Zrootował telefon i zainstalował cyjanogenmod. Jak odzyskać interfejs użytkownika Sense?


12

Mam zakupiony telefon HTC Desire z interfejsem Sense. Zrootowałem go i zainstalowałem Cyanogenmod. Czy w każdym razie mogę odzyskać interfejs użytkownika Sense? Nie mam nic przeciwko usuwaniu Cyanogenmod.

Odpowiedzi:


15

Będziesz musiał zainstalować ROM oparty na Sense. CyanogenMod to w zasadzie zindywidualizowana kompilacja kodu Android Open Source Project (AOSP), który jest wydawany przez Google w formie źródłowej. Używają tylko komponentów open source, a Sense to zastrzeżony interfejs użytkownika z zamkniętym kodem źródłowym stworzony przez HTC.

Instalacja ROM z Sense jest jednak bardzo łatwa. Procedura będzie przypominała flashowanie CM - uruchom do odzyskiwania i flashuj plik .zip z ROM-em, który chcesz (alternatywnie, zainstaluj za pomocą ROM Managera , cokolwiek wolisz).

Istnieją niestandardowe ROM-y Sense, a także „zapasowe” zrootowane ROM-y unoszące się wokół. Płyty XDA mają po kilka sztuk. Możesz znaleźć zrootowaną pamięć ROM tutaj , jeśli chcesz wrócić do oryginalnego systemu dostarczonego przez HTC (ale zachowując root).

Edycja: Odpowiedziałem na to przy założeniu, że nie masz kopii zapasowych do pracy, ale jeśli użyłeś ClockworkMod do utworzenia kopii zapasowej systemu przed zainstalowaniem CM7 (co jest wysoce zalecane dla wszystkich przyszłych czytelników!), Możesz to przywrócić kopie zapasowe i ... cóż, wróć tam, gdzie byłeś na zrootowanym systemie. W końcu o to chodzi w kopii zapasowej!


Próbowałem tego, co powiedziałeś. Działa ładnie, z wyjątkiem tego, że nie mogę połączyć się z Internetem za pomocą mojego abonamentu 3G. Czy muszę zrobić jeszcze jeden krok? Czy to ma coś wspólnego z Radiem?
huy,

Właściwie to dowiedziałem się dlaczego. Musiałem dodać poprawny APN.
huy
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.