Jak wyłączyć ekran po podłączeniu ładowarki?


46

Kiedy podłączam ładowarkę do telefonu z wyłączonym ekranem, zawsze włącza on ekran ponownie. W nocy jest to trochę denerwujące. Czy można skonfigurować Androida tak, aby ekran pozostawał wyłączony, a ładowanie wskazywane jest tylko za pomocą diody LED ładowania? Mam HTC Desire.


W mojej samsung galaxy S jest ustawiony limit czasu dla ekranu w menu ustawień. Podczas ładowania musisz ustawić czas od nieskończonego do pewnego okresu.
Barfieldmv

1
W każdym razie dla mojego Droida po prostu stukam przycisk zasilania, aby wyłączyć ekran.
ale

Wydaje się, że to jedyne jak dotąd rozwiązanie.
VoY

1
Uraziła mnie ta ostatnia noc. Mój ekran jest wyłączony po minucie bezczynności. Jednak z jakiegoś powodu moja ładowarka ciągle się wysypywała iw dziennikach widzę, że ekran pojawił się 86 razy.
Michael,

6
@ AI E .: Za każdym razem, gdy podłączam telefon, chcę, aby ekran był wyłączony , a nie włączony . Oznacza to, że za każdym razem, gdy podłączam telefon, muszę „po prostu” dotknąć ekranu. Czasami mam także niestabilne połączenie USB, więc ładowanie włącza się i wyłącza; ekran następnie wraca, rozładowując baterię. (Tak jak powiedział Michael, stało się z nim.)
Jay Sullivan

Odpowiedzi:


8

SnooZy Charger (także w Sklepie Play ) zajmuje się tym. Darmowa aplikacja (jak w piwie i mowie ), która pozwala zarządzać zachowaniem podczas podłączania i odłączania ładowarki.

Nie wymaga żadnych uprawnień, ale wymaga nadania uprawnień administratora urządzenia. Zezwolenia te są używane wyłącznie do kontroli blokowania urządzenia, co można zweryfikować w kodzie źródłowym . Po szybkim przejrzeniu kodu źródłowego aplikacji wygląda zupełnie nieszkodliwie i łagodnie.

Jeśli aplikacja nie zachowuje się tak, jak chcesz, przejdź do Ustawień. Na przykład „Wyłącz ekran tylko po zablokowaniu” jest domyślnie włączony. Oznacza to, że aplikacja nie uruchomi się, jeśli masz opóźnienie blokady przycisku włączenia / wyłączenia lub inne powiązane ustawienia.

Działa idealnie dla mnie na podkładce do ładowania bezprzewodowego i za pomocą kabla micro-USB za pomocą urządzenia LG Nexus 4. Jestem bardzo usatysfakcjonowany.

Aktualizacja: Udokumentowałem tutaj dodatkowe problemy .


1
Niedźwiedzie są niebezpieczne, a nie wolne! Ale poważnie, ta aplikacja jest dość blisko. W rzeczywistości nie wyłącza ekranu, po prostu natychmiast go wyłącza. Jednym drobnym błędem wydaje się być to, że po odłączeniu telefonu ekran pozostaje wyłączony, ale przyciski włączają się i pozostają włączone.
Cerin

5
Nie powiedziałbym, że ta aplikacja zachowuje się „idealnie”, chociaż jest lepsza niż nic. Ekran nadal obraca się na , a następnie szybko odwraca się - oczywiście bardziej obejście niż naprawić. Irytujące jest to, że na moim telefonie nadal działa głupia „ikona USB u dołu, która przesuwa ekran w górę”, którą naprawdę chcę całkowicie wyłączyć.
Jay Sullivan

Korzystałem z tej aplikacji przez jakiś czas, ale ostatecznie ją odinstalowałem. Kiedyś włączałem ekran, kiedy go włączałem, a czasami dwa razy z rzędu, nie jestem pewien, kiedy i dlaczego, ale to było dość denerwujące. To, co robi, jest bardziej hack.
laurent

Jestem z Brazylii i nie mogę go zainstalować. Rozumiem: „Przepraszamy! Ta treść nie jest jeszcze dostępna w Twoim kraju. Pracujemy nad tym, aby jak najszybciej udostępnić treści, które kochasz. Więcej informacji wkrótce.” WTF. :(
MarcG,

7

Czy zdarzyło Ci się włączyć Settings > Application > Development > Stay Awake (screen will never sleep when charging)?


3
Jest to to samo, co odpowiedź Matta H. (teraz usunięta) ... Komentarze OP brzmiały: „Problemem nie jest to, że nie mogę wyłączyć ekranu. Chcę, żeby nie włączał się w pierwszej kolejności. Wydaje się, że to niemożliwe, niestety :-( ".
Mateusz

3

Nie jestem twórcą tej aplikacji , ale działa ona dla mnie (HTC Desire Z). Jednak nie przetestowałem tego jeszcze dobrze.


Widocznie jest to możliwe bez zmiany jądra. Zastanawiam się, jakie wywołanie API jest używane do zaimplementowania tego ...
Michael,

1

Myślę, że będziesz potrzebować niestandardowego jądra z usuniętą tą „funkcją”. Niestety nie znam żadnego.


3
To nie jest przydatna odpowiedź. Jeśli nie wiesz, nie przesyłaj odpowiedzi zawierającej tylko to. Poza tym, jak wspomnieli inni, i tak jest to całkowicie błędne ...
Cerin

1
@Cerin Obawiam się, że żadna inna odpowiedź nie działa na wielu urządzeniach i naprawdę wymagane jest niestandardowe jądro. Odpowiedź została zaakceptowana, więc proszę porozmawiać z PO o tym, jak jest ona nieprzydatna.
Mateusz

Ta odpowiedź jest rzeczywiście błędna. Wspomniana poniżej aplikacja SnooZy Charger działa dobrze, prawdopodobnie na większości telefonów i nie wymaga niestandardowego jądra.
laurent

1

O ile widzę, jedynym sposobem na zarchiwizowanie tego zachowania jest przejście z podstawowego Androida na CyanogenMod - który ma tę wbudowaną funkcję (w menu „Wyświetlacz i światła” w preferencjach wyłącz opcję „Obudź przy wtyczce”)

Szukam również rozwiązania na standardowym Androidzie, ale wygląda na to, że to jedyny sposób. Szkoda, że ​​trzeba zmienić ROM tylko dla tej funkcji ...


1

Istnieje aplikacja mitskiP o nazwie Screen Stay Off . Używam go od roku i działa dobrze. Moją jedyną krytyką jest to, że ekran włącza się na krótko, a następnie wyłącza.


0

Jedyny sposób, jaki widzę, to flashowanie CyanogenMod - jest to domyślna funkcja. Nie wiem jednak, czy jest to dostępne dla HTC Desire.


0

Miałem podobny problem i naprawiłem go, włączając najpierw „tryb programisty”, a następnie odznaczając „Nie śpij” w Ustawieniach / Opcjach programisty. Włącz tryb programisty, przechodząc do Ustawienia / Informacje o urządzeniu, a następnie dotknij / dotknij „Numer kompilacji” siedem (7) razy. Po włączeniu trybu programisty przejdź do Ustawienia / Opcje programisty i odznacz „Nie zasypiaj”. To rozwiązało problem dla mnie. Pamiętaj, że każdy telefon z Androidem różni się nieco pod tym, gdzie znajduje się „Informacje o urządzeniu”, ale znajduje się w sekcji Ustawienia. Przejdź tam i stuknij siedem razy „Numer kompilacji”, aby włączyć tryb programisty.


2
Zachowaj czujność utrzymuje ekran cały czas i nie jest domyślnie włączony.
Kyle Strand

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.