Jak współdzielić aplikacje między użytkownikami w systemie Android 5 Lollipop?


13

Mam tablet Nexus 9, który udostępniam mojej żonie.

Ustawiłem się jako właściciel i ustawiłem moją żonę jako innego użytkownika.

Jak zapewnić drugiemu użytkownikowi dostęp do niektórych zainstalowanych aplikacji bez ponownej instalacji aplikacji w innej przestrzeni użytkownika?


1
możliwy duplikat Jak współdzielić aplikacje między użytkownikami w Androidzie 4.4 KitKat? . Chociaż wersje Androida są różne, myślę, że odpowiedzi są nadal aktualne dla Androida 5.0
bmdixon

W ogóle nie ten sam system operacyjny. Jedna z odpowiedzi korzysta z aplikacji w wersji beta i wymaga dostępu do konta root.
ChuckO,

Nie mam odpowiedzi, ponieważ nie mam Androida 5.0, ale przeczytałem, że odinstalowanie aplikacji odinstalowuje ją dla wszystkich kont. Co wydaje się wskazywać, że sama aplikacja jest udostępniana, nawet jeśli dane są osobne. Czy widzisz coś, co wskazuje inaczej? Tzn., Czy ilość wolnego miejsca na urządzeniu zmniejsza się o rozmiar aplikacji po dodaniu do drugiego konta?
Mateusz

Odpowiedzi:


9

Ponownie instalujesz aplikację, ale używają tej samej instalacji z różnymi danymi, więc apk nie jest pobierany dwukrotnie (po kliknięciu opcji instaluj w aplikacji, która jest już zainstalowana dla innego użytkownika, zauważysz, że jest dość szybka). Więc używają już tej samej aplikacji.

Jeśli jednak chcesz udostępnić dane, możesz użyć jednego konta lokalnego lub zalogować się na konto lokalne zarówno swoje, jak i żony, na to samo konto, niezależnie od tego, którą usługę chcesz udostępnić.


1
Zrobiłem to, ale pomyślałem, że będzie jakiś sposób, aby wskazać, czy aplikacje mają być przeznaczone tylko dla użytkownika czy wspólne dla wszystkich użytkowników.
ChuckO,

Wszystkie aplikacje są sandboxowane dla każdego użytkownika, bez względu na to, czy używają tego samego konta, nie ma znaczenia, aplikacja nie wie, że konto jest zarejestrowane dwukrotnie na urządzeniu. Tak więc każdy wskaźnik mówi, że wszystkie aplikacje są tylko dla użytkowników
ollie299792458

1
ChuckO, jeśli chcesz listę. Jako główny użytkownik uważam, że możesz skorzystać z funkcji „Profil ograniczony”. Powinno to zawierać listę wszystkich aplikacji na urządzeniu z przełącznikiem z boku, który pokazuje, czy chcesz, aby Twój drugi użytkownik miał dostęp do każdej aplikacji, czy nie. Wadą staje się wówczas to, że Twój drugi użytkownik będzie ograniczony przez skonfigurowany profil (co jest efektem ubocznym procedury).
Stephan Branczyk

2

Nie czytałem instrukcji dla Androida 5, wszystko mówi, że to tylko ~ 2 godziny eksperymentów, odkąd otworzyłem Nexusa 7 i zaktualizowałem go do Androida 5.

Istnieje kilka rodzajów użytkowników: Właściciel, Normalny, Ograniczony i Gość.

  • Właściciel może udostępnić zainstalowaną aplikację użytkownikom z ograniczeniami (nawet jeśli jest to aplikacja zakupiona). Dane w tym przypadku są rozdzielone (każdy użytkownik ma własne dane aplikacji).
  • Zwykli użytkownicy mogą instalować aplikacje samodzielnie (nie próbowali jeszcze udostępniać z konta zwykłego użytkownika do ograniczonego). Zwykli użytkownicy nie widzą aplikacji zainstalowanych przez właściciela.
  • Użytkownik-gość może korzystać z podstawowego zestawu aplikacji z instalacji waniliowej (może być więcej), a wszystkie jego dane w pamięci podręcznej można usunąć przy następnym logowaniu lub dane można ponownie wykorzystać.

Te obserwacje są niekompletne.

Jeśli chcesz przyznać żonie dostęp do aplikacji zainstalowanych na koncie, prawdopodobnie najlepszym sposobem jest utworzenie dla niej konta z ograniczonym dostępem, w przeciwnym razie może być konieczne ponowne opłacenie niektórych z tych aplikacji.


1

Niedawno wpadłem na to z Androidem Jelly Bean 4.2.1 i Androidem Marshmallow 6.0. Znalazłem aplikację o nazwie AppShare (+). https://play.google.com/store/apps/details?id=com.spectrl.appshare&hl=pl

Wymaga rootowania i wymaga ponownego uruchomienia przy każdym udostępnianiu aplikacji. Istnieje kilka reklam i istnieje ograniczenie liczby zmian, które możesz wprowadzić w aplikacji użytkownika (chociaż nie jestem pewien, ile i jak to działa?), Chyba że kupisz wersję płatną. Jego zalety i ograniczenia są opisane w opisie sklepu z aplikacjami.

Miałem z tym trochę szczęścia i nie widziałem o tym wspominane. W niektórych przypadkach może to być dobra opcja.

Ponadto wyszukiwanie może być trudne do znalezienia, co jest kolejnym powodem, dla którego publikuję tutaj.

edycja: Ostatnio robiłem to, co opisuje ollie299792458.


0

Udało mi się udostępnić aplikacje na naszym tablecie Nexus z systemem Android 5.0.2. Mamy dwa konta, moje (jako właściciel) i moje żony. Zainstalowałem niektóre aplikacje jako właściciel. Następnie, po zalogowaniu się na konto mojej żony, otworzyłem Ustawienia, następnie Konta i dodałem moje konto Google (więc konto mojej żony ma zarejestrowane zarówno moje konto Google, jak i moje). Na moim koncie wyłączyłem powiadomienia / synchronizację wiadomości e-mail itp. Następnie mogłem odwiedzić App Store i zainstalować aplikacje zakupione na moim koncie, takie jak Piękne widżety


0

To nie jest idealne. Wszystko, co musisz zrobić, to włączyć synchronizację, a następnie możesz przeczytać wszystkie swoje e-maile.

Edycja : Rozwiązaniem, które właśnie przetestowałem i wydaje się działać, jest zainstalowanie zakupionych aplikacji na twoim użytkowniku. Przełącz się na drugiego użytkownika i dodaj swoje konto Google. Następnie zainstaluj ponownie wszystkie aplikacje, które chcesz udostępnić. Po ich zainstalowaniu usuń swoje konto Google. Aplikacje pozostają i można z nich korzystać.


0

Biblioteka rodzinna Google Play z udostępnianiem aplikacji i gier będzie dostępna od 2 lipca 2016 r.

Z odpowiedniego postu na stronie Android Police :

Biblioteka rodzinna i udostępnianie już dawno, bardzo długo, pojawiło się w Google Play. Podczas różnych rozdarć aplikacji Cody wielokrotnie odkrywał ciągi wskazujące na funkcję, która pojawi się w Książkach Play, Filmach Play, Usługach Play, Sklepie Play, ale do niedawna jedyną jednostką Google, która skorzystała z jakiegokolwiek rodzaju udostępniania rodziny, była Odtwarzaj muzykę i jej plany rodzinne.

Jednak podczas tegorocznych operacji we / wy Google Google ogłosiło, że Biblioteka Rodzinna będzie kupować aplikacje i gry Google Play, a nowe zmiany wejdą w życie 2 lipca.

To, co już się zmieniło, to warunki Umowy dystrybucyjnej dla programistów w Google Play. Nowa sekcja 5.4 wyjaśnia, w jaki sposób grupa rodzinna, z jednym menedżerem i różnymi członkami, może raz kupić produkt i udostępnić go innym członkom rodziny. Od 2 lipca wszelkie zakupy dokonane w Sklepie Play będą dostępne do udostępnienia innym członkom rodziny.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.