Obejdź „Przesuń w górę, aby odblokować” na ekranie blokady Android Lollipop


32

Niedawno sflashowałem Nexusa 4 na Androida Lollipop, używając obrazu fabrycznego.

Ustawiłem blokadę wzoru do odblokowywania urządzenia. Ale za każdym razem, gdy włączam telefon, muszę kliknąć małą ikonę kłódki lub przesunąć w górę, aby wyświetlić kropki odblokowujące wzór. W KitKat lub wcześniejszych wersjach te kropki pojawiały się, gdy tylko włączam telefon.

Czy jest jakiś sposób, aby domyślnie ustawić kropki wzoru na ekranie blokady? Przejrzałem wszystkie ustawienia, ale na próżno.


1
Nie, ale zagłosuj w sprawie śledzenia: code.google.com/p/android/issues/detail?id=79889
CletusW

Odpowiedzi:


15

O ile mi wiadomo, obecnie nie ma ustawienia wyłączenia „blokady bezpieczeństwa” z powodu dodania powiadomień na ekranie blokady. (O dziwo, zamek nadal tam jest, nawet jeśli użytkownik zdecyduje się nie wyświetlać żadnego powiadomienia)

Najlepszym sposobem na ominięcie tego jest użycie Zaufanej twarzy Smart Lock , nowej funkcji w systemie Android 5.0 Lollipop podobnej do poprzedniej funkcji odblokowywania twarzy. Możesz ominąć jednocześnie „blokadę bezpieczeństwa” i „blokadę wzoru”, patrząc na telefon na ekranie blokady. Powiedziałbym, że nie ma wady (jeśli chodzi o moje doświadczenie). Jeśli nie wykryje twojej twarzy, wystarczy przesunąć w górę i narysować wzór normalnie.

Jak skonfigurować:

  • Przejdź do Ustawienia - Bezpieczeństwo
  • Naciśnij „Smart Lock”, potwierdź bieżącą blokadę wzoru
  • Wybierz „Zaufana twarz” i postępuj zgodnie z instrukcjami

1
Dobra uwaga, działa. Myślę jednak, że rozpoznawanie twarzy jest spowolnione (przy użyciu HTC One), nawet jeśli „wytrenowałem” rozpoznawanie twarzy. W większości sytuacji szybciej przesuwałbym się w górę + używając mojego wzoru. Dlatego mam nadzieję, że Google to naprawi, dodając opcję wyłączenia ekranu blokady, ale użyj wzoru, przypnij, cokolwiek innego. Kolejnym punktem jest dodanie zaufanych miejsc. Działa to świetnie w domu.
Michael

@Michael tak, ja też czuję to samo. Jeśli chodzi o „Zaufane miejsca”, Nexus 4 nie miał jeszcze tej funkcji, tylko „Zaufane urządzenia” i „Zaufane twarze”, więc nie uwzględniłem go, ponieważ nie mogłem go przetestować i ocenić :)
Andrew T.

4

Dodając do tego, co napisał Andrew T., można również mieć

  • Zaufana lokalizacja: telefon nie wyzwoli użytkownika blokadą wzoru, jeśli użytkownik jest obecny w lokalizacji dodanej w tym ustawieniu. Lokalizacje domu i pracy będą domyślnie obecne, można dodać więcej lokalizacji.
  • Zaufane urządzenia: Można dodać urządzenia Bluetooth, takie jak Android Wear lub zestawy słuchawkowe Bluetooth itp. Telefon rozpozna te urządzenia i ominie odblokowanie wzoru.

Gdzie dodaje się zaufaną lokalizację? Jedyne opcje, które mam pod Smart Lock, to zaufane urządzenia i zaufana twarz.
derobert

Znajdziesz go pod tym linkiem: androidpolice.com/2014/11/18/…
Pramod Karandikar

@derobert na temat Zaufanej lokalizacji w sprawie Nexusa 4: zobacz to pytanie
Andrew T.

1
@AndrewT Sprawdzam go na Nexusie 5 i Nexusie 10. Aktualizacja usług odtwarzania jeszcze nie dotarła na moje urządzenia. Zakładam, że Google dokonuje stopniowego wdrażania jak zwykle.
derobert

1
To nie pozbywa się jednak ekranu przed ekranem blokady.
cichy ton

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.