Po podłączeniu słuchawek ustaw dzwonek połączenia przychodzącego, aby odtwarzać przez głośnik


11

Używam telefonu do odtwarzania muzyki w pracy. Kiedy odchodzę od biurka, często zostawiam podłączone słuchawki. Jeśli ktoś zadzwoni na mój telefon, gdy słuchawki są podłączone, telefon zadzwoni, ale tylko przez słuchawki i ostatecznie nie uda mi się nawiązać połączenia. Chciałbym mieć możliwość ustawienia różnych dźwięków do odtwarzania przez różne wyjścia: mój odtwarzacz audio przez słuchawki i mój dzwonek przez głośnik. Przejrzałem ustawienia dźwięku i nie znalazłem wiele, co wydaje się niezwykle przydatne.

Czy są jakieś aplikacje, które obecnie to obsługują? Czy interfejs API Androida obsługuje nawet wiele celów wyjściowych audio?

Informacje o telefonie:

  • HTC Evo 4G (zrootowany)
  • FreshEvo 3.5.1 (oparty na Androidzie 2.2)

2
Wiem, że CyanogenMod daje ci taką możliwość, ale wyobrażam sobie, że jest on implementowany na poziomie systemu operacyjnego, a nie na poziomie aplikacji ...
eldarerathis

Używam stereofonicznego urządzenia Bluetooth A2DP podłączonego do mojego telefonu, a kiedy telefon dzwoni, pierwsza sekunda notatek faktycznie brzmi w telefonie, a następnie trwa przez bluetooth :-) To jest ortogonalne z twojego punktu, ale uznałem za interesujące, że ja chciałby to wyłączyć!
nik

Jestem w tej samej sytuacji: jakieś rozwiązania już?
Palantir

@Palantir CyanogenMod wydaje się obecnie najlepszym rozwiązaniem. Nie przełączyłem się, ponieważ coraz mniej słucham muzyki na telefonie, ale nadal chciałbym znaleźć bardziej wdzięczne rozwiązanie niż przełączanie ROM
Dave McClelland

1
Nie jestem pewien, czy to ci pomoże, ale wypracowany przeze mnie nawyk, który pomaga rozwiązać ten problem, polega na tym, że zawsze zatrzymuję muzykę, pociągając słuchawki. Zacząłem robić to na iPodzie w niewygodnych dniach i nadal to robiłem. Okazuje się, że w przypadku smartfonów pomaga to uniknąć takich sytuacji (a w iPodzie pomogło ci uniknąć rozładowania baterii z iPoda odtwarzającego muzykę przez całą noc).
pzkpfw

Odpowiedzi:2

Jestem autorem aplikacji o nazwie SoundAbout, która ma ustawienie tylko do tego celu. Jest to szybka aplikacja z jednym ekranem do routingu audio.


Ale wydaje się, że niemożliwe jest wysłanie powiadomienia dźwiękowego SMS do głośnika, gdy słuchawki są podłączone?
Bjørn Otto Vasbotten

1

Miałem podobny problem w pracy. Skończyło się na włączeniu ustawienia „Wibracja” Settings/Sounds. Mój telefon uprzedzał wcześniej wszystkich w biurze (dlatego zacząłem używać słuchawek), ale przy tym ustawieniu telefon wibruje zarówno po otrzymaniu połączenia, jak i dzwonieniu w słuchawkach. Nie musiałem nikomu przeszkadzać, a kiedy zapomniałem o słuchawkach, wciąż mam połączenia!

Nie wiem, czy byłoby to dla Ciebie praktyczne, ale działało to dla mnie dobrze, więc pomyślałem, że podzielę się!


Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.