W powiadomieniach aplikacji brakuje wrażliwej opcji


17

Nexus 5, Android 5.

Zgodnie z tym artykułem na temat LifeHacker , mam zobaczyć opcję „wrażliwą”, jak poniżej, ale nie widzę żadnej aplikacji.

wrażliwa opcja w powiadomieniach aplikacji

Mam wzór blokady ekranu. Wszystkie powiadomienia na ekranie blokady są wyświetlane z tytułem, a następnie kursywą Treść ukryta .

Jak mogę uzyskać opcję Sensitive dla moich aplikacji?

Odpowiedzi:


22

Zakładam, że widzisz opcje „Blokuj” i „Priorytet” ze zrzutu ekranu, ale nie widzisz opcji „Wrażliwe”. W tym przypadku udało mi się odtworzyć twoją sytuację.

Na stronie Ustawienia dźwięku i powiadomień dostępna jest opcja „Gdy urządzenie jest zablokowane”. Jeśli ta opcja jest ustawiona na „Pokaż całą treść powiadomienia”, dostępna jest opcja „poufne”. Jeśli jest ustawiony na „Ukryj poufne treści powiadomień”, nie jest.

Z odrobiny eksperymentów sądzę, że ta opcja jest źle nazwana. O ile wiem, tak naprawdę to, co się dzieje,

  • Jeśli ustawiono opcję „Pokaż całą treść powiadomień”, treść powiadomień jest wyświetlana na ekranie blokady, chyba że określono, że powiadomienia tej aplikacji są wrażliwe, w takim przypadku są ukryte.
  • Jeśli ustawiono opcję „Ukryj poufne treści powiadomień”, zakłada się, że wszystkie aplikacje są wrażliwe i nie wyświetla się zawartość powiadomień (ale tytuły nadal są).
  • Jeśli ustawiono opcję „Nie pokazuj w ogóle powiadomień”, powiadomienia nie będą wyświetlane na ekranie blokady.

Innymi słowy, pomimo sformułowania, menu „Gdy urządzenie jest zablokowane” jest ogólnym ustawieniem i można je zastąpić dla poszczególnych aplikacji, gdy ma to zastosowanie.


3
Dokładnie tak. Dobra robota. Nadal uważam, że Android 5 jest zbyt mylący i mam go na stanie od wersji v2. Jestem pewien, że Google testuje to tylko sami i nie mam pojęcia, jak normalni ludzie używają telefonów.
cja
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.