Czy mogę przywrócić usuniętą witrynę do strony głównej wyszukiwania w Chrome?


12

Za każdym razem, gdy uruchamiam Chrome, pojawia się logo Google, pasek wyszukiwania i siatka ostatnio odwiedzanych witryn. To zdjęcie nie pochodzi z mojego telefonu, ale powinieneś pomyśleć:

wprowadź opis zdjęcia tutaj

Pewnego dnia przypadkowo usunąłem jedną z tych witryn, dotykając i przytrzymując pole oraz wybierając opcję „usuń”. Teraz nie mam pojęcia, jak go odzyskać na pierwszej stronie.

Mimo że odwiedzam tę stronę kilka razy dziennie, całkowicie odmawia ona ponownego wyświetlenia na tej stronie i nie mogę znaleźć żadnej opcji ani ustawienia w Chrome, aby ją tam umieścić.

Czy ktoś wie, w jaki sposób mogę ponownie usunąć wcześniej usuniętą witrynę na tej stronie?


To, co zadziałało, polegało na przejściu na dowolną stronę kilka razy bezpośrednio z paska w chrome (a nie przez wyszukiwanie) i pojawiło się dość szybko. Jest to jednak trochę nieprzewidywalne. Spróbuj i daj mi znać, czy to działa.
RossC

1
Niestety w ten sposób uzyskuję teraz dostęp do strony. Robię to od około tygodnia i wciąż nie widać żadnych oznak powrotu!
Richard

Ach! Tak, pomyślałem, że to byłoby nieprzewidywalne. Zrobię sobie poke i zobaczę. Chrom zsynchronizowałem na kilku urządzeniach, ale ten konkretny ekran robi swoje, jak się wydaje. Właśnie go zmęczyłem w nowym chrome, usunąłem wszystko z tego ekranu i poszedłem na tę stronę, a teraz jest na mojej liście. Dziwne.
RossC

Polecam przeglądarkę Dolphin, w której możesz dodawać linki do menu szybkiego wybierania, a także przenosić je
Itamar,

Odpowiedzi:


3

Wpis, który umieściłeś na zrzucie ekranu, jest miniaturą, a wpisy, które się tam pokazują, to najczęściej odwiedzane strony internetowe. W przypadku Chrome są one łącznie nazywane Najlepszymi witrynami .

W Top Siteskatalogu danych Chrome znajduje się plik w formacie SQLITE . Jego lokalizacja to /data/data/com.android.chrome/app_chrome/Default/.

Nie możesz uzyskać dostępu do tego pliku bez dostępu użytkownika root, nie możesz też wykonać kopii zapasowej Chrome dla niego za pomocą ADB, ponieważ Chrome nie zezwala na tworzenie kopii zapasowych.

Jeśli masz dostęp do tego pliku, po prostu wymuś zatrzymanie Chrome na Androida, pobierz plik na komputer i otwórz go w przeglądarce SQLITE, takiej jak DB Browser for SQLITE .

Wykonaj kopię zapasową Chrome, zanim przejdziesz do dalszych kroków .

Wpisy są zapisywane w tabeli thumbnails. Są bardzo łatwe do zrozumienia i edycji, więc nie jest wymagana żadna wersja demo.

Dodałem bieżącą stronę jako pierwszy wpis, wcisnąłem plik z powrotem do jego lokalizacji, uruchomiłem Chrome i oto on:

(Kliknij obraz, aby powiększyć; najedź, aby poznać szczegóły)

IMG: Kafelek nie jest obecnie obecny IMG: Kafelek pojawił się po mojej edycji

Jest to dla mnie bez znaczenia, ponieważ w ogóle nie używam tej funkcji, nawet nie używam Chrome! Ale przypuszczam, że należy wprowadzić tę koncepcję, aby wiedzieć, co powoduje, że witryny się tam wyświetlają oraz jak je sprowadzić lub usunąć. W związku z tym ta odpowiedź powinna być dobra.

Twoje zdrowie!


0

Och, zdarza się to dużo czasu i nie jest czymś, o co powinieneś się martwić.

Chrome wyświetla te strony na podstawie aktywności, którą wykonujesz na tej stronie (o ile ją rozumiem). Więc po prostu używaj go, aż pojawi się ponownie. Dodaj do zakładek również. To też pomoże.

I jeszcze jedno: mniej aktywne strony są przesuwane w dół, raz zastępowane przez bardziej aktywne. A starsze raz zostaną wypchnięte z siatki, dopóki jej nie zobaczysz, ale to nie znaczy, że zostaną usunięte. Jeśli usuniesz ostatni raz, stary raz pojawi się ponownie w tej samej kolejności.

Więc może twoja strona wciąż znajduje się w siatce, ale została wypchnięta. Spróbuj usunąć kilka razy później i sprawdź, czy je odzyskasz.

Ale jedynym rozwiązaniem tego problemu jest bycie bardziej aktywnym na tej stronie niż na innych. Im bardziej aktywnie, tym lepiej.

A niekonwencjonalna alternatywa napisałaby program, który wykonałby tę pracę za ciebie.

Mam nadzieję że to pomoże


7
9 miesięcy później i nadal nie pojawia się ponownie, mimo że jest nie tylko najpopularniejszą stroną, którą odwiedzam, ale odwiedzam ją 2-3 razy dziennie. W rezultacie nie jestem przekonany, że „być bardziej aktywnym na tej stronie” to rozwiązanie.
Richard

1
Gdy coś stąd usuniesz, blokuje to ponowne pojawienie się.
Oli

Richard ma rację. Nie pojawi się ponownie nawet po wyczyszczeniu danych aplikacji. Pojawi się tylko wtedy, gdy najpierw otworzysz żądaną witrynę, a następnie usuniesz wszystkie witryny z listy: następnie zostanie dodana ostatnia aktywna karta (jedyna witryna).
andreszs
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.