Oddzielny dzwonek dla połączeń od numerów spoza listy kontaktów?


10

Stare, dobre telefony Siemens miały funkcję, która pozwalała ustawić jeden dzwonek dla wszystkich połączeń przychodzących z twoich kontaktów oraz jeden dzwonek dla wszystkich połączeń pochodzących z numerów spoza listy kontaktów. Czy można to zrobić za pomocą standardowego Androida 2.2, dystrybucji specyficznej dla producenta, czy aplikacji?


Musi być łatwy sposób, aby to zrobić w nowszym systemie Android .... prawda?
Eyal

Odpowiedzi:


3

Wśród wielu wymienionych funkcji, WhoIsIt twierdzi, że ma wsparcie dla osobnego dzwonka i wzorca wibracji dla Nieznanych Dzwoniących.

Sprawdź, czy to pomoże.


Cóż, prawie działa: przez pierwszą sekundę lub dwie domyślny dzwonek jest odtwarzany, zanim WhoIsIt przełączy się na właściwy. Dzięki!
dpq,

1

Jeśli już korzystasz z Tasker, możesz sprawdzić, czy telefon sprawdza dostępność numeru połączenia przychodzącego na liście kontaktów. Jeśli nie jest dostępny, można ustawić specjalny dźwięk dzwonka.

Wyjaśniono to tutaj . Treść tego samego jest również odtwarzana tutaj:

Inny dzwonek dla nieznanych dzwoniących: brakowało mi starej funkcji telefonu z systemem Windows, w której miałem specjalny dzwonek dla nikogo NIE znajdującego się na mojej liście kontaktów, więc odtworzyłem go. Niestety, moja Galaxy S2 wydaje się mieć wiele dziwactw dotyczących sposobu, w jaki obsługuje pierścień połączeń przychodzących, więc ta para profili jest bardziej złożona niż w innym przypadku. Ponadto w telefonie słyszę jednocześnie zarówno mój domyślny dzwonek, jak i dzwonek „nieznanego dzwoniącego” (pomimo ustawienia głośności dzwonka na 0 w zadaniu, nadal głośno dzwoni).

W każdym razie, aby z niego skorzystać, musisz zmodyfikować zadanie „Nieznany dzwonek”, tak aby „plik” w drugiej akcji wskazywał prawidłowy plik w twoim telefonie (moje wskazuje na mp3 cykady).

Profil „nieznane rozpoczęcie dzwoniącego” określa, że ​​gdy połączenia przychodzącego nie ma na liście kontaktów, aby rozpocząć odtwarzanie specjalnego pliku audio dzwonka i zatrzymać odtwarzanie (poprzez wywołanie zadania „nieznane zatrzymanie dzwonka”) po zignorowaniu lub wybraniu połączenie Ponieważ na moim telefonie dźwięk był odtwarzany, gdy go odebrałem (z powodzeniem przestał grać, jeśli zignorowałem połączenie), dodałem drugi profil „zatrzymanie nieznanego dzwoniącego”, który faktycznie zatrzymuje odtwarzanie dzwonka, gdy jesteś w trakcie rozmowy (po wybraniu w górę).

Możesz go łatwo zmodyfikować, aby odtwarzał specjalny dzwonek w różnych okolicznościach, zmieniając kontekst profilu „nieznany początek dzwoniącego”. Obecnie ma dzwoniącego równego „! C: DOWOLNY” (nie równy żadnemu kontaktowi), ale możesz użyć wzorca takiego jak „077 * / Geoff *”, aby aktywować ten profil, jeśli numer dzwoniącego zaczyna się od 077 lub jest kontaktem których imiona zaczynają się na Geoff.


0

Chociaż nie do końca to, o co poprosił PO, dobrą obroną przed obecnym zalewem połączeń telemarketingowych jest ustawienie telefonu tak, aby dzwonił tylko dla numerów telefonów w kontaktach. Dla tych, którzy nie chcą tego robić na całym forum, możesz także dostosować, kiedy to ustawienie zostanie zastosowane.

Android 5.0 (Lollipop) pozwala ustawić to w Przerwach . Stuknij link „Połączenia / wiadomości z”, aby ograniczyć to tylko do osób na liście kontaktów. (Ustawienia => Dźwięk i powiadomienia => Przerwy => Połączenia / wiadomości od => Tylko kontakty )

Zrzut ekranu: Przerwy


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.