Czy można całkowicie rozbić telefon z Androidem za pomocą niestandardowej pamięci ROM?


10

Rozumiem, że możesz całkowicie „zepsuć” (uczynić bezużytecznym) iPhone'a, próbując nieprawidłowo wykonać Jailbreak.

Niezależnie od tego, czy tak jest w rzeczywistości, czy można zrobić to samo z telefonem z Androidem? A może natura tego systemu operacyjnego i słuchawek sprawia, że ​​zawsze możesz zainstalować na nim nową pamięć ROM, jeśli wszystko ma kształt gruszki?

Zakładam, że może istnieć różnica ze względu na to, jak blisko iPhone jest powiązany z iTunes, w porównaniu z tym, jak wyglądają niezależne telefony z Androidem.


Tak, przytrafiło mi się. Teraz mam bezużyteczną Galaxy S3 o wartości 500 USD. Zachowaj ostrożność podczas flashowania nowej pamięci ROM. Upewnij się, że jest to konkretny dla twojego urządzenia.
capdragon

Odpowiedzi:


8

Tak, możliwe jest tworzenie cegieł i dlatego wszystkie metody rootowania i niestandardowe ROM-y dają ostrzeżenia w swoich wątkach. Ale to powiedziawszy, bardzo trudno jest komuś bez dużej wiedzy „zbudować” urządzenie, o ile postępujesz zgodnie z podanymi instrukcjami. HTC wykonuje świetną robotę na swoich urządzeniach i utrudnia ich zamurowanie. Prawie zawsze istnieje pewien rodzaj sejfu.

Większość ludzi, którzy twierdzą, że zamurowali swoje urządzenie, niewłaściwie używa tego terminu i po prostu go rzuca. Nawet ktoś, kto całkowicie złamał ekran i nie mógł korzystać z ekranu telefonu, był w stanie z powodzeniem zrootować i ściągnąć potrzebne pliki. Ceglane okrzyki nie różnią się teraz od urządzeń z systemem Windows Mobile, które ludzie próbowali odblokować. Za każdym razem, gdy ktoś widział ekran programu ładującego, płakał, ale po prostu nie rozumiał, że ekran jest normalny.

Jeśli chcesz więcej czytać na ten temat, odwiedź fora XDA. Także ja napisałem poradnik forum XDA do kibicowania i tworzenie kopii zapasowych informacji, porady, itp . Chociaż artykuł został napisany specjalnie dla Evo 4g, większość informacji nadal dotyczy dowolnego telefonu z Androidem. Polecam to sprawdzić, aby uzyskać więcej informacji.


1
Myślę, że chcesz zmienić link do wątku zamiast do ostatnio opublikowanego postu ( forum.xda-developers.com/showthread.php?t=710513 )

Dzięki Davy! Ładny chwyt. Nie jestem pewien, jak to spieprzyłem ...

1

Mówiąc konkretniej: stukanie telefonu zazwyczaj wymaga uszkodzenia bootloadera. Jeśli możesz dostać się do bootloadera, zwykle możesz ponownie podzielić telefon na partycje i sflashować dobre oprogramowanie. Strony mają rację, że większość „cegieł” to tak naprawdę miękkie cegły , w których telefon nie chce się uruchomić, ale nadal można go naprawić. W niektórych przypadkach możesz użyć uchwytu USB, aby zmusić urządzenie do trybu, w którym można załadować nowe oprogramowanie, nawet jeśli nie powiodą się normalne metody dostania się do bootloadera.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.