Czy Android może odróżnić słuchawki od zestawu słuchawkowego?


10

Niezależnie od tego, czy podłączę słuchawki lub słuchawki (bez mikrofonu), na pasku powiadomień pojawia się ikona zestawu słuchawkowego.

Spodziewałbym się, że Android użyje wbudowanego mikrofonu w przypadku podłączenia zwykłych słuchawek, więc nie muszę odłączać telefonów, gdy ktoś dzwoni.

Czy istnieje aplikacja lub widżet do ręcznego przełączania między trybem słuchawek a zestawem słuchawkowym?

Mam HTC Desire z CyanogenMod 7, więc nie jestem pewien, czy jest to problem z CM7 lub Androidem w ogóle.


1
FWIW, słuchawki będą również wyświetlać ikonę zestawu słuchawkowego na pasku stanu, ale myślę, że mój mikrofon jest nadal aktywny. Ostatnio nie próbowałem dzwonić, ale nadal mogę korzystać z wyszukiwania głosowego i czegokolwiek ze podłączonymi słuchawkami.
eldarerathis

Mam CM6.2.1 zainstalowaną na moim Droidie i pojawia się ikona zestawu słuchawkowego na pasku stanu, kiedy podłączam telefon do adaptera kasety (kaseta z taśmą wychodzi z wtyczki 1/8 ") w samochodzie. Zdecydowanie nie ma mikrofonu na tym sprzęcie
nowy użytkownik

Odpowiedzi:


4

Możesz to zobaczyć w dokumentacji dla programistów Androida, ale aplikacja zdecydowanie może stwierdzić, czy urządzenie przewodowe podłączone do gniazda audio ma mikrofon, czy nie. Powiem wam, że te informacje nie zawsze są dokładne i spójne na różnych urządzeniach, jak doświadczyłem z moją własną aplikacją Hearing Saver. Czasami różne telefony wysyłają różne kody dla tego konkretnego fragmentu informacji, więc jeśli masz problemy z niektórymi aplikacjami, które nie rozpoznają twojego zestawu słuchawkowego, skontaktowałbym się z twórcą tej aplikacji.


Dzięki za link. Przeprowadziłem kilka testów ze słuchawkami, zestawem słuchawkowym i przedłużaczem z wbudowanym mikrofonem i jestem teraz pewien, że wewnętrzny mikrofon zestawu słuchawkowego zostanie wyłączony dopiero po podłączeniu odpowiedniego zestawu słuchawkowego (złącze TRRS). Zaakceptuję twoją odpowiedź, ponieważ dowodzi to, że Android rzeczywiście może decydować między słuchawkami a zestawem słuchawkowym.
ischeriad

2

To jest Droid z systemem CM 6.1.2.

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Wydaje się, że nie ma znaczącej różnicy między zestawem słuchawkowym a słuchawkami poza wskaźnikiem przewodowym a bezprzewodowym.


Dziękuję za zrzuty ekranu. Mam stereofoniczne słuchawki Bluetooth bez mikrofonu i muszę sprawdzić, jak się zachowują. Twoja odpowiedź pokazuje, że ikonom nie można zaufać, Android zdecydowanie powinien wprowadzić osobną ikonę słuchawek. Wierzę, że stary telefon z funkcją Sony Ericsson, który posiadałem, mógłby to zrobić, więc byłem zirytowany.
ischeriad
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.