Czy którekolwiek z programów do rootowania Androida jest open source?


10

Jako przykład post tutaj do rootowania LG G3:

http://www.reddit.com/r/LGG3/comments/2cdz0y/guide_rooting_roming_xposed/

Daje linki do postów w innych miejscach, aby pobrać pliki APK, które coś robią, a następnie pozwalają suna pracę, myślę:

Kikut: http://forum.xda-developers.com/lg-g3/orig-development/root-stump-root-lg-g3-sprint-verizon-t2850906/

PurpleDrake: http://forum.xda-developers.com/tmobile-lg-g3/development/root-twrp-root-twrp-tmo-lg-g3-t2821005

Czy są jakieś dodatkowe szczegóły na temat tego, co faktycznie robią te lub inne techniki rootowania? Czy któryś z nich jest oprogramowaniem typu open source?


2
Sądzę, że jest mało prawdopodobne (ale tylko zgaduję), że znajdziesz działającą metodę root, która jest open source, po prostu dlatego, że dałaby producentom OEM wystarczającą ilość informacji, aby naprawić lukę. Trzymanie go w pobliżu kamizelki pomaga zapewnić majsterkowiczom możliwość dalszego majsterkowania. Możliwe również, że metoda roota będzie miała wpływ na bezpieczeństwo i może zostać ujawniona prywatnie Google / OEM.
eldarerathis

1
Muszę sobie wyobrazić, że producenci OEM i Google mają zasoby, aby dokonać inżynierii wstecznej tych plików binarnych. Zastanawiam się, czy chodzi o odpowiedzialność, na którą narażeni są autorzy w wyniku naruszenia warunków TOS lub czegoś podobnego.
jordanpg

2
Jednak inżynieria wsteczna wciąż wymaga czasu, szczególnie jeśli kod jest dobrze zaciemniony. Opóźnienie nieuchronnej poprawki co najmniej powoduje, że potencjalni rooterzy wykorzystają exploita. Ponownie, głównie przypuszczenia, ale jest to powszechne w innych scenach modowania. Z tego powodu wyczyny Wii były często zaciemnione (częściowo).
eldarerathis

Odpowiedzi:


3

Walczyłem z tym samym problemem. Korzystanie z zamkniętego źródła od prywatnej firmy to ogromny błąd, jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie i prywatności. Open source, choć prawdopodobnie nie jest o wiele bezpieczniejszy, ma jedną zaletę w stosunku do zamkniętego źródła od prywatnej firmy: płatni programiści są kosztowni. Jaki jest ich motyw do płacenia za to ludziom? Pieniądze. Czy oprogramowanie root jest darmowe / tanie? Nie używaj tego. Z drugiej strony Open Source, choć nie jest całkowicie wolny od złośliwych dodatków, jest obsługiwany głównie przez programistów, którzy wspólnie chcą korzystać z oprogramowania, które pomagają tworzyć. Biorąc to pod uwagę, oto, co zebrałem.

Najbardziej aktywnie rozwijany jest ten facet, phhusson, który opublikował artykuł ( https://www.xda-developers.com/the-importance-of-open-source-in-root/ ) na ten temat w 2015 roku. Następnie zaczął to (wciąż aktywny) wątek ( https://forum.xda-developers.com/android/software-hacking/wip-selinux-capable-superuser-t3216394/page246 ) Oto repozytorium: https://github.com/phhusson/ super-bootimg

Oto kolejny https://github.com/android-rooting-tools

Oba są wciąż w fazie intensywnego rozwoju.


Również flashowanie Linuksa i uruchamianie Androida wewnątrz Androida poprzez sesję ssh staje się coraz bardziej prawdopodobne. Sprawdź: Jak uruchomić Debian lub Ubuntu GNU / Linux na Androidzie - whiteboard.ping.se/Android/Debian
Andrew

1
I PostmarketOS: Dążenie do 10-letniego cyklu życia smartfonów - ollieparanoid.github.io/post/postmarketOS
Andrew

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.