Czytnik PDF, który pamięta ostatnią stronę, na której byłeś?


18
  • Zwykle uzyskuję dostęp do plików PDF za pośrednictwem aplikacji DropBox na telefonie.
  • Za każdym razem, gdy otwieram ten sam plik PDF, zaczyna się on od strony 1.

Czy istnieje sposób, aby skonfigurować aplikację Android Adobe Reader do zapamiętywania ostatniej strony, na której byłem?

Jeśli nie, to czy istnieje inna aplikacja do odczytu plików PDF, która ma tę opcję?


Potrzebujesz formatu pdf? Lub możesz przekonwertować go na epub (abyś mógł korzystać z czytników na Androidzie - pamiętają ostatnią stronę, którą przeczytałeś podczas „zamykania” książki).
Edelcom

Problem polega na tym, że używasz aplikacji DropBox, która pobiera plik za każdym razem, gdy go otwierasz (do tymczasowej nazwy pliku), zamiast synchronizować pliki z wyprzedzeniem. Jeśli używasz czegoś takiego jak Dropsync ( play.google.com/store/apps/… ), zużyjesz więcej miejsca w telefonie, ale pliki będą lokalne, a po ponownym otwarciu będziesz w ten sam punkt w pliku.
Michael Kohne

Odpowiedzi:


10

Dropbox nie został zaprojektowany jako czytnik plików PDF, ale jest to aplikacja do przechowywania plików w dowolnym miejscu. Mam dla ciebie dwie świetne sugestie:

  • ezPDF Reader - to najlepsza aplikacja do odczytu plików PDF, jaką kiedykolwiek widziałem na Androida. Używam go za każdym razem, gdy muszę czytać dowolny plik PDF na moim telefonie Motorola.

  • Adobe Acrobat Reader - darmowa alternatywa dla ezPDF. Wykonane przez Adobe, co jest bardzo dobre, aby czytać pliki PDF również w podróży.

Oba przywrócą z miejsca, które opuściłeś


1
Korzystam z programu Adobe Reader, ale otwieram pliki PDF z aplikacji DropBox. Kiedy używam Adobe Reader w połączeniu z DropBox, nie zapamiętuje ostatniej strony. Czy to problem z DropBox?
Ken Burkhardt

@KenB Tak, aplikacja DropBox nie będzie działać z programem Adobe Reader. Sugeruję, aby pobrać plik PDF na urządzenie, a następnie otworzyć go za pomocą Eksploratora plików
Nathan Campos

Bardzo rozczarowany, głównym celem DropBox jest posiadanie dokumentu w chmurze i nie martwienie się o poszczególnych klientów. No cóż, dzięki za informację.
Ken Burkhardt

1
@ KenB: Dropbox przechowuje pliki pobrane do folderu dropbox na karcie SD.
Lie Ryan,

2
Adobe Reader nie pamięta ostatniej strony, na której byłeś.
Gerold Meisinger,

5

Aldiko to czytnik e-booków, który również odczytuje pliki PDF, pamiętaj, że ostatnia strona, na której byłeś, i na górze pozwala ci ustawić zakładki, coś, na co nie pozwala Adobe Reader i większość innych czytników, których wypróbowałem.

Zakładki są dla mnie obowiązkowe, więc wybrałem Aldiko.
0

Możesz wypróbować aplikację Adobe Reader .


Adobe Reader NIE przywróci Cię do poprzedniej strony. Korzystam z Androida 4.0 na tablecie, zawsze wraca do pierwszej strony. Również, o ile wiem, nie ma funkcji zakładek, Adobe jest szybki i dobrze znany, ale wersja na Androida nie jest tak dobra, jak inni konkurenci.
Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.