Niestandardowy dzwonek nie działa na Nexusie 5 od czasu OTA Lollipop


10

Zaktualizowałem mój nierootowany, waniliowy Nexus 5, aktualizacją OTA do Androida 5.0 Lollipop i od tego czasu mój niestandardowy dzwonek mp3 przestał działać. Oto objawy:

  1. Po wybraniu go za pomocą selektora dzwonka w panelu ustawień Dźwięk i powiadomienia, gra poprawnie.
  2. Gdy ktoś do mnie dzwoni, domyślny dźwięk powiadomienia systemowego jest odtwarzany wielokrotnie.
  3. Ponowne przesłanie niestandardowego dzwonka przez AirDroid, ponieważ plik .mp3 nie działał, podobnie jak przesłanie jego wersji .ogg w formacie ffmpeg.
  4. To samo dotyczy mojego niestandardowego dźwięku powiadomienia.

Obecnie używam jednego z dzwonków dołączonych do systemu i chętnie pomogę w rozwiązaniu tego problemu. Dzięki!

Odpowiedzi:


2

Znajomy zasugerował wyczyszczenie danych w pamięci podręcznej (poprzez Ustawienia> Pamięć> Dane w pamięci podręcznej), a następnie ponowne uruchomienie, i wydaje się, że problem został rozwiązany.


Mój telefon nie dzwonił, gdy nadchodzi połączenie. Zaktualizowałem z KitKata do Lollipopa tydzień temu, ale ten problem pojawił się dopiero dziś. Zrobiłem jak podano i zadziałało !!!
Gopi,

0

Twoje kroki powinny rozwiązać problem, chyba że plik został przesłany do niewłaściwego katalogu, a nadal wyświetla uszkodzony link do starszego pliku.

  1. Sprawdź, czy przesyłasz do /sdcard/Ringtones
  2. Sprawdź, czy AirDroid (nie znam tej aplikacji) przesyła odpowiednie uprawnienia, aby system mógł uzyskać do niej dostęp

AirDroid rzeczywiście przesyła je na wspomnianą ścieżkę. Emulator terminala (przez ls -l) mówi mi, że ich uprawnienia to „-rw-rw ---- root sdcard_r” (reszta pominięta)
DoomMuffins

W takim razie jestem zagubiony. To są odpowiednie uprawnienia.
HSuke
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.