Lollipop - wycisz powiadomienia, ale nie połączenia


14

Chciałbym, aby rozmowy telefoniczne dzwoniły z pełną głośnością, a wszystkie inne powiadomienia były ciche. Powiadomienia powinny nadal wibrować i / lub korzystać z diody LED; bez względu na ich domyślne zachowanie.

Nie mogę wymyślić, jak to zrobić w Lollipop. Głośność dzwonka i głośność powiadomienia wydają się być tym samym suwakiem, więc nie mogę obniżyć tego do zera bez wyciszania połączeń. Mogę użyć priorytetowych przerw i powiedzieć, że tylko połączenia telefoniczne mają priorytet, ale wydaje się, że to wyłącza diodę LED i wibracje dla powiadomień.

Myślę, że w KitKat powiadomienia i dzwonek używały innego suwaka głośności. Jedynym obejściem, jakie mogę znaleźć w Lollipop, jest skonfigurowanie domyślnego dźwięku powiadomienia jako ciszy i wyłączenie dźwięków dla indywidualnych powiadomień tam, gdzie mogę. Czy istnieje na to czystsze rozwiązanie?


Czy myślałeś o użyciu niestandardowej pamięci ROM?
1990clb

Zostało to naprawione w Nugacie tak?
William

Odpowiedzi:


8

Nie da się tego zrobić. https://code.google.com/p/android/issues/detail?id=79445

Jest to obecnie bardzo gorący temat, a wiele osób jest bardzo sfrustrowanych tym, że ta funkcjonalność została usunięta. Mam nadzieję, że Google go przywróci.


1
To mnie tak frustruje :(
TM.

Właściciele Androida 7, nie rozpaczajcie. Po prostu przejdź do następnej odpowiedzi Simona W.
Christiaana Westerbeeka

Który Simon W? Nie mogę tutaj znaleźć odpowiedzi / komentarza.
bugybunny

Android 6 i ja naprawiliśmy to z odpowiedzią Flyto (tryb cichy, konfiguruj priorytety)
Mark Jeronimus

5

Oto jak to zrobić:

  1. Naciśnij przycisk głośności, aby wyświetlić menu z trzema pozycjami: „brak”, „priorytet” i „wszystkie”.
  2. Wybierz „priorytet”
  3. W wyświetlonym menu dotknij tryb ustawień Przerwania (możesz również uzyskać do niego dostęp w Ustawieniach)
  4. W sekcji „Przerwy priorytetowe” włącz „Połączenia” i wyłącz pozostałe dwie opcje.

To powinno działać, ale nie przetestowałem tego.

EDYCJA: Przepraszam, tęskniłem za tym, że wciąż chcesz wibracji i powiadomień LED z innych rzeczy niż połączenia. Podejrzewam, że nie ma na to wbudowanego sposobu. Może to być możliwe przy użyciu czegoś takiego jak aplikacja Light Flow.


1
Dzięki, ale jak wspomniałem w moim pytaniu, problem polega na tym, że zapobiega to również wibracji powiadomień i / lub aktywacji diody LED. Chcę je tylko wyciszyć.
Drew Sears,

Przepraszam, tęskniłem za tym. Obawiam się, że prawdopodobnie nie możesz tego zrobić w sposób wbudowany, ale może aplikacja może pomóc. Właśnie zaktualizowałem swoją odpowiedź.
Flyto

Ta odpowiedź uniemożliwia aplikacjom innym niż faktyczne połączenia / wiadomości dzwonienie powiadomienia, co jest dla mnie niezwykle przydatne, ponieważ odróżnia „ktoś próbuje się ze mną skontaktować” od np. „Google prosi mnie o n-ty czas na sprawdzenie mojego numeru telefonu . ” Jednak nadal pozwala tym aplikacjom na generowanie powiadomień w obszarze powiadomień, dzięki czemu mogę być informowany o trywialnych powiadomieniach bez ciągłego płaczu wilka przez telefon.
TigerhawkT3

2

Mam system Android 5.1 - i po przejściu do przeglądania / przeglądania tego pytania okazało się, że istnieje ustawienie „Brak” dla domyślnego dźwięku powiadomienia.

Ustawienia, Dźwięk i powiadomienie, Ikona ustawień (symbol kółka po prawej stronie Dzwonka ogólnego), Domyślny dźwięk powiadomienia, przewiń w górę do pierwszego, wybierz „Brak”, OK - zadanie wykonane.


Pytający wspomniał już o tej technice w pytaniu i szuka „czystszego rozwiązania”.
Dan Hulme


0

Właśnie dałem rozwiązanie tutaj . Jest to aplikacja o nazwie WLHF (którą opracowałem), która uruchamia wyskakujące okienko, aby wybrać „normalne ciche” lub „normalne wibracje” po ustawieniu głośności na 0.


0

Znalazłem to, szukając zrobić to samo. Moim rozwiązaniem było utworzenie 0,1-sekundowego cichego pliku wav - używając sox, narzędzia audio z wiersza poleceń, jest tak proste, jak:

sox -n silence.wav trim 0 0.1

Ale używasz śmiałości lub cokolwiek chcesz. Zaletą jest to, że nie trzeba instalować żadnych dodatkowych aplikacji. Wadą jest to, że ponowne włączenie dźwięku powiadomień jest niewygodne, ale osobiście nie widzę żadnej korzyści z tego, że kiedykolwiek słyszę dźwięki powiadomień.


0

Rozumiem, że to pytanie jest stare, ale moja wersja Androida jest taka, że ​​ostatnio szukałem odpowiedzi. Nie wiem, czy każda kompilacja ma tę funkcjonalność, ale oto, co działa dla mnie:

Na moim systemie Android 5.0.2, który według Wikipedii jest Lollipop, naciskam jeden z fizycznych przycisków głośności, w górę lub w dół, a wskaźnik głośności dzwonka pojawia się na ekranie z kółkiem po prawej stronie. Naciskam koło zębate, a on daje trzy wskaźniki głośności, dzwonek, muzykę i filmy oraz alarmy, a pod tym mówi „użyj głośności dzwonka do powiadomień”, obok pola wyboru. Odznaczam to pole i pojawia się czwarty wskaźnik głośności dla „powiadomień”. Ustawiam to na zero. Problem rozwiązany.

Ustawienia wibracji i diod LED są zwykle ustawiane przy użyciu wewnętrznych ustawień każdej aplikacji. Nie używam powiadomień o wibracjach, ale suwak głośności nie wpływa na ustawienia diod LED i zakładam, że ustawienia wibracji też są.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.