Dobry pomysł, aby przenieść wszystkie numery telefonów z karty SIM do kontaktów Google?


13

Jestem nowy w całej sprawie smartfonów. Obecnie wszystkie moje kontakty telefoniczne znajdują się na mojej karcie SIM. Podejrzewam, że sensowne jest przeniesienie wszystkich moich numerów telefonów z karty SIM do moich kontaktów Google (tj. Dodanie numerów do istniejących kontaktów Google, które głównie zawierają tylko adresy e-mail). Korzyści byłyby następujące: (a) koniec duplikatów kontaktów na mojej liście, (b) automatyczne tworzenie kopii zapasowych numerów telefonów mojego kontaktu.

Czy jest coś, o czym powinienem wiedzieć, zanim podejmę ten wysiłek? Czy będą jakieś skutki uboczne przepływu pracy? (poza tym, że nie mam już moich kontaktów na karcie SIM)

Edycja: właśnie przesłałem wszystko. W rzeczywistości nie usunąłem kontaktów z karty SIM, po prostu ukryłem je za pomocą ustawień kontaktów. Więc jeśli kiedykolwiek będę musiał użyć mojego starego telefonu jako kopii zapasowej, będę tam miał większość moich numerów telefonów

Odpowiedzi:


17

Nie zamierzam odpowiadać, czy to dobry pomysł, czy nie - musisz to rozwiązać samemu :).

Przechowywanie kontaktów w Kontaktach Google wyeliminuje wszelkie duplikaty (przynajmniej duplikaty, w których masz numer zapisany na karcie SIM i e-mail w Google, lub coś w tym rodzaju) i pozwoli ci zarządzać / synchronizować te kontakty z dowolnego miejsca, do którego masz dostęp Kontakty Google, jak komputer. Masz rację, że „utworzy kopię zapasową” twoich kontaktów, aby w przypadku zamiany telefonów lub nawet operatorów nie musiałaś się martwić o przyniesienie kontaktów, o ile posiadany telefon obsługuje Kontakty Google (internetowe lub aplikacyjne).

Utrzymywanie kontaktów na karcie SIM pozwala zachować je przed Google (jeśli martwisz się o prywatność), a jeśli masz inny telefon z kartą SIM, możesz je łatwo przenieść (pod warunkiem, że zachowasz tę samą kartę SIM).

Osobiście posiadanie moich kontaktów w Kontaktach Google było świetne. Łatwa synchronizacja, wykorzystuj zdjęcia z Picasy jako zdjęcia kontaktów, zarządzanie z komputera ... ale sam musisz zdecydować, które z nich jest „lepsze”.

Możesz zobaczyć tę odpowiedź, aby pomóc Ci przenieść kontakty z karty SIM do Kontaktów Google.


1
+1 - Prawie karna kopia odpowiedzi, którą właśnie napisałem, i binowałem, kiedy zobaczyłem twoją :)
Matt H

@Matt Wielkie umysły myślą podobnie :)
Daniel

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.