Jak pozbyć się powiadomienia o aktualizacji oprogramowania OTA?


24

Kilka dni temu zaktualizowałem Nexusa 4 do Lollipopa, ale mi się nie podoba. Pominę swoje powody, ponieważ nie są one tutaj istotne. Wytarłem telefon i zamiast tego zainstalowałem czystą wersję 4.2.2. Jestem z tego zadowolony.

Niedługo potem Android automatycznie pobrał aktualizację 4.3 i powiadamia mnie o wyborach „Później” i „Zainstaluj”. Nie chcę tego uaktualnienia.

Jak ja:

  • pozbyć się powiadomienia i
  • usuń pobraną aktualizację (aby zwolnić cenne miejsce).

Próbowałem już wybrać opcję „Później”, ale natychmiast pojawia się to samo powiadomienie.

Na podstawie wyników wyszukiwania Google również próbowałem przejść do Settings > Apps > All > Google Services Framework„pokaż powiadomienia” i odznaczyłem je, ale nadal się pojawia. Wymuszanie zatrzymania lub wyłączenia również nie wydaje się pomocne, więc ponownie włączyłem usługę, w tym powiadomienia. Nie widziałem żadnych innych aplikacji na tej liście, które brzmiałyby odpowiednio - czy po prostu ich nie widziałem?


Powiązane: nasza ota-update tag-wiki / Czy można zatrzymać powiadomienia o aktualizacji OTA? Chyba wybrałeś niewłaściwe miejsce do „wyłączenia powiadomień” - powinny to być Ustawienia ›Aplikacje› Wszystkie ›Aktualizacja oprogramowania zgodnie z połączonym postem. Czy to działa?
Izzy

Dziękuję @Izzy - niestety nie ma aplikacji o nazwie „Aktualizacja oprogramowania”. Mam listę posortowaną alfabetycznie i nie ma nic pomiędzy „Skitch” a „Sound Recorder”.
Torben Gundtofte-Bruun,

Może być nazwany „nieco innym” (producenci, wiesz - i nie nazwałeś swojego urządzenia). Sprawdziłbym wszystkie aplikacje, aby sprawdzić, czy jest coś, co może pasować. Czy ty? Może to „OTA Updater” lub po prostu „Updater”.
Izzy

Masz rację - zapomniałem wspomnieć, że to Nexus 4! (Jak mogłem mieć ...?) Nie mogę teraz zbadać, ale odpowiemy później. Wydaje mi się, że przewinęłam już uważnie całą listę, ale musiałam ją przegapić, jeśli naprawdę jest aplikacja o zrozumiałej nazwie.
Torben Gundtofte-Bruun,

Nigdy nie boli, aby sprawdzić dwukrotnie :) Edytuj również swoje pytanie, aby uwzględnić nazwę urządzenia, ponieważ może ono „zgubić się” w komentarzach. Dzięki i powodzenia!
Izzy

Odpowiedzi:


28

Możesz wyłączyć te powiadomienia, odznaczając powiadomienia dla usług Google Play [nie Framework]. To rozwiązało mój problem na LG G3 i zakładam, że tak będzie na wszystkich innych urządzeniach.

Najlepszą opcją jest kliknięcie i przytrzymanie powiadomienia, a następnie wybranie „Informacje o aplikacji”, która przeniesie Cię do żądanych informacji o aplikacji dla tego powiadomienia o aktualizacji. Następnie odznacz tam opcję powiadomienia.


4
Go to Settings > Application Manager > All > Google Services Framework and then uncheck "Show notifications". źródło
Torben Gundtofte-Bruun

3
W przypadku Lollipop jest to „Aplikacje” zamiast „Menedżer aplikacji”
Freedom_Ben

Po usunięciu zaznaczenia powiadomienia w „usłudze Google Play”. Powiadomienie było nadal w panelu. Długo go dotknąłem, a następnie z menu wybierz „Informacje o aplikacji” i wymuś zatrzymanie.
Zobaczę,

Ponieważ moje pytanie zostało oznaczone jako dupe. To nie działa na Galaxy S5 ani na nVidia Shield K1. Zarówno Google Services Framework ORAZ Usługi Google Play nie zaznaczyły powiadomień. Wyskakujące uaktualnienie nadal się utrzymuje. Naciśnięcie dziennika po powiadomieniu powoduje przejście do aplikacji Aktualizacje systemu, a opcja „Pokaż powiadomienia” jest zaznaczona, ale nie można jej odznaczyć. Mam siłę zatrzymaną, ale ona oczywiście powraca.
Wolfie
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.