Ogranicz dane dotyczące usług Google Play


Odpowiedzi:


1

Możesz ograniczyć aplikacje do korzystania z danych na kilka sposobów.

Sam Android zapewnia wbudowaną funkcję ograniczania danych dla poszczególnych aplikacji. Można go znaleźć w UstawieniaWykorzystanie danych → przewiń w dół i wybierz aplikację do ograniczenia. Znajdziesz tam opcję ograniczenia danych w tle. Wybierz Usługi Google Play, a następnie ogranicz dane.

Jak już wspomniałeś, że musisz ograniczyć Usługi Google Play, zanim przejdziesz do tego, powinieneś o nich wiedzieć.

  • Nie możesz używać Sklepu Play z wyłączonymi danymi w tle, ale nadal możesz wyłączyć funkcję automatycznej aktualizacji w ustawieniach Google Play: przejdź do UstawieniaKonta → Wyłącz synchronizację.
  • Wyłącz buforowanie offline Map Google w ustawieniach Map.
  • Używaj aplikacji innych firm, takich jak Onavo Count.

2
„Nie można używać Sklepu Play z wyłączonymi danymi w tle”. → wtedy jestem magikiem. Używam tego w ten sposób . Działa normalnie po podłączeniu do sieci Wi-Fi. Masz jednak rację, mówiąc o danych mobilnych : tutaj to już nie będzie działać - ale właśnie tego chce OP, prawda?
Izzy

W systemie Android 8 Usługi Google Play ignorują to ustawienie; niweluje przesyłanie danych w tle, nawet gdy jest wyłączone.
Kaz

0

Państwo może przymusowo ograniczyć zużycie danych Google Play Services jednak będzie ona wpłynąć na „seamlessness” swojego androida doświadczenia. Usługi Google Play są odpowiedzialne za synchronizację Androida z wieloma usługami Google, z których korzystasz Ty i Twoje urządzenie.
Usługa Google Play to usługa w tle, która pomaga zintegrować kilka interfejsów API, takich jak Location API, Maps API, Play Protect itp., A ograniczenie / wyłączenie dostępu do danych wpłynie na te usługi.
Jeśli nadal chcesz kontynuować, możesz użyć zapór ogniowych, które działają również na nierootowanych urządzeniach.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.