Jak zmienić język Sklepu Play?


9

Mieszkam w Hongkongu, a Sklep Play wyświetla wszystko w lokalnym języku kantońskim. Ustawiłem wszystko, co mogłem (język Androida, język konta, a nawet ustawienia aplikacji za pośrednictwem Xposed Module „Ustawienia aplikacji”) na angielski, ale nadal widzę wszystkie kategorie w sklepie po chińsku. Czy ktoś może mi pomóc zmienić je na angielski?

(Kliknij obraz, aby powiększyć)

IMG:


1
Jeśli się nie mylę, Sklep Play używa również adresu IP do sprawdzania lokalizacji, chociaż nie jestem pewien, czy wpływa to również na język aplikacji.
Andrew T.

Odpowiedzi:


9

Krótka odpowiedź: nie możesz!

Od Jak mogę zmienić język w Google Play? , można było obejść ten problem za pośrednictwem serwera proxy:

Zasadniczo rynek jest określany automatycznie na podstawie twojego adresu IP. Możesz zmienić niektóre ustawienia kraju lokalnego w ustawieniach konta Gmail, ale ważniejsze jest IP kraju, z którego przeglądasz. Aby obejść ten problem, musisz oszukać Proxy. Sprawdź niektóre sposoby / strony: http://www.affilorama.com/forum/market-research/how-to-change-country-search-settings-in-google-t4160.html

W przypadku bieżących wersji Google Play zawsze wybierze Twój adres IP i geo-ify. Dlatego jeśli jesteś naprawdę zdeterminowany, możesz użyć VPN do trasowania przez niektóre serwery z Geo-IP.

Jeśli VPN nie jest dla ciebie rozwiązaniem (nie były moje: zbyt drogie, zbyt ryzykowne i zależy od zaufania hosta, ...) możesz zadzierać z bazą danych GeoIP (i Hongkong stał się USA), podobnie jak ten komiks XKCD :

Co teraz?

Jeśli jesteś fanem produktów Google i chcesz nadal z niego korzystać, będziesz musiał sobie z tym poradzić lub skorzystać z rynku internetowego, jak wskazano w innej odpowiedzi . Zamiast tego zrootowałem telefon, aby usunąć sklep Google Play po zainstalowaniu sklepu z aplikacjami Amazon, i zamiast tego go użyłem.


Czy nadal tak jest?
Frazer Kirkman

1
Nie widziałem żadnych wiarygodnych źródeł wskazujących inaczej, więc dopóki ktoś mi czegoś nie pokaże, prawdopodobnie tak @FrazerKirkman
Unihedron

0

Najlepszą opcją byłoby przejście na konto Google i zmiana ustawień języka na preferowane. Po zakończeniu otwórz urządzenie, przejdź do ustawień> menedżer aplikacji> Wyczyść pamięć podręczną i dane przechowywane w sklepie Google Play i zamknij aplikację. Po zakończeniu spróbuj otworzyć Google PlayStore i tym razem język zostanie zmieniony.


Właśnie tego próbowałem już, to nie działało.
odkrycie

Cóż, to dziwne, zrób jedną rzecz, załóż nowe konto Google przez Internet, a po rejestracji wybierz UK / US jako kraj, a następnie spróbuj ponownie umieścić to konto Google na swoim urządzeniu i tak, usuń starsze, a następnie sprawdź, czy widzisz różnicę ?? W każdym razie jeszcze jedna rzecz, z którym urządzeniem masz problem?
Peter Carlos

Mam dwa urządzenia, ten sam problem, raz HTC One M8 i raz stary Samsung Galaxy note
odkrycie

Nie, problem w ogóle, możesz umieścić nowe konto Gmail utworzone na obu urządzeniach! Spróbuj to zrobić i sprawdź, czy może to być przydatne!
Peter Carlos,
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.