Co to jest / system / bin / mediaserver na Androidzie i dlaczego jest on związany z procesorem?


9

Zauważyłem, że mój Motorola Droid, z uruchomionym rootem 2.2 Froyo, czasami zachowuje się powolnie. Uruchomiłem emulator terminala, uruchomiłem topi zauważyłem, że /system/bin/mediaserverzużywa około 90% mojego procesora.

Co robi ten program? Czy zabicie go jest bezpieczne? Jak mogę zapobiec spowolnieniu mojego telefonu w przyszłości?

Niektóre szybkie googlowanie ujawniło inne osoby z tym samym problemem, ale tak naprawdę nie ma żadnych odpowiedzi.

Odpowiedzi:


3

Serwer multimediów jest odpowiedzialny za indeksowanie obrazów, filmów i plików muzycznych na urządzeniu. Następnie jest on sprawdzany przez programy takie jak galeria multimediów lub odtwarzacz muzyki w celu przefiltrowania list niektórych typów multimediów.

Myślę, że po zabiciu zostałby ponownie uruchomiony dość szybko. Zakładam, że w jakiś sposób na karcie SD jest wiele opcji zapisu, a serwer multimediów będzie stale reindeksował pamięć masową. Ale nie znam na to rozwiązania.


1
Ok, dzięki. Zauważyłem to zachowanie po przeniesieniu kilku aplikacji z pamięci wewnętrznej na kartę SD, więc przypuszczam, że wszystkie te zapisy wyjaśniają, dlaczego mediaservertrochę oszalałem.

Co należy rozumieć przez „indeksowanie zdjęć, filmów i muzyki”? Czy próbuje rozpoznać obraz?
Przerywa

0

Jak wyjaśnił Janusz, program ten skanuje i indeksuje pliki multimedialne w pamięci wewnętrznej i wymiennej. Czasami skaner multimediów korzystający z dużej ilości procesora może być wynikiem próby skanowania jednego lub więcej uszkodzonych plików. Zazwyczaj jest to objaw awarii karty SD. Spróbuj przeskanować system plików karty SD w poszukiwaniu błędów na odpowiednim komputerze (np. Używając fscksystemu GNU / Linux lub Scandisk w systemie Windows). Jeśli zostaną wykryte i naprawione jakiekolwiek błędy, włóż kartę SD z powrotem do telefonu i sprawdź, czy problem zniknie.


0

Najprostszym rozwiązaniem jest, jeśli możesz zidentyfikować, gdzie na karcie pamięci masz niepotrzebne pliki obrazów, po prostu umieść plik .nomedia. Co pozwala uniknąć skanowania tego peryferyjnego folderu w celu zindeksowania plików multimedialnych (Uwaga: nie pojawi się również w galerii).

W moim przypadku zrobiłem to z folderem obrazów Whatsapp, który miał dużo piekła, ale nie chcę, żeby pojawiał się w mojej galerii. Więc pomyślałem, że to zadziała dla mnie.

W ten sam sposób znajdziesz takie treści, a następnie spróbujesz usunąć niechciane rzeczy, poszukaj również uszkodzonych plików multimedialnych i usuń je.

To brudny hack, a nie trwałe rozwiązanie.


1
Tytuł wciąż pozostaje bez odpowiedzi: „ Co to jest / system / bin / mediaserver na Androidzie i dlaczego jest on związany z procesorem?
Firelord

0

W moim szczególnym przypadku mediaserverproces wirował ze skanowaniem plików tymczasowych / śmieci przechowywanych w pamięci podręcznej przeglądarki i innych programów. Dopóki zacząłem uruchamiać program do usuwania niepotrzebnych plików przynajmniej codziennie, nie mam już tego problemu.


0

Co to jest / system / bin / mediaserver na Androida?

jak być może już wiesz, jest to plik binarny, który jest używany przez Androida do skanowania pamięci telefonu w poszukiwaniu plików multimedialnych (obrazów, dźwięków i filmów). Android zwykle uruchamia go podczas rozruchu i po zmianach przechowywania multimediów (takich jak wysyłanie nowych plików z komputera za pośrednictwem protokołu mtp, wyjmowanie i wkładanie kart pamięci SD lub USB OTG, pobieranie nowych plików multimedialnych itp.)

dlaczego jest on związany z procesorem?

To może być z wielu powodów, wymienię niektóre z nich

  1. Karta SD, nośnik pamięci, uszkodzony system plików USB: w niektórych przypadkach pamięć ulega uszkodzeniu, co powoduje, że mediaserverzużywa się więcej zasobów do skanowania, aw niektórych przypadkach proces blokuje się błędem we / wy, którego nie może obsłużyć.
  2. niektóre aplikacje stron trzecich mogą nadużywać korzystania mediaserverna tak wiele sposobów, jak na przykład zmuszanie systemu Android do ponownego jawnego lub pasywnego ponownego skanowania, gdy programista aplikacji to zrobił, więc w takim przypadku tylko usunięcie tej aplikacji lub skontaktowanie się z programistą może rozwiązać problem, ale gdy aplikacja biernie uruchamia serwer multimediów, tak jak gdy aplikacja zapisuje śmieciowe lub buforowane pliki multimedialne (obrazy, dźwięki, wideo) w katalogach, które nie są wykluczone przez skaner multimediów, który zmusza system Android do częstszego ponownego skanowania, aby temu zapobiec aby znaleźć folder, w którym ta aplikacja umieszcza niepotrzebne pliki i wykluczyć go ze skanera multimediów, tworząc pusty plik o nazwie .nomediawewnątrz tego folderu, w rzeczywistości można użyć tej metody do wykluczenia skanowania dowolnego folderu ze skanera multimediów.

Chodzi o to, że problemem nie jest sam mediaserverplik binarny, ponieważ ten plik binarny może być używany przez dowolną aplikację innej firmy, co utrudnia określenie, kto nadużywa jego użycia.

Mam nadzieję, że to odpowiada na twoje pytanie

Korzystając z naszej strony potwierdzasz, że przeczytałeś(-aś) i rozumiesz nasze zasady używania plików cookie i zasady ochrony prywatności.
Licensed under cc by-sa 3.0 with attribution required.