Jak zaimportować wszystkie kontakty z karty SIM do telefonu z Androidem?


11

Moja mama ma HTC Wildfire z Androidem 2.2.

Teraz chcę zaimportować wszystkie kontakty z jej starej karty SIM do telefonu. Zrobiłem to i to działało. Następnie przełączyłem się na nową kartę SIM, a teraz, kiedy uruchamiam telefon, kontakty zniknęły.

Jak mogę zaimportować kontakty ze starej karty SIM na telefon z Androidem? To naprawdę denerwujący problem.1
@Daniel: ja nie chce przenieść swoje kontakty do Google.
Jonas

Odpowiedzi:


8

Dwa pytania:

  1. Czy na pewno kontakty z karty SIM zostały naprawdę zaimportowane lub tylko wyświetlone.
  2. Czy opcja pokazuje kontakty telefoniczne zaznaczone po zmianie karty SIM.

Jeśli przejdziesz do Kontaktów, naciśnij Menu -> Import / Eksport -> Importuj z karty SIM.

Kontakty SIM należy zaimportować do telefonu i tam pozostać. Wówczas wystarczy tylko wyświetlić kontakty telefoniczne.


Zrobiłem dokładnie to Menu > Import/Export > Import from SIM cardi zadziałało. Ale wszystkie kontakty zostały usunięte po zmianie karty SIM.
Jonas

Dodatkowa wskazówka: jeśli podmieniłeś karty SIM, gdy telefon był włączony, aplikacja Kontakty wyświetli kontakty SIM z dowolnej karty SIM w telefonie po ponownym uruchomieniu, ale nie będzie „importowania z karty SIM” ”w menu. Musisz ponownie uruchomić komputer, aby odzyskać tę opcję.
Andy,

3

Wykonaj następujące kroki:

  1. Otwórz kontakty. Możesz to zrobić za pomocą skrótu kontaktów w szufladzie aplikacji lub na ekranie głównym lub za pomocą karty kontaktów w telefonie.

  2. Naciśnij przycisk Menu.

  3. Wybierz Importuj / eksportuj.

  4. Wybierz Eksportuj z karty SIM.

  5. Kliknij Wybierz wszystko lub ręcznie zaznacz każdy kontakt, który chcesz skopiować do telefonu.

  6. Możesz zostać zapytany, gdzie skopiować kontakty; wybierz odpowiednią opcję.

Kopiowanie ponad kilkuset kontaktów zajmuje nie więcej niż sekundę lub dwie, więc skończysz w czasie krótszym niż czas wysłania sobie tylko jednego SMS-a.


1

Znalazłem fabrycznie zainstalowaną aplikację w HTC Wildfire Transfer Data, która przenosiła wszystkie kontakty i SMS-y ze starego telefonu SonyEricsson, dokładnie tego potrzebowałem.


0

Jeśli podobnie jak większość osób używasz konta Google na telefonie z Androidem, zaimportuj kontakty do konta Google, będą one dostępne na każdym przyszłym telefonie z Androidem, gdy tylko się zalogujesz.


0

Możesz skopiować wszystkie kontakty z karty SIM do HTC Wildfire S. Zaimportuj je jako kontakty telefoniczne, kontakty Google lub kontakty Exchange ActiveSync, jeśli masz skonfigurowane odpowiednie konta. Na ekranie głównym stuknij> Ludzie. Na karcie Wszystkie naciśnij, a następnie stuknij Import / Eksport> Importuj z karty SIM. Jeśli masz skonfigurowane konta Google lub Exchange ActiveSync w telefonie HTC Wildfire S, wybierz typ importowanych kontaktów. Wykonaj jedną z następujących czynności: Stuknij jeden lub więcej kontaktów SIM, które chcesz zaimportować. Aby zaimportować wszystkie kontakty, naciśnij, a następnie stuknij Wybierz wszystko. Stuknij Zapisz.


1) Czy to nie to samo, co opisuje ta odpowiedź ? 2) OP odnosiło się do „oryginalnego Wildfire” (bez „S”);)
Izzy
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.