Wysoka utrata pakietów WiFi w sieci domowej


22

Mam zadziwiający problem, który próbowałem rozwiązać przez ostatnie kilka tygodni. Jestem nowy na Androida i niedawno kupiłem Huawei Ideos X5 (Android 2.2.1). Nie znalazłem nikogo, kto miałby ten problem.

Problem:

Mój telefon z Androidem będzie mógł połączyć się z moją siecią bezprzewodową, uzyskać adres IP z mojego serwera DHCP, ale próba połączenia się z czymkolwiek przez sieć nie będzie działać. Chociaż czasami będzie działać (tzn. Niektóre dane przejdą).

Debugowanie:

Mój telefon z Androidem może łączyć się i korzystać z innych sieci bezprzewodowych, chociaż próbowałem tylko dwóch (na uniwersytecie i u znajomego). Oznaczałoby to, że mój telefon nie jest uszkodzony.

Po dokładniejszym zbadaniu za pomocą aplikacji emulatora terminali, gdy pinguję mój serwer, otrzymam współczynnik utraty pakietów wynoszący 80%. To oczywiście uniemożliwia korzystanie z sieci bezprzewodowej, ale oznacza, że ​​niektóre pakiety przechodzą (nawet do Internetu), więc nie jest to problem z DNS.

Mój laptop może bezproblemowo łączyć się z siecią bezprzewodową i korzystać z niej (w rzeczywistości może pobierać z Internetu z prędkością 18 Mb / s i przesyłać z prędkością 10 Mb / s przy użyciu 802.11g, co, jak sądzę, jest dobre). Mój bezprzewodowy adapter USB również dobrze z nim współpracuje. Jeden z telefonów z systemem Android mojego przyjaciela (LG Optimus One) i iPod współpracuje również z moją siecią bezprzewodową, a co najdziwniejsze, telefon innego znajomego z systemem Android, który ma ten sam model (Huawei Ideos X5), współpracuje z moją siecią bezprzewodową. Oznaczałoby to, że mój punkt dostępu nie jest uszkodzony.

W mojej okolicy jest mnóstwo sieci bezprzewodowych. Mój telefon widzi 21, w tym mój własny. Nie mam pojęcia, czy to może na coś wpłynąć. Nie mogę wypróbować żadnego z nich, ponieważ są one chronione.

Warto wspomnieć, że nie mam przeciętnej konfiguracji sieci bezprzewodowej. Mam serwer (komputer stacjonarny), na którym działa serwer DHCP i tak dalej. Dopiero niedawno dodałem sieć bezprzewodową do mojego mieszkania, kupując D-Link DIR-300 i flashując go za pomocą DD-WRT. Nie mam pojęcia, czy to działało z oryginalnym oprogramowaniem. Router działa jako punkt dostępu.

Próbowałem zmienić kanał, protokół (B, G, N), ustawienia zabezpieczeń z otwartego na szyfrowane (WPA2 AES) itp. W AP bezskutecznie.

Nawet jeśli telefon znajduje się zaledwie kilka centymetrów od AP, nadal będzie miał 80% utraty pakietów. DD-WRT zgłasza 92–98% siły sygnału. Myślę, że jest problem z oprogramowaniem / ustawieniami, a nie ze sprzętem.

Oczywiście próbowałem zresetować AP i telefon. Żaden nie pomógł. Wi-Fi telefonu z Androidem nie działa, gdy router korzysta z domyślnych ustawień fabrycznych lub ustawień AP. Niepokoi mnie jednak to, że niektóre wadliwe ustawienia mojej sieci bezprzewodowej są zapisane w telefonie i wygląda na to, że mogą być zsynchronizowane z moim kontem Google i być może nadal będą tam istnieć nawet po „zapomnieniu” mojej sieci bezprzewodowej lub zresetowaniu telefonu ( czy istnieje sposób, aby upewnić się, że wszystko zostało wyczyszczone?).

W tym momencie nie mam pomysłów. Mam nadzieję, że wystarczająco wyjaśniłem swoją sytuację. Czy masz jakies pomysły? Z góry dziękuję.


Edytować:

Zrobiłem kilka dalszych testów. Zresetujełem router DD-WRT jeszcze raz, aby zobaczyć, czy zadziała, i zgodnie z sugestią Ryana spróbuj go rozebrać do najbardziej podstawowej konfiguracji. Nie działało, nawet jeśli próbowałem tylko w trybie b / g. Co ciekawe, pierwsze dwie sekundy pingowania po zmianie trybu działają bez utraty pakietów, ale potem znów wrócą do zła.

Spróbowałem też czegoś, co według mnie nie zadziałałoby - przywrócenie oryginalnego oprogramowania. Ku mojemu zaskoczeniu zadziałało, a mój telefon nie utracił pakietów podczas pingowania. (I rzeczywiście brakowało że oryginalny firmware ma tryb AP support). Nadal jednak nie rozumiem, dlaczego nie działa w DD-WRT i byłbym bardzo zainteresowany wszelkimi możliwymi wyjaśnieniami.

Choć jestem uparta, mogę jutro spróbować ponownie przesłać flash do DD-WRT, aby sprawdzić, czy to działa (jeśli tak, to nie potrafię wyjaśnić, dlaczego! Obwinianie go za zły flash wydaje mi się naiwne).


1
dobrym pomysłem może być sprowadzenie wszystkiego do najprostszej możliwej konfiguracji, tj. użycie otwartego (niezaszyfrowanego) IEEE 802.11b / g; następnie dodaj szyfrowanie stamtąd. Upewnij się również, że tymczasowo wyłączyłeś sieć komórkową (2G / 3G), aby Twój ping testowy tam nie przeszedł. Co dzieje się, gdy pingujesz router / punkt dostępu przez jego adres IP, czy nadal masz straty pakietów?
Lie Ryan,

@Lie Ryan Dzięki za komentarz! Podczas pingowania używam wewnętrznych adresów IP (192.168.1.1), więc ruch nie może obrać żadnej innej trasy. Wypróbowałem Twoją sugestię i zaktualizowałem swój post.
Nömmik

Mogę mieć podobne problemy, jak opisałeś. Właśnie zadałem pytanie na ten temat.
Ilari Kajaste 17.09.11

Niestety nadal nie mam pojęcia, dlaczego miałem problem. Po zaktualizowaniu flashowanie z powrotem do oryginalnego oprogramowania naprawiło mój problem, który wskazywałby na problem z oprogramowaniem. Pytanie pochodzi z jakiego końca (lub obu)? Chcę powiedzieć, że mój telefon z Androidem, ponieważ router działał na wszystkich innych urządzeniach. Z drugiej strony mój telefon z
Androidem

Odpowiedzi:


3

Czy zeskanowałeś częstotliwości WLAN, aby zobaczyć, jak silny jest twój AP w stosunku do innych? Użyłem programu Android o nazwie Wifi Analyzer, który to robi; pokazuje widoczne AP i ich kanały oraz to, jak bardzo ich sygnał wycieka na inne kanały. Możesz także zobaczyć z tego siłę sygnału AP.

Telefon komórkowy często ma znacznie bardziej odporną antenę Wi-Fi niż laptop, tylko dlatego, że musi być mniejszy i lżejszy. Również orientacja urządzenia różni się bardziej.

Jeśli problemem jest siła sygnału lub inne sieci pokrywające się z Twoją, zmiana kanałów lub instalacja lepszej anteny może bardzo pomóc. W takim przypadku kieruję cię do strony siostrzanej .

I dla mnie twoja konfiguracja brzmi całkiem dziwacznie! Ja również używam domowego serwera Linux jako AP, z adapterami PCI-E i USB Wifi oraz hostapd.


1

Mam problemy podobne do problemów Nommika z moim Samsung Gio S5665. Idealnie łączyłby się z Wi-Fi w biurze, ale w domu: łączy się z doskonałą lub dobrą siłą sygnału, ale pingowanie routera zwykle nie daje odpowiedzi; sporadyczne losowe wybuchy pakietów zwrotnych przez 4–10 sekund; wyłączenie i ponowne włączenie Wi-Fi w moim telefonie powoduje 100% zwrot pakietu przez około 60-180 sekund, a następnie powrót do sporadycznych serii.

Wszystkie pozostałe urządzenia, w tym inne telefony, poprawnie łączą się z domową siecią Wi-Fi.

Co próbowałem:

Zmiana ochrony routera z WPA / WPA2 tylko na WPA, tylko WPA2, tylko WEP, brak. Bez różnicy. Szyfrowanie z TKIP na AES: Bez różnicy

Zmiana kanałów, pasmo boczne, moc, szybkość sygnału nawigacyjnego, krótko mówiąc, wszystko zmienne: bez różnicy lub gorzej.

Na telefonie: zmiana adresu IP na statyczny. Bez różnicy.

Rozwiązanie:

Flashowanie routera działało. Jestem teraz taka szczęśliwa! Uporządkowanie zajęło tygodnie.


1

Gdyby to właśnie teraz przy „fałszywym” AP skonfigurowanym na interfejsie trybu monitorowania z Airbase-ng, nie mogłem zrozumieć, dlaczego z DHCP lub statycznym IP nastąpiła utrata pakietów o 90% (z niewielkimi seriami łączności luźno podłączonymi do ekranu obudź się) ... ponowne uruchomienie telefonu i resetowanie Wi-Fi małej pomocy.

- potem, po wielu godzinach majstrowania, zamieniłem bezprzewodowy klucz RT2870 / RT3070 na USB na RTL8187, który również leżał w pobliżu. Naprawiono problem Bo0m, brak utraty pakietów, z włączonym ekranem lub bez niego, co do cholery. Raportowanie za pomocą SK17i Xperia Mini Pro na Androidzie 4.0.4 (kompilacja 4.1.B.0.431).

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.