Co to jest folder o nazwie „d1o1m0o7b1i1le”? Czy to jest wirus?


10

Znalazłem katalog na karcie SD mojego Nexusa 5 o nazwie, .d1o1m0o7b1i1lektórego zdecydowanie nie było w zeszłym tygodniu. Zawiera on katalog o nazwie dont_remove, która zawiera pęczek kolejne katalogi z losowymi nazwami, każda zawierająca foldery .image, .thumboraz .video, wszystkie puste.

zrzut ekranu

Nie zainstalowałem nic nowego, o czym wiem, a ten katalog jest po prostu szkicowy, więc martwię się, że może to być wirus, ale nie znalazłem wielu innych odniesień do niego w Internecie. XDA nie ma nic, ale Google pokazuje dwa wyniki Pastebin 1 2 , które wyglądają jak proces wysypisk. I nie robi podstawowe rozwój ostatnio, ale myślę, że nie będzie więcej odniesień do niego, jakby był częścią systemu Android.

Właśnie pobrałem aplikację Avast Mobile i zeskanowałem wszystko, ale wydaje się, że nie pojawiło się nic poza kilkoma ustawieniami.

Korzystam z wersji dla programistów Androida L, zrootowanej, więc na moim urządzeniu jest zdecydowanie więcej możliwości niż na kompromis.

Ktoś wie, jaki wirus mógłbym mieć, a jeśli tak, to w jaki sposób mogę się go pozbyć lub czy jest to coś normalnego, co powinienem zignorować?

Odpowiedzi:


12

Folder jest tworzony przez (co najmniej 1) aplikacje opracowane przez DoMobile Lab . Jako wskazówka, gdy usuwasz wszystkie numery z nazwy folderu, pisze /.domobile.

Jako dowód, po zainstalowaniu AppLock i uruchomienie go, nie będzie /domobilei /.d1o1m0o7b1i1lefoldery w folderze głównym karty SD.

Nie sądzę, że jest to wirus i może być bardzo ważne, aby aplikacje DoMobile działały poprawnie.


4

Jest to folder tworzony przez AppLock po jego najnowszym wydaniu 13 października 2014 r. Miałem ten folder na karcie SD. Usunąłem ten folder i wrócił. Następnie, gdy usunąłem AppLock, folder nie wrócił.

Zainstalowałem AppLock z kopii zapasowej, a folder nadal nie został utworzony. Ale po zaktualizowaniu aplikacji folder został utworzony ponownie, więc myślę, że zmienili sposób działania swoich aplikacji. Więc nie usuwaj go. Ważne jest, aby aplikacja działała poprawnie.

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.