Dlaczego nie mogę używać mojego Fitbit do Smart Lock?


9

Właśnie zaktualizowałem Nexusa 5 do Lollipop, a najbardziej spodziewam się funkcji Smart Lock - możliwość odblokowania telefonu, gdy jest blisko mnie, ale nadal ma silną ochronę, jeśli zostanie zgubiony lub skradziony.

Pomyślałem, że skoro mam w kieszeni Fitbit One, prawie zawsze, kiedy mam na sobie spodnie, użyłbym tego jako „klucza”. Synchronizuje się przez Bluetooth, więc pomyślałem, że wszystko będzie gotowe.

Jednak gdy wchodzę do ustawień Smart Lock w ustawieniach i próbuję dodać Zaufane urządzenie, nie pojawia się ono na liście. Dlaczego nie?


Jeśli jesteś użytkownikiem Fitbit, możesz głosować na ten problem na ich portalu społecznościowym
Jeff Ward

Odpowiedzi:


6

Aby urządzenie Bluetooth działało z funkcją Smartlock, musi być stale podłączone, gdy znajduje się w zasięgu telefonu. Dedykowane inteligentne zegarki, głośniki Bluetooth i samochody Bluetooth są stale podłączone do telefonu, aby przesyłać dane (połączenia, SMS-y, muzykę, powiadomienia). Z braku lepszego terminu łączność Bluetooth jest „aktywna” (zawsze połączona) dla tych urządzeń.

Z drugiej strony Fitbit łączy się tylko okresowo i tylko przez kilka sekund, aby zsynchronizować dane dotyczące zdrowia. Zasadniczo łączność Bluetooth jest w trybie „uśpienia” (rozłączona), dopóki licznik czasu nie włączy Bluetooth, aby zsynchronizować dane dotyczące zdrowia, a następnie rozłączy się ponownie po zakończeniu.

Urządzenie fitbit ma opcję powiadamiania o połączeniach przychodzących, ale nadal nie zapewnia łączności Bluetooth. Po otrzymaniu połączenia telefon tymczasowo aktywuje Bluetooth, aby wysłać sygnał, a następnie rozłącza się. Dlatego fitbit dostaje opóźnione powiadomienie zamiast natychmiastowego powiadomienia, takiego jak prawdziwy inteligentny zegarek, który ma stałą łączność Bluetooth.


8

Urządzenia Bluetooth Low Energy mogą być używane do Smart Lock, ale muszą być sparowane na poziomie systemu operacyjnego i wydaje się, że Fitbit używa pewnego rodzaju pseudoparowania na poziomie aplikacji. Z instrukcji Fitbit :

W przeciwieństwie do standardowych urządzeń Bluetooth, takich jak zestawy słuchawkowe, urządzenie Fitbit Tracker zostanie skonfigurowane bezpośrednio za pośrednictwem aplikacji Fitbit, a nie poprzez ustawienia parowania Bluetooth urządzenia Android.


1
Pamiętaj, że możesz sparować urządzenie Fitbit (użyj kodu 0000), ale nadal nie działa ono z Smart Lock.
doc

@doc Jak by to zrobić? Nie widzę tego pod „Dostępne urządzenia” na ekranie Bluetooth.
mattdm

1
Spróbuj dotknąć fitbita, aż zaświecą się światła, a następnie sprawdź, czy pojawia się on jako urządzenie
doc

4

Lollipop nie zezwala na używanie urządzeń Bluetooth Low Energy do Smart Lock. Uważam, że Fitbits to urządzenia tego typu.

Mam podobny problem z jednym z rywali Fitbit - z powodzeniem skonfigurowałem Smart Lock z „normalnymi” urządzeniami Bluetooth, takimi jak głośnik w mojej kuchni - tj. Tymi, które pokazują połączenie w ustawieniach Bluetooth - ale nie jestem w stanie zrób to z moim zespołem UP24.


Czy masz jakiś dokument mówiący o BLE, którego nie można użyć do inteligentnej blokady?
Jame

1

Udało mi się sparować Fitbit Surge z telefonem, ale działało to tylko ze Smart Lock, gdy Fitbit działał na moim telefonie. Po zamknięciu aplikacji muszę ponownie wprowadzić kod.

AKTUALIZACJA! - Odkryłem, że mój zegarek ma opcję Bluetooth (Classic). Zsynchronizowałem telefon z Surge (Classic) i mogę teraz odblokować telefon w dowolnym momencie, mając na sobie Fitbit Surge. = Szczęście :)

Prawdopodobnie sprawi to, że bateria mojego zegarka będzie działać krócej, ale kompromis jest dla mnie tego wart.


1

Mam Fitbit HR i odkryłem, że inteligentne odblokowanie jest dostępne po zmianie ustawienia „Włącz widżet powiadomienia” w menu powiadomień o połączeniu na włączone. Spala to więcej baterii, ale jest to kompromis, który chętnie wezmę za to, że nie muszę wprowadzać kodu PIN za każdym razem, gdy otwieram telefon.


0

Musiałem sparować mój skok fitbit przez panel bluetooth, a następnie pojawił się jako opcja inteligentnego odblokowania. To może pomóc z Fitbit One?


0

Mam opłatę 2. Moim rozwiązaniem jest synchronizacja za pomocą aplikacji Fitbit, a następnie dodanie jako zaufanego urządzenia. Ta metoda działa również, gdy upłynie limit czasu Smart Lock po 4 godzinach bezczynności.


0

Jak zauważył @Warbert w przyjętej odpowiedzi, Smart Lock wymaga aktualnego połączenia bluetooth (BT). Urządzenia takie jak Fitbit starają się skrócić czas połączenia BT, aby zmaksymalizować żywotność baterii Fitbit.

Ale najnowsza aplikacja Fitbit na Androida ma opcję „Zawsze połączony”, która próbuje zmusić urządzenie Fitbit do utrzymania połączenia. Działa to dobrze z moim Fitbit Alta HR. Do Twojej wiadomości, ustawienie jest przypisane do urządzenia sparowanego z aplikacją, więc to trochę „głęboko” w aplikacji, aby przejść do ustawienia urządzenia Fitbit.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.