Dlaczego system Android wyświetla monit „Wprowadź hasło magazynu danych logowania”, gdy próbuję połączyć się z zabezpieczoną siecią Wi-Fi?


9

Po podłączeniu iPhone'a do zabezpieczonej sieci Wi-Fi (w pracy) pojawia się monit o podanie mojej nazwy użytkownika i hasła. (Następnie pojawia się monit o zaakceptowanie certyfikatu SSL).

Ale kiedy wybieram tę samą sieć na moim telefonie Motorola Droid lub HTC EVO 4G, pojawia się monit „Wprowadź hasło magazynu danych logowania”. Co to za hasło?

Odpowiedzi:


5

Poszedłem do Ustawienia -> Lokalizacja i bezpieczeństwo (na Droid, Bezpieczeństwo na EVO) -> Użyj bezpiecznych poświadczeń i wprowadziłem hasło przechowywania poświadczeń. Po wybraniu sieci Wi-Fi nie byłem już monitowany o podanie tego hasła.


1

Dzięki SSL używasz pary klucza publicznego / prywatnego RSA do bezpiecznej wymiany klucza szyfrowania / deszyfrowania na znacznie prostszy algorytm szyfrowania.

Klucze RSA są używane, dzięki czemu możesz zacząć od minimum znajomości siebie.

Klucz publiczny certyfikatu SSL serwera musi być podpisany przez osobę, której już ufasz. Są one przechowywane w sklepie Trusted Root. Większość przeglądarek jest dostarczana ze wszystkimi dobrze znanymi.

Jeśli ci nie są zaufani, zostaniesz poproszony o ich zaufanie, co prawdopodobnie jest o to pytane, a następnie o ich przechowywanie, więc teraz jest „zaufany” i nie muszą pytać ponownie.


-1
  1. Przejdź do swoich ustawień
  2. Wybierz Zabezpieczenia
  3. I ustaw 4-cyfrowy kod PIN.

To zadziałało dla mnie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.