Czy istnieje producent telefonów „przyjaznych dla systemu Linux” dla telefonów z systemem Android?


21

Moja obecna sytuacja jest taka: używam Mac OS X w domu i Ubuntu Linux w pracy. Mój telefon to Samsung Galaxy S. Ilekroć chcę zaktualizować oprogramowanie układowe w zamierzony sposób (tj. Używając Kies, wiem o Odinie) , muszę uruchomić się ze starej instalacji systemu Windows XP, którą mam.

Zastanawiałem się, czy istnieje producent telefonów obsługujący system Linux. Telefon Samsung wydaje się być najodpowiedniejszym wyborem, jaki mógłbym dokonać za pomocą oprogramowania Kies zorientowanego na system Windows.

Edycja : Powinienem chyba zaznaczyć, że mieszkam w Niemczech i chcę korzystać z usługi telefonu przedpłaconego bez umowy. Ponadto szukam doskonałego doświadczenia „od razu po wyjęciu z pudełka” bez zbytniego hakowania (tj. Bez utraty gwarancji).

Edycja2 : Miałem nadzieję dowiedzieć się o markach, które obsługują Linuksa (podobnie jak NVidia ze swoimi zastrzeżonymi sterownikami), a może o narzędziach i technikach:

  • Heimdall to miłe narzędzie, ale nie sądzę, że ma zatwierdzenie Samsunga i uważam, że jego użycie może unieważnić gwarancję.
  • Aktualizacje Over-The-Air to coś, co wydaje się przydatne, ale dla mnie nie zadziała, ponieważ nie mam umowy z dostawcą telefonów komórkowych. ( Edycja 3: Ta linia jest po prostu nonsensowna, otrzymuję aktualizacje OTA przez Wi-Fi.)

Dlatego wciąż szukam jakiegoś oświecenia na temat tego, w którym kierunku powinienem iść z moim następnym telefonem.

Edycja 3: Po moim ostatnim zakupie Samsunga Galaxy S3 (wiem ... oszuka mnie raz ...), chciałbym ponownie otworzyć problem. Moja konfiguracja (oprócz telefonu) jest nadal taka sama (Mac OS X w domu i Ubuntu Linux w domu i w pracy).

Aby uzyskać dostęp do systemu plików, podłączam się do komputera Ubuntu przez USB. Nie jest to idealne, ponieważ rozmiar dysku zewnętrznej karty SD nie jest zgłaszany poprawnie, co czyni mnie nieco mniej pewnym w tym rozwiązaniu.

Na komputerze Mac mogę iPhoto rozpoznać urządzenie tylko w trybie PTP. Przesyłanie plików w systemie Android nie rozpoznaje urządzenia po najnowszej aktualizacji oprogramowania układowego OTA.

Jako alternatywę dla połączenia USB znalazłem DigiSSHD jako obejście do bezprzewodowego przesyłania plików.

Po godzinach spędzonych na szukaniu lepszego rozwiązania i dostosowaniu przepływu pracy do obejść, chciałbym ponownie zapytać: czy istnieje producent telefonów, który obsługuje Linuksa i zapewnia natywne narzędzia do interakcji z urządzeniem?

Nie mam nic przeciwko, jeśli narzędzie jest zastrzeżone lub bezpłatne, o ile działa.


3
Jeśli to jakieś konsolino, Samsung wydaje się zmierzać w kierunku aktualizacji OTA. Ostatnia aktualizacja 2.2.1 do mojego Galaxy S dodała opcję „Aktualizacja oprogramowania” w Ustawieniach -> Informacje o telefonie, a niedawno wypuścili Froyo do amerykańskiej Samsung OTA. Twoja kolejna aktualizacja Kies może być ostatnia.
GAThrawn

Odpowiedzi:


6

Jeśli nie chcesz być związany z Kies z systemem Windows, po prostu nie wybieraj telefonów Samsung. Prawie co drugi telefon producenta Androida można zaktualizować bezprzewodowo, bez potrzeby podłączania komputera; z jakiegoś powodu Samsung nie może lub nie chce tego zrobić.

Android został zaprojektowany tak, aby nie musiał być podłączony do komputera w jak największym stopniu; Android został zaprojektowany do synchronizacji danych (książka adresowa itp.), Instaluje oprogramowanie (rynek itp.) I wykonuje aktualizacje systemu bezprzewodowo. Niestety niektórzy producenci / przewoźnicy nie przyjmują tego do wiadomości i zmusza telefon do podłączenia do komputera.


Dziękujemy za zwrócenie uwagi na aktualizacje Over The Air. Nie byłam tego świadoma. Ale czy to nie uzależni mnie od przewoźnika? Korzystam z usługi przedpłaconej (bez umowy) w Niemczech, nie sądzę, że będą wypychać aktualizacje mojego telefonu.
bjoernz

1
Rzeczywiście, bez umowy możesz zostać zablokowany przez oficjalne aktualizacje. Opcją może być zrootowanie telefonu i włożenie niestandardowej pamięci ROM.
ale

Wydaje mi się, że dzięki niemarkowemu telefonowi aktualizacje są pobierane bezpośrednio od firmy Samsung.
bjoernz

5

Nie znam alternatywy Kies, ale istnieje Heimdall , Open Source, Cross Platform, Odin.


1
Heimdall jest poddany inżynierii wstecznej, ale bardzo stabilny. Nie powstał przy pomocy Samsunga, powstał pomimo Samsunga. Jeśli OP szuka telefonów przyjaznych Linux / FLOSS , nie ma go tutaj.
Broam

1
Nie wiem o OP, ale z pewnością jestem na rynku dla telefonu lub tabletu zgodnego z Linuksem.
DarenW

2

Myślę, że obsługa Linuksa zależy nie tylko od producenta.

W przypadku Palm , PalmOne wydało tylko aplikacje komputerowe dla Windows i Mac, ale pomimo tego społeczność linux opracowała rozwiązania takie jak na przykład J-Pilot.


1

Aktualizacje OTA są lepszym rozwiązaniem. Nie jestem pewien, dlaczego Samsung trzyma się narzędzia aktualizacji, podczas gdy wielu innych producentów korzysta z aktualizacji OTA. HTC wykonuje OTA na moim Hero, a teraz także na moim Desire Z. Mój Acer beTouch 130e wymagał narzędzia. Nie jestem pewien dla innych marek.


HTC nie wydaje aktualizacji OTA do wszystkiego - Desire Gingerbread ROM jest RUU i nigdy nie będzie OTA.
Broam
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.