Jak naprawić „Nieprawidłowy numer IMEI” po przywróceniu ustawień fabrycznych?


14

Pytanie jest proste „Jak naprawić” Nieprawidłowy numer IMEI po przywróceniu ustawień fabrycznych? ”
Po przywróceniu ustawień fabrycznych mój telefon zaczyna wyświetlać „Nieprawidłowy numer IMEI” na obu gniazdach karty SIM i nie mogę zadzwonić ani zostać wezwany.

Telefon to A738 z systemem Android 2.2.1, a procesor to Media Tek MTK6516 416MH

Mam nadzieję, że ta informacja wystarczy.

** AKTUALIZACJA **

To jest telefon


Jaki telefon? Moim zdaniem znacznie ważniejszy niż procesor.
Mateusz

Telefon to A738 tutaj jest link chinabuye.com/…
T1000

Czy zainstalowałeś CoPilot na tym telefonie?
admintech

Tak, przed resetowaniem zainstalowałem CoPilot
T1000

Odpowiedzi:


7
 1. Zainstaluj aplikację Mobile MTK Engineering Mode . Działa to tylko na urządzeniach z chipsetem Mediatek.

  Ta aplikacja umożliwia uruchamianie konfiguracji zaawansowanej z menu trybu inżynierskiego telefonów MTK, zwanego także TRYBEM SERWISOWYM

  Prawdopodobnie będą też działać inne aplikacje, które mogą wyświetlać menu trybu inżynierskiego MTK.

 2. Jeśli nie możesz znaleźć lub nie znasz numeru IMEI swojego telefonu, zainstaluj aplikację Bb IMEI Generator, aby go wygenerować. Jeśli Twój telefon obsługuje podwójną kartę SIM, potrzebujesz dwóch numerów IMEI. Zanotuj wygenerowane IMEI przez Bb IMEI Generator.

 3. W aplikacji Mobile MTK Engineering Mode wybierz kolejno> Ustawienia MTK> Łączność> Informacje CDS> Informacje radiowe> Telefon 1.
 4. Na linii AT +:

  Wejdź AT +EGMR=1,7,"ENTER-IMEI-HERE", a następnie dotknij „Wyślij polecenie AT”. Jeśli masz telefon z dwiema kartami SIM, wprowadź, AT +EGMR=1,10,"ENTER-IMEI-HERE"a następnie dotknij ponownie opcji „Wyślij polecenie AT”. Uwaga: cytaty są uwzględnione. Po tym powinno być miejsce AT.

 5. Powinieneś otrzymać powiadomienie, że polecenia AT zostały wysłane. Uruchom ponownie urządzenie. Nie powinieneś teraz otrzymywać powiadomienia „Nieprawidłowy numer IMEI”.

1
To rozwiązanie działa nawet bez powiadomienia. Pamiętaj, że kopiowanie i wklejanie powoduje awarię mobilnego trybu inżynierskiego MTK.
amuliar

4

Znalazłem dobre rozwiązanie:

ZRÓB TO NA WŁASNE RYZYKO

 1. Potrzebuję zrootować telefon - używam z4root
 2. Zainstaluj Root.Explorer (w archiwum)
 3. Za pomocą Root Explorera musisz wymienić (być może będziesz musiał nacisnąć „Mount R / W” w prawym górnym rogu ekranu programu) .modem.img z archiwum do tej lokalizacji telefonu /etc/firmware/.modem.img (nie usuwaj starego pliku !!! zastąp go!)
 4. Ustaw uprawnienia dla pliku .modem.img na rw-r - r--
 5. Uruchom ponownie telefon i być może będzie OK, ale jeśli nie, przejdź do następnego kroku
 6. Informacje IMEI są przechowywane w / data / nvram / md / NVRAM / NVD_IMEI / MP0B_001 . Być może zmiana oryginalnego IMEI nie jest dobrym pomysłem, ponieważ jest to niezgodne z prawem, ale jeśli nie masz kopii tego pliku PRZED przywróceniem ustawień fabrycznych, możesz użyć tymczasowego pliku IMEI znajdującego się w archiwum.

Potrzebne archiwum z plikami


link do archiwum jest nieaktywny, proszę podać inny. dzięki

Ponownie przesyłam, teraz musi być w porządku.
T1000,

Ponieważ archiwum znajdowało się na MegaUpload, już go nie ma. Czy ktoś ma kopię, czy może ktoś przesłać ją do innej usługi udostępniania plików?
Cees Meijer

1
komentarz Mircea D .: Możesz również utworzyć własny nowy plik IMEI, jeśli masz kod z tyłu telefonu, za pomocą generatora IMEI. Aby uzyskać więcej informacji, zobacz ten przewodnik . // @MirceaD Możesz zamieścić to jako odpowiedź, w tym fragment połączonego przewodnika.
Izzy

Nvram utworzyłem przypadkowo za pomocą narzędzia. Mój IMEI również resetuje się teraz. Aby zachować swój IMEI, dlaczego muszę wymienić modem.img(4,89 MB) i na co wymienić? też to jest zamienione, po co potrzebne /data/nvram/md/NVRAM/NVD_IMEI/pliki? Tam mam MP0B_001120 bajtów ST6TA001412 bajtów ST6TB001412 bajtów i nie tylko MP0B_001. Mój chipset to MT6589T, telefon THL: W8S
matheszabi

3

Przed kontynuowaniem sprawdź przepisy swojego kraju dotyczące manipulowania IMEI. To może być nielegalne. Jednak odpowiedź ma przywrócić IMEI z powrotem do oryginału. Odpowiedź może działać na urządzeniach Mediatek mt65 {89,75,77,92,82}. Po prostu ma zastosowanie na wielu urządzeniach Mediatek.

W mojej sytuacji T1000'sodpowiedź nie działała na moim urządzeniu Micromax A110q Canvas 2 Plus . Użyłem tego filmu ( kopii zapasowej ) na YouTube, który najpierw formatuje, a następnie flashuje urządzenie.

Jeśli masz telefon MTK, który ma nieprawidłowy numer IMEI po przywróceniu ustawień fabrycznych z nandroid, pamięć NV-RAM jest uszkodzona i NIE MOŻESZ tego naprawić za pomocą WIELE narzędzi naprawczych IMEI w Internecie. POTRZEBUJESZ sformatować NV-RAM i sflashować obraz stockowy! NIE marnuj swojego czasu na narzędzia IMEI!

Następnie możesz przywrócić oryginalną kopię zapasową NANDROID i znów być w drodze! ( Źródło )

Pamiętaj, aby zrobić kopię zapasową wszystkiego, co uważasz za ważne dla Ciebie.


Metoda nr 1

Procedura :

 1. Pobierz pamięć ROM opartą na rozproszeniu (preferowana pamięć ROM) na swoje urządzenie. Google dla takich szczegółów, jak nazwa modelu urządzenia, mikroukład itp. Możesz również spojrzeć na tę kolekcję wymienioną na Androidxda.
 2. Pobierz sterowniki ADB dla swojego urządzenia, zainstaluj je i sprawdź, czy urządzenie jest wykrywane. Możesz Google dla nich, jak krok 1.
 3. Wyodrębnij pliki z pobranej pamięci ROM i poszukaj pliku rozproszonego.
 4. Pobierz najnowsze narzędzie SP-Flash i postępuj zgodnie z instrukcją użytkowania z wyżej wymienionego wideo (przy użyciu starej wersji narzędzia) lub stąd .
 5. Wyodrębnij to narzędzie, poszukaj Flash_tool.exe i uruchom go Right-click -> Run as Administrator.
 6. Po uruchomieniu interfejsu kliknij Scatter-Loadingprzycisk i znajdź tam plik rozproszenia.
 7. Jeśli masz niestandardowe odzyskiwanie zainstalowane i nie chcesz go zastępować, odznacz je i sprawdź pozostałe wymienione opcje (partycje). Lepiej odznaczyć odzyskiwanie na wypadek, gdyby narzędzie się nie powiodło.
 8. Kliknij Formatopcję. Pod Auto Format Flashkontrola Format whole flash except bootloaderi odznacz odpoczynek ( 0: 57/1: 57 ). Upewnij się, że Validationjest zaznaczone.
 9. Naciśnij, Format/OKa następnie podłącz telefon kablem USB do komputera, wyjmij i podłącz baterię, ale nie włączaj jej ręcznie. Konieczne może być naciśnięcie przycisku Vol. Uplub Vol. Down, aby komputer mógł wykryć telefon.
 10. Narzędzie sformatuje partycje i wyświetli zielony pierścień jako sukces.
 11. Naciśnij Downloadprzycisk i ponownie włóż baterię.
 12. Zielony pierścień zostanie pokazany, jeśli dobrze błysnął.
 13. Zamknij narzędzie, odłącz telefon, uruchom i uruchom system Android. Sprawdź teraz IMEI.

(Źródło wideo na YouTube i przewodnik po Androidxda ).


Metoda nr 2

Możliwe, że nadal nie będziesz w stanie zobaczyć IMEI, ale odeszliśmy od problemu z nieprawidłowym IMEI. Jeśli problem nadal występuje, zakładam inny problem z IMEI, a następnie rozważ rozwiązanie na YouTube tutaj ( kopia zapasowa ). Możesz także spojrzeć na to ( zapasowe ) rozwiązanie opublikowane przez tego samego przesyłającego.

To rozwiązanie wymaga Maui Meta 3G , bazowej pamięci ROM typu Scatter , sterowników CDC . Google, aby pobrać najnowszą wersję. Możesz zajrzeć do tego i tego filmu lub do przewodnika po tej procedurze. Niestety nie udało mi się znaleźć streszczenia Maui Meta 3G.

Procedura :

 1. Najpierw włącz debugowanie USB w telefonie. Aby to zrobić, przejdź do Settings -> Developeropcji i włącz w nim debugowanie USB. Jeśli nie znajdziesz opcji programisty w swoich ustawieniach, po prostu przejdź do Settings -> About phone. Tam możesz zobaczyć numer kompilacji. Dotknij go 7-8 razy, a teraz możesz uzyskać opcje programisty.

 2. Teraz zainstaluj narzędzie Maui META 3G, a następnie otwórz je po instalacji.

 3. Kliknij Options -> Connectsmartfon w tryb META.
 4. Następnie kliknij Reconnect.
 5. Teraz wyłącz urządzenie i podłącz je do komputera za pomocą kabla USB do transmisji danych.
 6. Urządzenie uruchomi się i pozostanie w logo rozruchowym (tryb META) i nie przejdzie obok niego (nie panikuj, to normalne).
 7. Gdy tylko komputer wykryje telefon komórkowy, rozpocznie wyszukiwanie sterowników.
 8. Jeśli nie uda się zainstalować żadnego sterownika, głównie sterownika CDC, musisz go zainstalować ręcznie (ten sterownik jest obowiązkowy i bez niego narzędzie Maui nie wykryje twojego urządzenia). Zeskocz do następnego punktu, aby dowiedzieć się, jak zainstalować sterowniki CDC. W systemie Windows 7 i nowszym upewnij się, że masz wyłączoną weryfikację podpisu cyfrowego . Możesz Google dowiedzieć się, jak wyłączyć weryfikację podpisu cyfrowego .
 9. Idź do Control panel -> Device manager, zlokalizuj CDC… (Opcja CDC… będzie wyświetlana do momentu podłączenia urządzenia w trybie META, zniknie po odłączeniu). Znajdź CDC na liście menedżerów urządzeń i kliknij go prawym przyciskiem myszy. Teraz wybierz update driver software -> Browse my computer driver software -> then browse Android_Gadget_CDC_driver.inf through browse option -> Click next to install driver -> Choose install it anyway -> done.
 10. Po pomyślnej instalacji sterowników narzędzie Maui wykryje twoje urządzenie.
 11. Zamknij wyskakujące okno informacyjne, a następnie wybierz pobieranie IMEI z menu rozwijanego tuż pod paskiem menu narzędzia Maui.
 12. Główna aplikacja .
 13. Po kliknięciu Pobierz IMEI pojawi się okno podobne do poniższego.
 14. vlcsnap-2014-11-21-00h20m20s28 .
 15. Kliknij Zmień plik bazy danych NVRAM i załaduj plik bazy danych pamięci ROM urządzenia. (Ten plik będzie dostępny w pamięci ROM na flashowanym urządzeniu SP Tool. Nie używaj żadnego innego pliku bazy danych urządzenia i używaj tylko pliku urządzenia).
 16. Po pomyślnym załadowaniu pliku bazy danych NVRAM wprowadź teraz swój numer IMEI (SIM_1) i naciśnij Downloadflash. Powtórz ten sam proces dla SIM_2.
 17. Teraz z powodzeniem sflashowałeś IMEI na swoim telefonie i możesz zamknąć narzędzie.
 18. Odłącz urządzenie od komputera, wyjmij baterię i włóż ją ponownie.
 19. Teraz włącz urządzenie i GOTOWE ... !! Teraz utracisz utracony IMEI na stałe. [Więcej informacji: tutaj ( kopia zapasowa ) na YouTube]

( Źródło )


Informacje o narzędziu SP Flash

Narzędzie Smart Phone Flash Tool (SP Flash Tool) umożliwia flashowanie dowolnego Roma giełdowego lub dowolnego niestandardowego na smartfonie z Androidem.


Uwaga : zapewniłem kopię zapasową każdego filmu na YouTube, jeśli nie można w jakiś sposób uzyskać dostępu do oryginału. Metoda 1 jest przeze mnie testowana. Metoda 2 jest testowana tylko z wideo. Procedurę dotyczącą metody nr 2 wymieniono w celu cytowania i udzielania odpowiedzi.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.