Jak mogę otworzyć pliki lokalne w domyślnej przeglądarce Androida?


31

Chcę otworzyć pliki lokalne, które są na mojej karcie SD w przeglądarce Androida. Jak mogę to osiągnąć?


2
Jest to dość zbliżone do duplikatu ... Otwórz plik HTML z karty SD
eldarerathis

Przepraszam, moje wyszukiwanie tego nie złapało. Tak, jest dość blisko - chociaż proszę o więcej niż tylko pliki HTML.
Daniel

Prawdopodobnie nie głosowałbym za zamknięciem tego (gdybym miał 3k), ale teraz drugi pojawia się w obszarze „Połączony”. Myślę, że mógłbym wrócić i zostawić komentarz na temat drugiego, aby użytkownicy mogli uzyskać linki w obie strony. Wydaje się, że trafiają do bardzo różnych wyszukiwanych haseł. Edycja : Hm, sekcja „Połączone” już łączy obie strony, ale dodam komentarz do starej, ponieważ byłby bardziej widoczny ...
eldarerathis 15.04.11

Odpowiedzi:


20

Aby wyświetlić lokalne pliki na karcie SD w domyślnej przeglądarce Androida, wystarczy wprowadzić, file://sdcard/a następnie ścieżkę do pliku, który chcesz wyświetlić. Na przykład, jeśli masz plik xml o nazwie „osoba” w folderze o nazwie „xmlfiles”, wyglądałby on file://sdcard/xmlfiles/person.xmlna pasku adresu. Możesz utworzyć zakładki do oglądanego pliku, ale jeśli spróbujesz utworzyć skrót do tej zakładki lub użyć widżetu zakładek (przynajmniej HTC), nie będą one działać i mogą powodować błąd „Połączony program nie jest już zainstalowany na Twoim telefonie". Zakładki będą działać, jeśli zostaną otwarte z poziomu przeglądarki.

Do tej pory sprawdziłem, że przeglądarka może otwierać / renderować te pliki: xml, html files (htm) i pliki obrazów

Nie można otworzyć plików pdf.

Zgodnie z tym komentarzem działa na Androidzie 2.1 i nowszych


Nie działa to dla mnie w przypadku katalogów (więc mogę przeglądać system plików zamiast dużo pisać): „Nie można załadować strony internetowej pod adresem file: // sdcard / download jako: To katalog”. Czy można to w jakiś sposób sprawić, by działało?
nealmcb,

jakiej ścieżki należy użyć do pamięci wewnętrznej?
Fedor Steeman

4

Znalazłem rozwiązanie problemu z lokalną przeglądarką plików na moim tablecie Xoom

Próbowałem otworzyć plik lokalny w Operze, wpisując file: ///mnt/sdcard/Documents/blabla.html. Opera zmieniła adres w pliku: // localhost / mnt / Documents ... Za pomocą składni localhost w przeglądarce Androida otworzył plik lokalny.


2

Odpowiedź już tu jest, ale dodaję moje 2 centy. Używam Galaxy Tab S 10.5 i dla mnie „plik: // localhost / sdcard” działa w przeglądarce Chrome na Androidzie, która jest dostarczana z tym urządzeniem. Myślałem, że sdcard odnosi się do zewnętrznego urządzenia multimedialnego, które można podłączyć, ale okazuje się, że sdcard w tym URI odnosi się do wbudowanej pamięci urządzenia. Chciałem przetestować niektóre szkielety DIY (z JavaScript, XHTML i CSS) i działają one po włączeniu JavaScript dla Chrome.


0

Możesz przeglądać system plików za pomocą przeglądarki Firefox dla Androida


3
W przypadku, gdy ktoś chce tego spróbować, nie jest oczywiste, jak to zrobić, ponieważ wydaje się, że nie ma żadnej opcji lub przycisku, który by to zrobił. Jeśli wybierzesz pole adresu u góry okien i wpiszesz, file://a następnie naciśnij klawisz Enter, powinieneś zobaczyć listę plików, która pozwala przeglądać katalogi i klikać pliki, aby je wyświetlić.
GAThrawn

2
@GAThrawn „ERR_ACCESS_DENIED”
Spook

@Spook Myślałem, że to możliwe, że wszystko się zmieniło w ciągu 3 lat, odkąd napisałem ten komentarz, ale nie. Właśnie wypróbowałem to na moim Nexusie 5 (Android 4.4.4) i moim Xoomie (4.1.2), oba z Firefox 31, i działa w obu. Firefox zmienia „plik: //” na „plik: ///”, ale to jedyna różnica w stosunku do mojego powyższego komentarza.
GAThrawn

@GAThrawn Wydaje się, że jest to problem z urządzeniami Samsung Galaxy. Wypróbowałem na S4 i 10.1 2014 i uzyskałem te same wyniki :(
Spook
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.