Stałe powiadomienie o wydarzeniach w kalendarzu


19

Aplikacja Kalendarz Google została niedawno zaktualizowana do nowego wyglądu Material Design. Zauważyłem, że powiadomienia zmieniły się w sposób, który mi się nie podoba.

Kiedy nadchodzi termin kalendarza, pojawia się on jako powiadomienie na pasku powiadomień u góry ekranu. W przeszłości pozostawał tam przez około 48 lub 72 godziny (nie jestem pewien, ale było to dobrze ponad 24 godziny), dopóki nie bałam się z tym. Ale teraz wydaje się, że trwa to bardzo krótko (tak długo, jak długo wydarzenie trwa). Innymi słowy, wydaje się, że po zakończeniu zdarzenia powiadomienie znika.

To nie jest dla mnie dobra wiadomość, wykorzystałem wydarzenia z kalendarza jako przypomnienia, aby załatwić sprawę. (Np .: „wynieś śmieci” w środę wieczorem ... Zawsze to widzę wieczorem i mogę odłożyć na później, jeśli zajdzie taka potrzeba. Najgorszy przypadek: kiedy idę spać, widzę powiadomienie wciąż się utrzymuje, a następnie wyrzuć śmieci.)

Szukam sposobu na uzyskanie poprzedniej funkcjonalności. Czy jest na to jakiś sposób? Jestem również otwarty na wypróbowanie darmowych aplikacji kalendarza lub zadań, które to robią.

Sugestie, proszę?

Z systemem Android 4.4.4 na Nexusie 4


Dwie rzeczy - 5 dni w tygodniu i brak stałych powiadomień. Na szczęście miałem kopię zapasową ... cofnąłem się i nie aktualizuję, dopóki nie zostanie to naprawione.
Maris B.,

Mam ten sam problem. W międzyczasie korzystam z Kalendarza zdarzeń kalendarza ze standardową aplikacją Kalendarz Lollipop (powiadomienia w aplikacji giełdowej są wyłączone). play.google.com/store/apps/…
Karl Horky

Odpowiedzi:


4

AKTUALIZACJA : 4 lata później uważam, że komentarz Mike'a jest słuszny i wzywam Google / Android, aby wsparł sposób, aby przypomnienie kalendarza było naprawdę trwałe. Przez jakiś czas korzystałem z aplikacji Drzemka kalendarza, dopóki nie przestała być niezawodna. Więc cofam ten komentarz:

Początkowo miałem taką samą reakcję jak zmiana zachowania Kalendarza. Ale właśnie zdałem sobie sprawę, że kalendarz po prostu nie jest odpowiednią aplikacją do tego rodzaju przypomnień, które chcesz zachować.

W międzyczasie....


Zamiast używać aplikacji Kalendarz do tego rodzaju przypomnień, możesz użyć aplikacji przeznaczonej do przypomnień, takiej jak Google Keep lub Google Now, z których obie mają funkcje powtarzania przypomnień.

Jeśli powiesz „OK, Google, przypomnij mi o tańcu w sobotę o godz. 19:00”, Google skonfiguruje teraz przypomnienie, które możesz przekształcić w powtarzające się przypomnienie z wyskakującego okna dialogowego.

Aby uzyskać wskazówki dotyczące Google Keep, zobacz Pięć potężnych funkcji Google Keep, których nie używasz

I słyszę, że jeśli przejdziesz do nowej aplikacji „Skrzynka odbiorcza przez Gmaila”, przypomnienia Google Now mogą pojawiać się również w Twoim kalendarzu. 5 powodów, aby przejść do skrzynki odbiorczej przez Gmaila i 4 powody, aby nie | Świat PC


+1, ponieważ zgadzam się, że aplikacja przypominająca jest prawdopodobnie lepsza. Ale miło jest mieć zintegrowane przypomnienia i kalendarz. Nie wiem, jak to jest teraz, odkąd jestem na iPhonie od lutego 2015 r., Ale ostatnim razem, gdy korzystałem z Google teraz przypomnień na Androidzie, były okropne ... Przynajmniej zarządzanie nimi było okropne. Ustawienie ich głosem jest świetne, ale zarządzanie nimi (na przykład usunięcie ich kilku) było bardzo bolesnym doświadczeniem.
Ededified

1
Całkowicie się z tym nie zgadzam. Codziennie w sobotę zabieram córkę na zajęcia, więc Kalendarz jest logicznym miejscem na wpis - pojawia się zarówno w jej kalendarzu, jak i moim, i jest widoczny dla reszty rodziny w ich. Mam powtarzające się (cotygodniowe) wydarzenie z przypomnieniem ostrzegawczym 45,40 i 35 minut, abyśmy mogli wyruszyć na czas. Potem mam kolejne (później) przypomnienie, żebym zebrał ją z podobnymi przypomnieniami. Kalendarz jest jedynym miejscem na te informacje - tak samo jak w przypadku spotkań roboczych.
Mike

6

Odpowiadam (nie widzę, że nikt inny tego nie ma), ponieważ zawsze korzystałem z funkcji kalendarza / powiadomień w DOKŁADNY sposób, w jaki masz, i byłem również zaniepokojony tą zmianą funkcjonalności. Myślę, że jesteśmy w mniejszości, ponieważ twój post jest pierwszym potwierdzeniem, jakie kiedykolwiek widziałem na ten temat.

Jedyne rozwiązanie, jakie mam, to patrzeć na aplikacje innych firm. Chociaż wydaje się, że ktoś przeniósł starszą wersję kalendarza giełdowego z czasów ICS / Jelly Bean, którą można znaleźć w Sklepie Play, nie użyłem jej zbyt wiele. W tej chwili korzystam z kalendarza biznesowego, który MYŚLĘ, że zbliża się nieco do replikacji funkcjonalności, do której jesteśmy przyzwyczajeni (chociaż wciąż go oglądam). Dałem również kalendarzowi Today bardzo bliskie spojrzenie - jest znacznie bliższy estetyce Google, a nawet ma wdrożone aspekty projektowania materiałów. Wyglądało na to, że ma również funkcję stałego powiadamiania, chociaż z jakiegoś powodu miałem problemy z synchronizacją. Mogło to zostać naprawione.

Jeśli wpadłeś na jakieś rozwiązanie, chciałbym je usłyszeć! Powodzenia!


3
Pełna wersja dla Kalendarza Biznesowego - Używam wersji Pro. Pochodzi z własnymi przypomnieniami, które trzymają się, aż kopniesz :)
Izzy

1
Kalendarz biznesowy działa, ale jest aplikacją płatną. W końcu zdecydowałem się na korzystanie z przypomnień Google Now (a może Androida)? Okazuje się, że można zaplanować powtórzenie przypomnienia. Jeśli się nad tym zastanowić, przypomnienia to tak naprawdę inny przypadek użycia niż wydarzenia w kalendarzu, więc teraz jestem zadowolony. Mam tylko jeden zarzut, że zarządzanie przypomnieniami jest trudne. Mam nadzieję, że to się poprawi.
Eddified

1
@Eddified True, przypomnienia o zadaniach różnią się od zdarzeń. Ale wiele osób nadal chce widzieć WSZYSTKIE ustawione przez siebie powiadomienia - nawet w przypadku wydarzeń, które przegapili. Więc nadal podoba mi się twoje pytanie i mam nadzieję, że Google doda tę funkcję z powrotem jako opcję. Np. Mogę mieć czasy emisji programów telewizyjnych w moim kalendarzu. Jeśli przegapię program, jeszcze ważniejsze jest to, że nie przegapię powiadomienia o wydarzeniu, ponieważ przypomni mi to, że muszę iść i obejrzeć program online.
Peter Ford

1
Kolejny głos na „Business Calendar Pro” - warto nie przegapić przypomnień!
kellyfj

3

Znalazłem obejście: opóźnij wydarzenie o kilka xgodzin, a następnie dodaj powiadomienie na kilka xgodzin przed wydarzeniem. Na przykład opóźnij wydarzenie do jutra i dodaj powiadomienie na 24 godziny przed wydarzeniem. Powiadomienie pozostanie na pasku powiadomień do momentu zakończenia zdarzenia. Możesz zrobić to samo w ciągu kilku dni lub tygodnia, jeśli chcesz, aby powiadomienie wyświetlało się dłużej, zanim zniknie.


1

W bieżącej wersji kalendarza (w Androidzie 6.0) po kliknięciu ikony plus w prawym dolnym rogu możesz dodać przypomnienie (nie spotkanie), nie ma ono czasu trwania i nie zniknie, dopóki nie odejdziesz i oznacz to jako zrobione. Być może tego właśnie szukasz.


0

Stworzyłem aplikację specjalnie do rozwiązywania problemów z powiadomieniami, których łatwo można przeoczyć. Aplikacja zapewnia stałe przypomnienia o wydarzeniach w kalendarzu, które dzwonią, dopóki nie zostaną wyraźnie odrzucone. Jestem pewien, że użytkownicy, którzy w dużym stopniu polegają na wydarzeniach kalendarza Google w codziennym życiu, uznają je za bardzo przydatne

Link do sklepu: https://play.google.com/store/apps/details?id=com.mobitronix.gauravchauhan.reminder_calendar_events.pro

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.