznych kartach SD zostaną zachowane, jeśli wybierzesz tylko te 4 partycje.

  8. Teraz pobierz nowy obraz systemu. Jeśli chcesz trzymać się standardowej pamięci ROM, oto jedna z XDA (ta wersja jest zrootowana). W wątku XDA dostępnych jest wiele niestandardowych pamięci ROM . Pobierz obraz ROM.

  9. Teraz, wracając do TWRP, upewnij się, że jesteś na ekranie głównym (powinien być przycisk główny na dole) i przejdź do Zaawansowane> ADB Sideload, a następnie przeciągnij, aby aktywować tryb. Wpisz, adb devicesaby upewnić się, że urządzenie jest prawidłowo podłączone, a następnie wpisz adb sideload /downloads/ROM.zip, zastępując /downloads/ROM.zippełną ścieżką do właśnie pobranego ROM (pliku .zip). Może to potrwać do dziesięciu minut.

  10. Po tym, po prostu uruchom ponownie! Na ekranie głównym TWRP przejdź do opcji Uruchom ponownie> System i powinien on poprawnie się uruchomić. Pamiętaj, że pierwsze uruchomienie może potrwać do godziny, więc podłącz je do źródła zasilania!


Co się dzieje, gdy w kroku 4 nigdy nie widzę paska postępu? Po prostu pokazuje animację logo Androida w nieskończoność.
J. Lin

Mam taki sam problem jak @JPL, nie widzę żadnego paska postępu w kroku 4, jeśli spróbuję sflashować TWRP bez ponownego uruchomienia po oem odblokowaniu, wydaje się, że się udało, ale nie ładuje się (po przywróceniu ekranu ładowania telefonu telefon ostatecznie resetuje się, aby przejść do bootloopa ponownie)
Predelnik,

7

Publikowanie tego nie tyle dla pytającego, ponieważ został zadany dziesięć godzin temu, ale dla innych, którzy znajdą to pytanie:

Pierwsze uruchomienie Lollipopa może zająć dużo czasu. Na moim Nexusie 4, po aktualizacji OTA z 4.4.4, zajęło to około pół godziny. Co najmniej 10 minut spędzono na ekranie startowym „w latających kolorach”. Upewnię się, że ma moc i zostawię ją na co najmniej 30-60 minut, zanim się zmartwię.


Czekałem 2 godziny i nadal utknąłem, więc nie jestem pewien, czy w ogóle zadziała.
RaduM,

2
Postanowiłem czekać po przeczytaniu tego postu. W końcu dotarł do ekranu powitalnego. Prawdopodobnie zajęło to tylko około 15 minut, ale wydawało się, że to wieczność.
mpen

1
Zajęło mi to dobre 20 minut .. ale w końcu dotarło .. uff.
Jahufar,

To zdecydowanie powinna być pierwsza linia przestępstwa przed wypróbowaniem bardziej skomplikowanej odpowiedzi dotyczącej TWRP
gorbysbm
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.