Czy są jakieś ustawienia ekranu blokady Lollipop?


11

W Lollipop wydaje się, że domyślny ekran blokady „przeciągnięcia” nieco się zmienił w moim N5. Przez lata uczyłem się przesuwania palcem w poziomie, aby odblokować urządzenie. Teraz, gdy aktualizacja Lollipop przesuwa się poziomo, powoduje uruchomienie skrótu „Telefon” lub „Aparat” w zależności od tego, w którym kierunku przesuwam.

Aby odblokować urządzenie, muszę przesunąć środek w górę.

Idealnie chciałbym całkowicie usunąć skróty telefonu i aparatu z ekranu blokady i uzyskać je tak, aby niezależnie od tego, w którym kierunku przesuwam urządzenie odblokowuje się.

Jednak nie mogę znaleźć żadnych ustawień, które mogłyby zmienić to zachowanie. Czy ktoś wie, czy istnieją ustawienia, które pozwolą Ci zmienić lub wyłączyć dwa skróty na ekranie blokady? (możliwość zmiany ich na różne aplikacje może być również przyjemna).

Jeśli nie istnieją żadne ustawienia, które to umożliwiają, czy ktoś wie o aplikacji, którą mogę zainstalować, która przywróciłaby mi funkcjonalność starego ekranu blokady, który pozwala przesuwać poziomo, aby odblokować urządzenie?

Uwaga: to urządzenie nie jest uruchomione i działa z systemem operacyjnym.


W niektórych wariantach Lollipopa możesz znaleźć to ustawienie Settings > Lock screen > Lock screen shortcutsi zachować oba jako None. Miałem tę opcję w wersjach Cyanogenmod cm12 i cm13. Ale to nie pozwoli ci odblokować przesuwania w poziomie. Dlatego może być konieczne zainstalowanie niestandardowych ekranów blokady ze Sklepu Play.
Abhishek K

Odpowiedzi:


1

Istnieje bardzo czyste, minimalistyczne podejście do tego problemu, ale wymaga ono użycia aplikacji innej firmy o nazwie AcDisplay . Korzystałem z tej aplikacji w przeszłości i zastępuje ona tradycyjny ekran blokady dość pięknym (IMO), również z dostępem do powiadomień.

Zobacz zrzuty ekranu:

  • Pierwszy obraz to zrzut ekranu aplikacji na moim telefonie.
  • Drugi obraz to zrzut ekranu z animacją odblokowania.

    (Kliknij obraz, aby go powiększyć)

    IMG: Jest to zrzut ekranu aplikacji na moim Micromax A58 IMG: Oto ja to odblokowuję

Możesz przesunąć w dowolnym kierunku.


@Firelord Dziękuję za zmiany. Tak naprawdę nie znałem całego tego formatowania. I będę o tym pamiętać, aby następnym razem unikać emoji.
Sinchan Bhattacharjee

0

Czy mogę również zasugerować, aby spojrzeć na AcDisplay, tylko dlatego, że jest to bardzo dobra aplikacja innej firmy, jak wyjaśnia @Firelord.

W miarę możliwości powinieneś również spojrzeć na inne aplikacje do blokowania ekranu innych firm; AcDisplay, o ile wiem, pozwala przesuwać tylko po otrzymaniu powiadomienia. Czas, bateria i data nie są normalnie włączone, dopóki nie dostaniesz takiego, tak myślę.

Polecam aplikacje takie jak ZUI locker i Snaplock; to dwie z moich ulubionych aplikacji do blokowania ekranu innych firm. Daj mi znać, jak sobie radzisz i życzę powodzenia :)

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.